Banka budoucnosti:
Víte jak vypadá?


24. 01. 2008  10:35     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Banka ve 21. století. Pokroková, dynamická, ohleduplná ke klientům, plná inovací a nových nápadů a novinek. Tak si banku budoucnosti představují studenti, kteří se v soutěži o nejlepší esej na téma "Ideální banka ve 21. století" umístili na prvních 20 místech.

Banka ve 21. století. Pokroková, dynamická, ohleduplná ke klientům, plná inovací a nových nápadů a novinek.

Tak si banku budoucnosti představují studenti, kteří se v soutěži o nejlepší esej na téma "Ideální banka ve 21. století" umístili na prvních 20 místech.

Slavnostní předávání cen soutěže, kterou pořádal portál www.bankovnipoplatky.com spolu s Poštovní spořitelnou se uskutečnilo 9. 1. ve 14 hodin v sídle ČSOB. Absolutní vítězkou se stala soutěžící Hana Karolína Kobulejová, která si odnesla první cenu bankovní účet s částkou 20 000,- Kč.

Mimo hlavního vítěze soutěže byl vyhlášen i nejlepší a nejoriginálnější nápad. Tímto nápadem se stal trenažér pro důchodce. První místo v kategorii nejlepší nápad vyhrála Veronika Passlerová, která stejně jako hlavní vítězka získala cenu v podobě bankovního účtu s částkou 20 000,- Kč.

A jak si naše mladá generace představuje budoucnost nás jako klientů a budoucnost našich bank?

Vybrali jsme nejoriginálnější nápady, které mohou připadat jako sci-fi z Verneovek, nicméně čím dál rychlejší pokrok se v budoucnu nevyhne ani bankám.

Banka jako milenka

Ideální banka v 21. století by měla být mojí milenkou: reprezentativní, chytrá, chápavá, zdravá, rafinovaná, ctnostná a sexy. Zábavná, živá a rychlá jako dynamická hra strategie, při které je třeba méně hloubat a víc dělat. Měla by být nejlépe na celý život a stát se manželkou a proč ne, když se svědčila.

Palec jako klíč k ovládání

Pokud půjdeme v těchto úvahách dále, pak se nabízí odemykání / zamykání platební karty pomocí otisku prstu. Před placením prostě jenom kartu aktivujeme svým otiskem, ať už na kartě samé, či platebním terminálu.

Věkově srovnatelná obsluha

Jedno z oddělení naší pobočky bychom předělali na moderní centrum, kde by pracovali experti na studentská konta a uzavírali jen smlouvy pro mladé. Vtip je v tom, že těmi experty by byli sami studenti. Středoškoláci se zájmem o bankovnictví a ekonomii by se připravovali na další studium a vysokoškoláci by si v tomto oddělení mohli odbývat povinné stáže.

Prošli by odborným školením, kde by se naučili všechny důležité věci - jak sepsat platnou smlouvu, jak se chovat ke klientům a získali by tak zkušenosti, které využijí nejen ve škole, ale případně i v budoucím povolání. Sekce pro mladé by byla jakousi bankou v bance. 4)

Čip pod kůži

V bance se objeví tzv. biotechnologická pracoviště. Tam nám pod kůži implantují čip, na kterém budou nahrány informace (např. o stavu našeho konta; jemné upozornění, že přečerpáváme domluvenou částku; omezte nákupy; omezte konzumaci cukru; máte křehké kosti a proto se vyvarujte tvrdých nárazů).

Při nákupech pak bude stačit, když zápěstím či jinou částí těla podle toho, kde budeme mít čip umístěn přejedeme čtečku dat a okamžitě proběhnou veškeré transakce mezi obchodem a bankou. Nebudeme potřebovat bankomaty a možná ani peníze.

Trenažér pro seniory

Nejen starším klientům by měl být poskytnut servis ohledně názorné ukázky použití platebních karet, protože ne každý si ví rady, co s obdrženou platební kartou. Co tím myslím? Při převzetí platební karty zaměstnanec názorně ukáže na zkušebním bankomatu, jak se s ním zachází.

Ukáže mu, jak vybrat, zjistit zůstatek a vůbec veškeré služby, které tam jsou k dispozici. Poté si to samozřejmě klient sám vyzkouší. Stejně tak názorná ukázka použití platební karty při placení v obchodě. Někteří lidé nechtějí platit kartou, protože neví, co se od nich požaduje.

O tom, který nápad se v budoucnu stane skutečnou realitou rozhodne budoucnost. Již dnes je ale zajímavé pozorovat, jak si naše banky v budoucnu studenti přestavují. Již brzy se tito lidé stanou největší skupinou bankovních klientů.Banka budoucnosti: Víte jak vypadá?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24111233744

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7260
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0540
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6835
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2715
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9684
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více