65. DÍL - Ideální banka 21. století:
Jsme lidi anebo přátelská banka budoucnosti


24. 04. 2017  00:13     Redakce     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 72. místo získal student Jaromír Březina z Vysoké školy ekonomické. ČTĚTE DÁLE!

65. DÍL - Ideální banka 21. století: Jsme lidi anebo přátelská banka budoucnosti
Vysoká škola ekonomická je velmi prestižní ekonomická škola. Právě z této školy pochází student Jaromír Březina, který se svou krátkou textovou prací obsadil 72. druhé místo, tedy téměř přesně v polovině žebříčku pořadí škol. Pro Jaromíra je nejdůležitějším znakem ideální banky působení banky na klienta a atmosféra této banky. Toto působení a atmosféru zajišťují především lidé, kteří v bance pracují. Tito lidé musí v klientovi vyvolávat důvěru a tuto důvěru také naplnit.

Jak konkrétně si tedy představuje Jaromír ideální banku? Přečtěte si celou jeho práci.

"Banky si neuvědomují, že pro klienta není zase až tak důležité, jestli přeplatí o jedno procento více či méně než u jiné banky.

Pro klienta je důležité, třeba aniž by si to uvědomoval, jak na něj banka působí. Já si představím v ideální bance člověka - bankéře, který klienta přivítá již ve dveřích s úsměvem a nebeskou pokorou a pozve klienta ke svému stolu, kde si sedne vedle něho a první věcí o čem se budou bavit, bude klient.

Bankéře bude zajímat, co klient dělá, jak žije. Bankéř bude schopen pokračovat v solidní komunikaci, dokud oba nezískají pocit, že jsou si rovni a jejich vzájemná spolupráce bude fungovat a bude pro obě strany prospěšná.

Klient musí neustále vidět, co bankéř píše. Musí tam být důvěra, která se nesmí ničím rušit. Pro klienta je samozřejmě k dispozici po celou dobu voda a je s bankéřem v uzavřeném prostoru.

Když už je před klientem smlouva, tak je koncipována tak, aby klient měl vše důležité, resp. to co ho ovlivňuje na začátku, aby důležitá slova a cifry byly zvýrazněny a aby bankéř nechal klientovi čas si smlouvu projít a měl šanci ji pochopit. K tomu tam je zase bankéř, který s klientem projde celou smlouvu, i kdyby to mělo zabrat 3 hodiny, tím se zase upevní důvěra.

Jakmile je smlouva zařízena, tak se bankéř s klientem rozloučí a vyprovodí ho třeba až před instituci a poděkuje mu.

Tyto všechny pozitivní aspekty zapůsobí tak, že mu začne připadat banka jako přítel, jako kamarád a nebude mít problém, se k němu vrátit, naopak, se bude těšit.

Co se týče banky, tak ta bude mít nějakou vizi, proč nabízí klientům peníze nebo proč si je od nich bere, protože to klienty namotivuje víc, než když jim ukáže, že má o procento lepší úrok než jiná banka, který si stejně vybírá zase na jiném produktu."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!65. DÍL - Ideální banka 21. století: Jsme lidi anebo přátelská banka budoucnosti

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36077333845

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více