50. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka má být naším nejlepším přítelem


15. 06. 2015  00:30     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Nikola Čejchanová zkombinovala text s obrázky. Jak to celé vypadá?

50. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má být naším nejlepším přítelem
Nikola Čejchanová je studentkou Střední průmyslové školy sdělovací techniky Panská, Praha - SPŠ ST Panská Praha. Tato škola mimochodem dodala do soutěže nejvíce studentů a za to jí patří velký dík. Podle popisu Nikoly je hlavním znakem ideální banky to, že má být naším nejlepším přítelem nebo kamarádem. V jakém smyslu?

Banka má být vstřícná a přátelská. Neměla by se prostřednictvím svých zaměstnanců chovat povýšeně, ale měla by vždy při každém jednání stát na stejné výši jako její klienti. Samozřejmostí má být schopnosti pomoci a schopnost poradit i když to zrovna nemusí být snadné. Velkou roli hraje i první dojem a celková atmosféra této banky.

Jak si tedy představuje Nikola Čejchmanová svou ideální banku?

"Svoji ideální banku v roce 2020 si představuji asi nějak takto. Určitě by se mnoha lidem líbila představa, kdyby nás po příchodu do banky přivítal nějaký milý člověk s otázkou „Mohu vám nějak pomoci?“ Než tam přijít, koukat a nevědět kam dál jít. První dojem je pro člověka přeci hodně důležitý.  Banka se musí postarat o to, aby zde člověk dlouho nečekal. Protože koho baví dlouhé čekání? Určitě nikoho z nás a občas nás to až rozčiluje. Bez čekání to ale občas taky nejde, takže není od věci mít zde nějaké pohodlné posezení, kde je možné si dát něco k pití nebo jídlu. 

Celou práci i s obrázky si můžete prohlédnout ZDE! 

Určitě by někde měla mít veřejně přístupné věci, do kterých investuje, aby lidé věděli, kam jejich peníze jdou a měli přehled, jak nakládá s penězi. Banka nesmí být nějak přísná k dávání například půjčky. Někteří lidé za to třeba nemůžou, že potřebují peníze. Ocitnou se bohužel v takové životní situaci, kdy si najednou potřebují půjčit a v tom pro ně banka musí být obrovskou oporou. Dostávat minimální úroky nebo možná vůbec žádné a platit co minimální poplatky to jsou věci, které by se zalíbili mnoha lidem. Takže i když by banka měla minimální poplatky, měla by tudíž více lidí. Peníze, které se ztratí na poplatcích, se vyrovnají s příchodem dalších lidí, kteří takto skvělou banku doporučí ještě mnoha dalším lidem.

 Mohla bych si vybrat peníze nejen z mé banky bez poplatku, ale i z bankomatů jiných bank. Mě osobně se hodně líbí představa výběru peněz bez pin kódu. Pro výběr by sloužil náš vlastní palec, který nemá jediný člověk na světě stejný. Palec se přiloží ke snímači a ten zkontroluje, zda otisk prstu odpovídá zaregistrování a vnímá tělesnou teplotu. Aby nemohlo dojít ke zneužití v případě násilné činnosti např. uříznutí prstu nějaké velmi bohaté osoby. Tento způsob je velice bezpečný.

 Všechny tyto představy jsou sice hrozně fajn, ale co je vlastně to nejvíc důležité? Co by pro nás mělo být na prvním místě? Podle mého názoru,  má pro nás být banka především velkým přítelem. Musíme jí věřit, musí pro nás být oporou a rozhodně by nás neměla tahat za nos. Musí mít nejen dobré vztahy s námi, ale i s ostatní společností. Moje ideální banka je i můj nejlepší kamarád."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201550. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má být naším nejlepším přítelem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36080661375

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více