47. díl - Ideální banka 21. století:
Budoucností bank jsou čipy


05. 06. 2015  00:58     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů.

47. díl - Ideální banka 21. století: Budoucností bank jsou čipy
Studentka Sára Lea Exnerová je studentkou střední školy SPŠST Panská Praha (Střední průmyslová škola sdělovací techniky). Sára si Ideální banku 21. století ztotožňuje s vlajkovým produktem takové banky, kterým má být tzv. čip. Čip, který bude o klientech znát všechny informace, čip, který bude znamenat přístup ke všem systémům banky, ale bude také sloužit jako elektronická peněženka, čip, který bude mít každý člověk uschován někde pod kůží. 

Právě tímto produktem, který bude přelomový a zasáhne úplně všechny, podmiňuje Sára to, aby mohla nějakou banku v budoucnu nazvat bankou ideální.

Jak si tedy Sára konkrétně ideální banku představuje?

"Jak bude vypadat ideální banka v roce 2020?

Nejprve si ujasním, co je vůbec ideální banka v roce 2014. Nabízí co nejvíce služeb bez poplatků, vše lze zajistit ihned buď na místě, nebo přes internet, poskytuje internetové bankovnictví, má přehledné internetové stránky, po celé republice rozmístěné pobočky, nabízí nejlepší úroky.

Samozřejmě spoustu věcí musí většina bank vylepšit, největším problémem jsou asi internetové stránky. Protože, co si budeme povídat, to je u některých takříkajíc „mazec“. Dokonce bych řekla, že to dělají naschvál, abyste se k některým informacím nemohli pohodlně dostat.

Můj názor je takový, že banky musí přijít s něčím úplně novým, ale celoplošně pro úplně každého. A myslím si, že se tím stanou čipy. V pár zemích světa už se to začíná používat. Aktivně to využívá jen procento lidí, ale už opravdu někdo má pod kůží voperovaný čip a může ho (byť jen na pár místech) používat k placení. To si myslím, že je cesta budoucnosti. A ano, možná s tím začnou banky, pro nahrazení platebních karet, ale postupně to začnou využívat i úřady. Uloží na ně všechny informace o nás. Takže kdekoli budeme platit, budou rovnou vědět, jak se jmenujeme, kde bydlíme atd. Realizovatelnost je ve vývoj, něco jako s chytrými telefony, kreditkami a tak. Nejdříve to bude, nebo už je, záležitost bohatých. Později se cena sníží a rozšíří se do největší střední třídy. Až bude mít čip 50% lidí, zavedou se povinně a bez nich si nekoupíte ani chleba. Také si myslím, že tou dobou už nebudou jednotlivé banky, které si budou určovat svoje pravidla a nároky, ale bude jen jedna celosvětová banka, která bude mít po celém světě miliony poboček.

Osobně tuto cestu nijak neobdivuji, ale právě naopak se mi hnusí a bojím se jí. Ale vidím, kam tento svět spěje a tak takto vidím banku v roce 2020."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201547. díl - Ideální banka 21. století: Budoucností bank jsou čipy

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36045150816

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více