II. díl:
Ideální banka 21. století - Bára Hortová ji vyjádřila komiksem


15. 12. 2014  08:00     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a budou předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Víte, že ideální banka se dá vyjádřit i formou komiksu? Bara Hortová z Gymnázia Znojmo to umí.

II. díl: Ideální banka 21. století - Bára Hortová ji vyjádřila komiksem
Komiks. Zajímavá a přitom náročná forma pro vyjádření představy o ideální bance v roce 2020. Přesto se však několik studentů této formy ujalo a vyplatilo se jim to. Jedním ze soutěžících, která přijala výzvu a nakreslila komiks popisující na jednoduchém přípěhu ideální banku, je i Bára Hortová z Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo. Bára se umístila na pátém místě a jen o pár bodů jí uniklo třetí místo.

Velmi oceňujeme, že studenti ze Znojma, kteří se soutěže zúčastnili, dorazili na předávání cen až do Prahy a vychutnali si celou soutěž i své výborné umístění až do konce. Za účast i aktivitu studentům i jejich škole Gymnáziu, střední pedagogické škole, obchodní akademii a jazykové škole Znojmo srdečně děkujeme a gratulujeme k vynikajícím výsledkům.

Představení školy naleznete na konci tohoto článku. Doplňujeme, že další zástupce této školy Petr Litavec se umístil na velmi dobrém desátém místě.

Podstatou příběhu je standardní rodiná porada v útulném bytě, kde si manželé či přátelé dohodnout, že by si jeden z nich měl změnit banku, protože ta stará již nevyhovuje jeho novým požadavkům a moderním trendům. Nová banka je schopna zajistit spoustu nových služeb a to i těch, které přímo s bankovnictvím nesouvisí. Zvyšuje se tak komplexnost služeb ideální banky, která dokáže nabídnou i další služby, které od ní klienti požadují či očekávají. 

Hlavním smyslem příběhu a sdělení je nutnost vypravit se do nové banky osobně a zjistit možnosti, které nová banka nabízí. Klient se nesmí nové banky bát a nesmí se stydět na cokoliv zeptat. 

Hortová

 

Představení Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo

Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo vznikla 1.7.2012 sloučením školy Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Znojmo a Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Znojmo v rámci optimalizace škol. Ředitelství školy sídlí v budově na ulici Pontassievská 3. Další součástí školy je budova Obchodní akademie an ulici Přemyslovců 4 a na ulici Dolní Česká č.33.Zde se nachází aula školy. Škola má vlastní Domov mládeže na ulici Alšova č.16 se školní jídelnou ( kapacita 1000 strávníků). Domov mládeže je určen pro ubytování 116 studentek. Tato budova je od školy vzdálena asi 6 minut chůze.

Škola se zapojila do několika eTwinningových projektů s různými partnerskými školami: How can you change our world – digitální fotografie a počítačová grafika (Polsko), My city, my life – Am I proud of it? – prezentace o našem městě a škole (Polsko, Řecko), Geometry in our region – geometrické útvary v našem okolí (Portugalsko). Loňský projekt Scoprirsi vicini (Itálie) získal ocenění Evropský certifikát kvality.
V rámci informatiky spolupracovala naše škola s italskou školou v Livornu v prostředí e-learningové platformy TeamFormula – jednalo se hlavně o prezentace zaměřené na vědu a techniku v období renesance.

Škola byla zastoupena na přípravné schůzce projektu –Comenius v Cádizu (Španělsko). Podílela se na vypracování projektu zaměřeného na matematiku a přírodní vědy International Maths and Science Studio. Protože byl projekt schválen, v následujících dvou letech 2008-2010 budeme spolupracovat se školami v Německu, Řecku, Portugalsku, Itálii, Rumunsku, Francii, Nizozemí a Španělsku.

Již dvakrát se naší škole podařilo zapojit do mezinárodních projektů Sokrates – Comenius. Druhý projekt byl s ekologickým obsahem a názvem Trees and Plants in Europe. Byla vybrána jako koordinující škola pěti evropských škol (z Irska, Německa, Itálie, Bulharska).

Naše škola se stala 1. gymnáziem v Jihomoravském kraji, které bylo za svou činnost v environmentální oblasti oceněno diplomem 1. stupně Škola udržitelného rozvoje – předán jí byl dne 29. ledna 2008 na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Praze. Jedná se o nejvyšší stupeň, je propůjčen na tři roky.

Je též partnerskou školou Masarykovy univerzity v Brně.

logo Znojmo

Webové stránky školy naleznete ZDE!

 

KOMPLETNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ I JEJÍCH VÝSLEDCÍCH NALEZNETE ZDE!

Ideální banka logoII. díl: Ideální banka 21. století - Bára Hortová ji vyjádřila komiksem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36074230212

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více