41. díl - Ideální banka 21. století:
Michaela Žežulková předložila precizní práci


11. 05. 2015  00:12     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů.

41. díl - Ideální banka 21. století: Michaela Žežulková předložila precizní práci
Michaela Žežulková z Technické univerzity v Liberci předložila porotě velmi podařenou práci. Tato práce jí vynesla velmi dobré 41. místo. Michaela popisuje ze svého pohledu návštěvu Ideální banky v roce 2020. Jedná se v zásadě o formu vyprávění a popisu. Na jedné straně A4 popisuje studentka poměrně velké množství inovací, které od banky v roce 2020 očekává. Jedná se přitom o podobné věci a opatření, která v jiných souvislostech popisují i jiní studenti. 

Práce je nicméně velmi dobře napsaná a dobře se také čte.

Pojďte i vy se seznámit s prací Michaely Žežulkové

"Ideální banka 21. století  - Jak budou banky vypadat v roce 2020? 

Přicházím do místnosti, která je lehce osvětlena plápolajícími svíčkami. Na rukou mám bílé rukavice a svírám v nich křišťálovou kouli, kterou opatrně pokládám na stůl do stojanu. V místnosti nadále plápolají svíce, ale jinak je tu naprosté ticho. Sundávám rukavice z rukou a pomalými pohyby přejíždím kolem košťálové koule aniž bych se ji dotkla. Koule ztrácí své průzračné zabarvení a začíná se v ní objevovat bílý kouř, který houstne. V plném soustředěním  nahlas říkám: „pověz mi moje křišťálová koule, jak bude u nás vypadat bankovnictví v roce 2020?“

Ticho stále pokračuje, pouze koule začíná se rychleji plnit kouřem, tentokráte černým. Světlá budoucnost, že by byly zrušeny bankovní poplatky byla ihned zamítnuta, jak už koule sama napověděla. Vraťme se k realistickým otázkám. Znovu se ptám: „bude v budoucnu potřeba chodit na pobočky osobně? Čekat dlouhé chvíle na papírové vyřízení a obsloužení ?“ Chvilku se nic neděje, ale bílý kouř houstne a vtáhne mou mysl do sebe. Chvíli vidím všechno mlhavě, ale pak se obraz rozjasní a mlha zmizí.  Vidím lidi, kteří s modernějšími telefony než které známe dnes, chodí k bankomatům, které jsem dosud neviděla. Tyto telefony připojí k těmto moderním bankomatům. Následuje sken oční sítnice a pak už se děje všechno jak jsme zvyklý teď. Můžeme vkládat a vybírat peníze, provádět jakékoliv bankovní operace a to vše v elektronické podobě bez potřeby navštívit pobočku. Veškerá dokumentace probíhá v elektronické podobě, není k tomu potřeba jediný list papíru. Je zajímavé vidět, jak se ten svět změnil. Kdysi štosy papíru byly zátěží pro životní prostředí, ale nyní je bankovnictví společensky odpovědné k životnímu prostředí bez zbytečného tištění potvrzení a smluv. Podpisy jsou realizovány též elektronicky formou interaktivního displeje propojeného s elektronickým perem. Peníze jsme mohli vybírat i předtím, ale nebylo myšleno na vkládání peněz skrz bankomat přímo na účet. Bezpečnost už nemůže být nikdy narušena. Sken oční sítnice je unikátní zabezpečovací systém, který ochrání náš účet i při ztrátě nebo krádeži mobilního telefonu. Došlo by, jak k šetření nákladů, času, životního prostředí a hlavně nervů.

Před očima se mi zatmí a já se probouzím znovu v místnosti, kde plápolají plamínky od svícnů. Hlavou se mi honí myšlenka. Byla to budoucnost nebo jen sen? Budoucnost je nepředvídatelná, tak se nechme překvapit, co pro nás připraví. Nezbývá než věřit ve světlejší zítřky."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!41. díl - Ideální banka 21. století: Michaela Žežulková předložila precizní práci

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36070188933

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více