III. díl: Ideální banka 21. století: Daniel Javorský zvítězil se svou Future Bank


19. 12. 2014  00:04     Miroslav Zeman     komentáře (1)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Vítězná práce studenta Univerzity Hradec Králové Daniela Javorského překvapila celou porotu.

III. díl: Ideální banka 21. století: Daniel Javorský zvítězil se svou Future Bank
První místo v naší soutěži obsadil student Univerzity Hradec Králové Daniel Javorský se svou FUTURE BANK, tedy bankou, která umí prozkoumat charakter klienta, jeho vztah k penězům a jeho odpovědnost. Banka tak dokáže využít potenciál nadějných klientů a dokáže jim pomoci v jejich rozvoji, podnikání a seberealizaci. Banka tak dokáže pomáhat a rozvíjet skutečné talenty. O filosofii FUTURE BANK řekne vše její hlavní slogan „nezáleží nám na tom jací přijdete, ale na tom, jací odejdete“.

Velkou devizou celé práce byla celková koncepce a promyšlenost Future banky a jejích cílů. Hlavní myšlenkou tak nebyly roboti, nebo nějaké technologie budoucnosti, ale hlavně úplně jiný přístup a filosofie banky než na jaké jsme dnes zvyklí. Banka budoucnosti by tak měla investovat především do potenciálu a do budoucnosti, nikoliv do minulosti.

Tento přístup tak velmi připomíná principy islámského bankovnictví o němž jsme psali v mnoha dílech ZDE!

Vítěznou práci si můžete v písemné podobě přičíst níže pod tímto textem. Vítěz tak jako jediný dodal práci ve všech možných formátech, tedy ve formě textu, ve formě videa i ve formě zvukové nahrávky. Vítězovi srdečně gratulujeme a stejně tak děkujeme jeho škole - Univerzitě Hradec Králové. Představení této školy naleznete na konci tohoto článku.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Zvukovou nahrávku práce můžete poslechnout zde:

Javorský Daniel - zvuk

Vzkaz od zákazníka Future „Bank“

Dřív se všechny banky zaměřovaly na líbivá hesla a marketingové kličky, aby mohly vydělávat. To se mi moc nelíbilo.

Vstoupil jsem do Future Bank, což nebyla banka, jako spíš akademie a mentorské centrum. Jejich heslo bylo:

„Nezáleží nám na tom, jací přijdete, ale na tom, jací odejdete“

Nezajímali se o to, jaké mám vzdělání nebo jestli mám čím jistit svoji půjčku. Prošel jsem speciálními testy, které se nezaměřovaly na znalosti, ale na mé schopnosti. Byl jsem vybrán a FB mě vyslala na cestu. Já jako nezkušený kluk se snem jsem právě u nich poznal, co skutečně znamená věta

„Už cesta je odměnou.“

Vypracovali pro mě detailní plán mého růstu. Co vše bych měl umět, koho bych měl znát, čím se řídit, abych svůj podnikatelský plán zvládl.
Future Bank mi přidělila zkušeného asistenta, který se věnoval pouze mě a dalším dvěma mě podobným projektům. Hradila mi vzdělání, cestování, konference a když jsem byl na konci mé vzdělávací části, společně s mým asistentem jsem rozjel firmu, která před vstupem do Future Bank neodpovídala mému vzdělání, ale mým snům.

Dřív banky investovaly podle svých interních sázkařských kurzů. Bylo jim jedno, kdo přichází, zajímaly se spíš, co přichází s ním. Majetek, potenciální zisk, zkušenosti, znalosti. Mladí lidé jako já se pak báli podnikat. Namísto rozvíjení své osobnosti a nápadu se soustřeďovali na to, jak co nejprůměrněji zařídit svůj život. Systém nás porážel. Vnutil nám myšlenku, že peníze nejsou a pro nás nebudou.

Future Bank však ukázala cestu, probudila kreativitu. Nebála se totiž investovat ne do nápadů, ale do lidí, kteří byli schopni úžasné nápady generovat.

Future Bank věděla, že když se spojí mladá dravost a zkušenost, vznikne něco úžasného. A tak je ze mě mladý podnikatel.
Řídím firmu podle jednoduchých pravidel, kvalitních plánů, ale hlavně podle selského rozumu. Chápejte. Teď, když je tu Future Bank, to takhle dělají všichni. Bohatí lidé nemusí být jen tuneláři...

Naše země pak díky rozumným a schopným podnikatelům roste. Spojení slov  špatná investice je pojem ze stránek učebnice dějepisu.

Daniel Javorský – UHK

________________________________________________________________________________________________________________________

Představení Univerzity Hradec Králové

Jak a čím žije univerzita dnes? Typickým obrázkem ze života Univerzity Hradec Králové je pohled do prostředí postupně budovaného moderního kampusu Na Soutoku ve výhodné poloze ve středu města a v ideální docházkové vzdálenosti do dalších univerzitních objektů, do Studijní a vědecké knihovny i na královéhradecké staré město s mnoha příjemnými restauracemi a bary. Návštěvník kampusu se může setkat s tisíci mladými lidmi, tuzemskými i zahraničními studenty. V jednom místě se nacházejí univerzitní knihovna, prodejna skript, ale i galerie výtvarného umění a přirozeně především přednáškové sály a seminární učebny, prostředí ke studiu i oddechu.

Spektrum vzdělávací činnosti zahrnuje obory ekonomické, informatické a manažerské na Fakultě informatiky a managementu, společenské vědy na Filozofické fakultě, učitelské a umělecké disciplíny na Pedagogické fakultě, přírodovědné a technické obory na Přírodovědecké fakultě a studia zaměřená na nejrůznější oblasti sociální práce v Ústavu sociální práce.

Fakulty a ústav univerzity připravují své studenty s důrazem na jejich úspěšné profesní uplatnění. Pravidelně sledované a vyhodnocované statistiky dokládají, že počty absolventů bez zaměstnání jsou zcela minimální. Studium na univerzitě se řídí jednotnými předpisy a odehrává se v relativně komorním prostředí, jež umožňuje u mnoha disciplín nastolit individuální přístup ke studentům, které profesorský sbor univerzity považuje za své skutečné kolegy. 

Díky bohatým mezinárodním vazbám s institucemi ve více než třiceti zemích na čtyřech kontinentech mohou studenti univerzity získat cenné odborné i životní zkušenosti při studijním pobytu v zahraničí. Zvláště cílevědomí posluchači se mohou již v průběhu svého studia zapojit do interních grantových soutěží a podílet se na vědecké práci spolu se svými učiteli a zkusit tak realizovat své badatelské náměty.

Univerzita Hradec Králové, její akademičtí pracovníci a studenti vytvářejí ve městě i kraji příhodné prostředí pro rozvoj společenského a duchovního života a plní roli významného nositele vzdělanosti a kulturních tradic.

Webové stránky univerzity naleznete ZDE!

KOMPLETNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ I JEJÍCH VÝSLEDCÍCH NALEZNETE ZDE!

Ideální banka logoIII. díl: Ideální banka 21. století: Daniel Javorský zvítězil se svou Future Bank

majetek nebo duši?
nápad se mi zdá zajimavý. Ale spíš jde o popis mecenáše, inkubátoru s zajištěným financováním, inves...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48454589936

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,2960
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5350
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6150
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,3515
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,7645
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4000
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8906
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více