Jak na dluh? 3 rady od experta!


27. 06. 2010  14:12     Aleš Rod     komentáře (0)

Dušan Zenahlík, ředitel Správy vymáhání pohledávek společnosti Cetelem, a.s., radí čtenářům serveru www.bankovnipoplatky.com ve třech nejpalčivějších otázkách:

A. Co dělat, když si chci vzít úvěr a nerozumím tomu?

Odpověď: Nejprve je potřeba zvážit, zda nákup zboží na úvěr je skutečně potřeba. Pokud nezbytně potřebuji cokoli na úvěr koupit, základním předpokladem je zrevidovat vlastní rozpočet a následně zvolit ten správný finanční produkt od spolehlivé finanční instituce. Dále je potřeba porovnat nabídku na trhu nejen podle RPSN. Veškeré smlouvy je potřeba podepisovat s rozumem a bez nátlaku, protože pak se Vám nemůže stát, že půjčku splácíte půjčkou. Pokud se však nakonec dostanete do finančních potíží, je potřeba se obrátit na finančního odborníka (některé finanční ústavy již mají své poradny). Zásada na závěr zní „Nespolupracujte s oddlužovacími společnostmi“.  

B. Co dělat, když úvěr mám a začínám tušit zhoršení finanční situace?

  Odpověď: Okamžitě kontaktovat věřitele jakoukoli cestou. Věřte, že nejhorší co můžete udělat, je hrát mrtvého brouka“  

C. Co dělat, když mě kontaktovala oddlužovací společnost? A co dělat, když jsem se této firmě upsal?

  Odpověď: V první řadě si uvědomte, že výši splátky může změnit pouze Váš věřitel. S tím přece máte uzavřenou smlouvu. Nikdo třetí Vaši situaci nevyřeší. Pokud už jste smlouvu s „oddlužovací společností podepsal“, doporučujeme vyhledat odbornou radu, např. prostřednictvím sítě občanských poraden.    


Jak na dluh? 3 rady od experta!

Diskutovat (0)