Lidé stále více nakupují na internetu, velice často v zahraničních e-shopech


17. 01. 2013  12:00     tz     komentáře (0)

Lidé využívají internet k nákupům stále častěji. Potvrzují to nejen data obchodníků, ale také statistiky společnosti Cetelem. Počet transakcí Virtuální kartou, která je určena speciálně pro platby na internetu, se v roce 2012 zvýšil o 44 procent ve srovnání s předešlým rokem.

Lidé stále více nakupují na internetu, velice často v zahraničních e-shopech
Kromě samotného počtu transakcí roste už řadu let za sebou i jejich finanční objem, loni se v meziročním srovnání zvýšil o 23 procent. Finanční objem rostl na rozdíl od počtu transakcí pomaleji mimo jiné vzhledem k umožnění drobných mikroplateb v polovině loňského roku. Lidé čím dál více platí na internetu Virtuální kartou i drobné zboží. Průměrná výše transakce klesla loni na zhruba 1330 korun oproti 1550 korunám v roce 2011.
Lidé využívají k nákupům i zahraniční e-shopy
Ze statistik společnosti Cetelem také vyplývá, že lidé čím dál více nakupují nejen u českých internetových prodejců, ale i v zahraničních e-shopech. Platby provedené u zahraničních prodejců tvoří 40 procent z celkového počtu transakcí a stejný podíl zaujímají i co se týče finančního objemu. I v zahraničních e-shopech lidé nakupují čím dál více i drobné zboží.
Důvodem zvyšujícího se zájmu klientů Cetelemu o nákupy u zahraničních internetových prodejců může být mimo jiné skutečnost, že platby v zahraničních obchodech prostřednictvím Virtuální karty jsou přepočítávány jedním z nejvýhodnějších kurzů na trhu kreditních karet. Společnost Cetelem přebírá výhodný kurz od společnosti MasterCard a neúčtuje si žádnou přirážku při převodu z cizí měny na domácí.Lidé stále více nakupují na internetu, velice často v zahraničních e-shopech

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23360564398

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více