42. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka přijde za vámi


15. 05. 2015  00:34     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Monika Bednářová si Ideální banku představuje jako tu co přijde za vámi.

42. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka přijde za vámi
Monika Bednářová je studentkou Univerzity Hradec Králové. Její práce jí vynesla 42. místo. Upozorňujeme, že se jedná o 42. místo z celkového počtu 172 soutěžících. Svou práci zahájila Monika sloganem Ideální banky - "Jsme první banka, která přijde za vámi". Co to znamená? A co si pod tímto sloganem charakterizujícím Ideální banku Monika představuje?

Je čas, abyste se s prací Moniky Bednářové seznámili sami. Celou práci naleznete níže:

"Konceptem ideální banky v roce 2020 bude institut s lákavým sloganem:

„Jsme první banka, která přijde za Vámi!“

                Každý by za ideální banku považoval tu, která by měla příjemné prostředí a dostatek komfortu, ale zkusme si představit banku, do které bychom se nemuseli s občas značnou nechutí trmácet v jinak krásném dni, ale obrazně řečeno by naše banka přišla k nám! Idea je vcelku jednoduchá a rozhodně by nadchla mnohé pracující, či lidi, kteří trpí permanentním nedostatkem času. Dalo by se říci, že se najdou zaneprázdnění lidé často i v nás. Dokážeme si jistě představit situaci paní na mateřské dovolené, která potřebuje nutně zřídit hypoteční úvěr. Nejprve musí složitě obstarávat hlídání dítěte, poté jet přes celé město, kde ji určitě potká nějaká menší zácpa, a nakonec vystát frontu plnou nervózních lidí na pobočce. Mnoho lidí návštěvu snad jakékoliv instituce odkládá na nejdelší možnou dobu. Přitom řešení je prosté.


              Situaci naší uspěchané maminky, která by raději trávila čas ať už odpočinkem nebo vycházkou s kočárkem do přírody, vyřeší hodinový finanční asistent.  Paní akorát odloží dítě do postýlky a zavolá svému osobnímu asistentovi z banky, se kterým si sjedná schůzku ve své vlastní domácnosti, bez nutnosti ztrácet čas dojížděním a čekáním. Schůzka proběhne v pohodlí domova, kde se všechny náležitosti potřebné k vyřízení úvěru vyřeší komfortně. Další možností využití osobního asistenta by se nabízelo u invalidních osob, kde je zdaleka obtížnější se do banky vypravit. Asistent by mohl u jakkoliv indisponovaných nebo vytížených osob dokonce vyřizovat vklad hotovosti na osobní účty bez nutnosti docházet k přepážce. U náročnějších osob by mohl plnit funkci finančního poradce, kterým by pomohl s výhodným investováním jejich financí. Dále by fungoval jako „krotitel dluhů“ u jedinců, kterým se nešťastnou shodou náhod podařilo dostat do finanční tísně. Zavolali by na bankovní SOS linku a opět si sjednali setkání s asistentem, který by jim v pohodlí domova analyzoval jejich finanční situaci a navrhl konstruktivní řešení, třeba i s využitím možnosti sjednotit u této banky jejich půjčky. Nebo by navrhoval využití velice výhodných úvěrů lidem, u kterých situace nebyla zapříčiněna neschopností splácet, ale nenadálou životní situací. Navrhl by řešení na míru každému zvlášť, například ve výši úroků, nebo by navrhl půjčku, která by ze začátku disponovala bezúročným obdobím. Tato samozřejmě bezplatná služba by byla poskytována lidem, kteří by prokázali svoji dlouhou pracovní dobu a tím přesvědčili banku, že mají na asistenta nárok, mezi případné klienty asistenta by samozřejmě patřily také už zmíněné ženy na mateřské dovolené, invalidní lidé a důchodci. Nabízí se jistě nepřeberné množství služeb, které by mohl asistent vykonávat. Dalšího využití by jistě finanční asistent zanedlouho dostál."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!42. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka přijde za vámi

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48240788304

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5130
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6365
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4255
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,7595
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9038
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více