Ideální banka 21. století - k vítězství mu stačil komplexní a ucelený pohled na banku


17. 10. 2014  00:16     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Ideální banka v roce 2020. To je téma na které mohou soutěžit studenti středních a vysokých škol. Zúčastnit soutěže je přitom velmi jednoduché. Stačí zaslat svou práci v písemné, filmové či obrázkové podobě na mailovou adresu organizátora.

Ideální banka 21. století - k vítězství mu stačil komplexní a ucelený pohled na banku
Současný ročník soutěže studentů středních a vysokých škol je již sedmý. V předchozích šesti ročnících si tak vítězové odnesli za svou snahu a schopnosti výhry přesahující dvacet tisíc korun, nebo získali výhry ve výši kolem deseti tisíc korun v případě obsazení dalších míst v pořadí. K vítězství stačí přitom především snaha, zajímavý nápad a určité znalosti bankovnictví či finančnictví a to třeba i z praktického života.

Třetí ročník soutěže vyhrál student Technické univerzity v Liberci Matúš Kuchálik, který byl také jediným slovenským účastníkem této soutěže. Matúš koncipoval svou práci jako velmi ucelený a komplexní pohled na banku. Výherce si tak ve své práci vysnil svou ideální banku a to až do detailů. Představa autora je tak velmi dobře znát v průběhu celé práce. Matúš se tak nevěnuje jednotlivým dílčím záležitostem, ale věnuje se bance jako celek. Práce nás tak provede ideální bankou od vzhledu poboček, po nabízené služby až po přístup banky ke klientům.

Seznámit se s vítěznou prací prvního ročníku naší soutěže můžete na následujícím odkazu:

VÍTĚZNÁ PRÁCE 2009 Kuchalik_Matus

Autor práce mimochodem ideální banku popisuje: 

"Túto prácu som písal s úmyslom vytvoriť niekoľko možností, ktorými by banka  pomohla svojim klientom,  priblížila sa k nim a vybudovala nový dôveryhodný vzťah. To je v mojich očiach IDEACUS-Ideálna banka 21.storočia, tá, ktorá toto všetko dokáže splniť. Samozrejme niektoré napády sú menej, niektoré viac realizovateľné. Dôležité však je, aby mala dobré meno, aby bola spoľahlivá, zdravá a stabilná, pretože len tak môže ponúkať podobné produkty a služby, ktoré sa uviedol."

Zajímavé je, že i práce souvisí s dobou ve které vznikaly. Můžeme tak postřehnout, že mnoho nápadů a představ, které v době vzniku práce nebyly běžné, jsou dnes standardem. I to vypovídá o tom, že bankovní služby a přístupnost klientům se velmi rychle rozvíjí.

Práce je možno přihlašovat od 1. 9. 2014 do 17. 11. 2014. Za přihlášení práce se považuje její zaslání na emailovou adresu soutez@bankovnipoplatky.com s uvedením jména, adresy, jména studované školy, telefonního čísla a emailové adresy autora práce.

Hodnotící kritéria:

Hodnocení je subjektivní a porota se zaměří na vyváženost tří základních aspektů prací – originálnosti, realizovatelnosti a celkového dojmu:

-  Originalita (40 %) - nejdůležitější je samotný nápad

-  Realizovatelnost (30 %) - důležitá je i jeho realizovatelnost v praxi

-  Celkový dojem (30 %) - a také kreativita jeho zpracování 

Ceny pro studenty:

  1. místo        - Cena v hodnotě 25.000 Kč.
  2. místo        - Cena v hodnotě 15.000 Kč.
  3. místo        - Cena v hodnotě 5.000 Kč.

Speciální cena PRIMA RÁDCE pro výherce hlasování veřejnosti u mediálního partnera:

Cena v hodnotě 10.000 Kč pro soutěžícího.

Ostatním soutěžícím bude odměnou účast na originální a zábavné divadelní akci na pobočce Air Bank s herci, které známe z televizní reklamy banky.

KOMPLEXNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI NALEZNETE ZDE!Ideální banka 21. století - k vítězství mu stačil komplexní a ucelený pohled na banku

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36079099044

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více