Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za FIO


05. 03. 2021  12:13     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Nedávno jsme vás informovali o podvodném mailu, který se tvářil, že ho rozesílá Raiffeisenbank a ČSOB. Podvodníci se tímto způsobem snažili vylákat přihlašovací údaje do internetbankingu. Nyní jsou napadeni klienti Fio banky. Po kliknutí na podvodný odkaz v mailu mohou přijít o přihlašovací údaje k účtu a hrozí nebezpečí zneužití účtu.

Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za FIO
Neuběhly ani dva týdny a do schránky rodinny Poplatkových dorazil další podvodný email. Tentokrát ho měla odeslat Fio banka, ale skutečnost je jiná. Za Fio bank se pouze stejně jako v předchozích případech ukrývají podvodníci. Podle koncovky mailu odesílatele se jedná o podvodníky z Ruska, nebo podvodníky, kteří si založili mailovou schránku na nějakém ruském portálu, aby zakryli svůj původ. Nejprve podvodníci straší klienty, že jejich karta končí už k 5.3.2021 a tedy si musí kliknout pro prodloužení na podvržený odkaz. Stačí prý kliknout na níže uvedené odkazy a vyplnit formulář pro odemnutí karty online. Vyplnění formuláře znamená odkrýt svou identitu a sdělit podvodníkům přihlašovací údaje k účtu. Při bližším prozkoumání je tedy jasné, že pravým odesílatelem podezřelé zprávy není Fio banka, ale jakýsi test@orbita1.ru.

Je tak jasné, že tento odesílatel nemá s naší Fio bankou vůbec nic společného a jedná se o mail nějakého podvodníka či spíše skupiny podvodníků.

Stejně jako v předchozím případě platí, že banky rozhodně i s odkazem na ochranu osobních údajů nesmí podobné žádosti svým klientům vůbec zasílat ani je vyzývat k přihlášení tímto způsobem. Po vylákání přihlašovacích údajů ze strany podvodníků tak může dojít v případě nekvalitního zabezpečení bankovního účtu k jeho zneužití a vykradení. Nikdy tak nezadávejte osobní ani přihlašovací údaje k bankovnímu účtu na základě pokynů z mailu nebo po rozkliknutí podezřelého odkazu. Pokud se chcete přihlásit do svého účtu, dělejte to vždy z oficiální webové přihlašovací stránky banky, kterou si vždy vepište do příkazového řádku svého prohlížeče nebo si banku vyhledejte v oficiálním vyhledavači.

Jak nebezpečný spam poznáte?

Spam je zasílám v následujícím přesném znění:

"From: Fio banka [mailto:test@orbita1.ru]
Sent: Friday, March 05, 2021 2:03 AM
To: info@bankovnipoplatky.com
Subject: Vaše karta byla omezena.

Vážený člen Fiobanka,
Vaše karta je omezena k 05.03.2021

Chcete-li odemknout, vyplňte prosím formulář pro odemknutí online
nebo jděte do své kanceláře Fiobanka.

ODEMKNUTÍ FORMULÁŘE ONLINE <http://cz.txnyy5iuxxwnxzd.satterlundti.com/?uniczz=aW5mb0BiYW5rb3ZuaXBvcGxhdGt5LmNvbQ==>

@ 2021 Fio banka"Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za FIO

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

13772363397

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

192


ČÍSLO TÝDNE 192 právě tolik miliard vykázal státní rozpočet schodek ke konci měsíce dubna. Jedná se o dosud nejvyšší schodek v historii České republiky. Za jeho vznikem stojí jak výrazný pokles příjmů, tak strmé zvýšení výdajů státního rozpočtu.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1070
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6310
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5115
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3975
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2063
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více