Hyde Park:
Absurdní poplatky už nejsou problém, říká čtenář. Souhlasíte?


03. 02. 2015  00:47          komentáře (0)

ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář Korel v naší diskusi reagující na vyhlášení dalšího ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek kritizuje anketu jako nepotřebnou. Dle něj už poplatky nejsou problém.

Hyde Park: Absurdní poplatky už nejsou problém, říká čtenář. Souhlasíte?
Vychází z toho, že na trhu již existuje velké množství nízkonákladových, levných bank, které neuplatňují žádné polatky na základní bankovní služby, nebo jsou tyto polatky velmi nízké. Stejně tak se přizpůsobují tomuto trendu i banky velké, které například zřizují bežné účty bez poplatků. Anketa tak má být za této situace zbytečná.

Komentář čtenáře Korela:

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek už nemá přece žádný smysl. Organizátor by se měl nad sebou trošku zamyslet a zamyslet se taky nad tím, zda má nějaké nové téma, nebo chce i nadále využívat neaktuálních, primitivních antipadií lidí k poplatkům nebo jakýmkoliv jiným povinným platbám. Teď už jsme přece úplně v jiné situaci, než před deseti lety. Banky nedrží poplatky uměle nahoře. Máme tu x nízkonákladových bank. Kdo nechce platit jakékoliv poplatky, ať si najde alternativu a přejde ke konkurenci. Nemusíme přitom lidem říkat, že nějaký poplatek je fajn a některý už je absurdní, nebo dokonce nejabsurdnější. Časy se změnily a to by si měl uvědomit i organizátor tohoto zombie ankety. Anketa už není aktuální, neodpovídá reálné situaci na trhu a spíš slouží k očerňování bank za to, že mají nějaké poplatky.

Reakce našeho redaktora:

Dobrý den, s Vaším názorem a postojem absolutně nesouhlasíme. O tom, že téma poplatků bank je stále velmi živé a aktuální svědčí rostoucí zájem čtenářů o tuto anketu. Každým rokem se tento zájem dokonce zvyšuje a počet účastníků ankety představuje několik desítek tisíc. Sami lidé přitom nominují své nejabsurdnější poplatky. Organizátor tak dává tímto způsobem především iniciativu samotným čtenárům a klientům bank, aby sami navrhli a sami si zvolili poplatek, který je pro ně skutečně absurdní. Role organizátora je skutečně pouze organizační. Nic konkrétně neovlivňujeme. Vše je v režii občanů a třeba i Vás. 

Nesouhlasíme ani s hodnocením zbytečnosti ankety. Ano, máte určitě pravdu, že doba se změnila a i situace v oblasti poplatků je jiná, než tomu bylo před deseti lety. Jenže nesmíte zapomínat, že velkou úlohu v kultivaci tohoto prostředí a odborání mnohých poplatků měla i právě tato iniciativa, která výrazným způsobem zvýšila zájem občanů a klientů bank o tuto problematiku. Lidé tak přestali být pasívními adresáty jakýchkoliv popatků, které prostě museli přijmout, ale stali se aktivními účastníky trhu, kteří mají právo svými preferencemi a přáním ovlivnit situaci na trhu a prosadit svůj zájem. 

I to je mimo jiné výsledek naší dlouhodobé činnosti ve které hodláme i nadále pokračovat. Stále totiž a to i dle názoru klientů bank, máme na trhu mnoho poplatků, které můžeme nazvat absurdní. 

ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK SE MŮŽETE AKTIVNĚ ZŮČASTNIT ZDE!Hyde Park: Absurdní poplatky už nejsou problém, říká čtenář. Souhlasíte?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

13770021756

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

192


ČÍSLO TÝDNE 192 právě tolik miliard vykázal státní rozpočet schodek ke konci měsíce dubna. Jedná se o dosud nejvyšší schodek v historii České republiky. Za jeho vznikem stojí jak výrazný pokles příjmů, tak strmé zvýšení výdajů státního rozpočtu.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1070
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6310
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5115
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3975
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2063
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více