49. díl - Ideální banka 21. století:
Základem ideální banky je karta ISIC


12. 06. 2015  00:21     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Filip Hoferek myslel při popisu své ideální banky především na mladé lidi a studenty.

49. díl - Ideální banka 21. století: Základem ideální banky je karta ISIC
Filip Hoferek je studentem Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě - Porubě. Při zpracování své soutěžní práce se zaměřil na skupinu klientů, která je mu věkem nejbližší. Ideální banka by měla být bankou pro studenty a mladé lidi. V tom je základ skutečně silné a úspěšné banky. Studenti jsou totiž skupina, která přichází postupně na pracovní trh a stávají se tak novými klienty bank. Ideální banka pak musí pro mladé lidi a studenty vytvořit co nejlepší a nejvhodnější prostředí a nabídnout jim produkty šité přímo na míru a jejich potřeby.

Základem praktického nápadu Filipa je komplexnější využití studentské ISIC karty. Proč zavádět stále nové karty, když se vše dá integrovat na tuto jedinou kartu, kterou mohou studenti platit při cestování, při nakupování, zakupovat vstupné apod.?

Nezbývá než se s prací Filipa seznámit přímo. ČTETE DÁLE!

"Dal jsem si v této soutěži takový cíl. Vymyslet něco pro nás, studenty. Jsme pro společnost důležití – budoucí střední třída, tím pádem lidé s obrovským kupním potenciálem. I pro banky. Navíc vzhledem k populační křivce bude počet studentů v následujících letech přibývat. Banky se logicky snaží studenty přilákat do svých řad zákazníků a tak to chce projekt, který bude vyčnívat.

Banky nám nabízí studentské účty, spoustu dalších možností, ale upřímně, občas je zde co zlepšovat. Například? Co třeba využít právě toho, že studenti tak rádi nakupují a cestují? Spousta mých kamarádů, včetně mě, využívá služeb ISIC. Je to výborný nápad, jak zvýhodnit studenty před ostatními, nalákat je na nakupování výrobků a využívání různých služeb. Slevy na mobilní telefony či na cestování. Na to přece dnes slyší každý.

Banka by mohla začít nabízet účty přímo související s ISIC. Jde o placení, kdy jsou banky centrem dění, i přes to, že studenti využijí služeb této společnosti. ISIC platební karta již existuje, ale kdo o ní ví? V mém okolí nikdo. Pokud jedna z bank přijde s takovým nápadem, představí jej lidem, studenti na tento projekt budou reagovat jen pozitivně. A bude to výhodné pro všechny strany. Studenti budou platit méně za služby a výrobky, banka a ISIC získají nové zákazníky.

Studentský účet s jeho vlastními výhodami a platební karta ISIC s jejími výhodami (můžeme to nazvat ISIC studentský účet) by tedy byl skvělý nápad pro další rozvoj obou zmiňovaných služeb. Nejen výhodný účet, ale třeba i samotná karta, na které by byly načtené ISIC slevy, které by se podle potřeby aktualizovaly. Koho by příjemně nepřekvapilo, že nezaplatil pět set korun, ale jen polovinu? Myslím, že mluvíme o možnosti, které by studenti mohli využívat dnes, zítra i za šest let, čím dál, tím více."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201549. díl - Ideální banka 21. století: Základem ideální banky je karta ISIC

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36077421672

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více