60. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální bankou je banka kompromisu


03. 08. 2015  09:18     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Jakub Rapoš vidí ideální banku jako banku kompromisu.

60. díl - Ideální banka 21. století: Ideální bankou je banka kompromisu
Jakub Rapoš je studentem Vysoké školy finanční a správní. Svůj pohled na ideální banku vyjadřuje jako kompromis a vyváženost mezi různými, protichůdnými zájmy. Například klienti chtějí co nejlevnější a nejkvalitnějších služby, naopak vlastník banky potřebuje prodat za dobrou cenu a maximalizovat zisk. Banka tak má odlišné zájmy od zájmů klienta. Nakonec se však musí najít společná cesta a kompromis, kterého musí být ideální banka, ale i její klienti schopni.

CELÁ PRÁCE JAKUBA RAPOŠE. ČTĚTE DÁLE!

"Pojem ideální banka lze použít z hlediska klientů nebo vlastníků banky. Bohužel ideální banka nemůže bý zároveň ideální pro klienty a vlastníky, protože se dá říci že jsou to protistrany, které se snaží najít kompromis ve  vzájemné interakci. Nicméně navrhnout řešení této situace je prakticky nemožné a to v důsledku odlišností jednotlivých klientů a jednotlivých bank. Proto by každá banka měla přistupovat ke svému klientovi spíš jako ke známému a snažit se mu navrhnout řešení jeho problému, které mu nejvíce vyhovuje. Avšak takové řešení velice pravděpodobně nebude výhodné pro banku, takže banka takový návrh nemůže nikdy přijmout.

            Jak už jsem před chvílí naznačil cesta k ideální bance je pouze možná cestou kompromisu a vzhledem k tomu, že klient banky je vždy znevýhodněn nedostatkem informací a dostatečnou vzdělaností je pouze v rukách bank, aby byly ke svým klientů co nejvíce upřímné a snažily se udržet si klienty v dlouhodobém měřítku. Protože pokud se takto banky budou chovat budou mít neustále dostatek klientů, které jim budou věřit a i v obtížnějších situacích od banky neodejdou. Samozřejmě ani klienti nemůžou od bank očekávat, že z ničeho nic začnou na svých spořících účet získávat obrovské úroky, ale pokud jak klienti tak banky budou ochotny aspoň trochu pochopit situaci toho druhého můžou dojít k vzájemně prospěšné situaci, která bude hlavně dlouhodobě udržitelná.

            Kdybych měl shrnout předchozí odstavce, použil bych následující věty. Chceme-li dlouhodobě prosperovat jako lidská společnost, měli bychom se jako společnost začít chovat a přestat ignorovat okolí kolem nás a situaci lidí v něm. Je to v podstatě očividné, že pokud se bude dařit mému okolí budu na tom vydělávat já sám, ale pokud této situace začnu zneužívat bude následovat přesný opak, který mě bude stát daleko víc než původní zisk."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201560. díl - Ideální banka 21. století: Ideální bankou je banka kompromisu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

47699016544

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3070
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3250
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5990
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,5175
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4000
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8896
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více