Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu


03. 03. 2014  15:25     Redakce BP.com     komentáře (2)

IX. ročník ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 je za námi, vyhrál poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Znamená to něco? Samozřejmě že ano!

Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu
.

TZISKOVÁ ZPRÁVA – VÝSLEDKY ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK 2013

.

Před páteční půlnocí dohlasovali poslední čtenáři portálu www.bankovnipoplatky.com a další ročník populární ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 byl skončen. Dopadl podle očekávání – mediálně diskutovaný poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření potvrdil roli favorita a po vítězství v 1. kole si se svými soupeři poradil i v únorovém finále. Je možné z tohoto vítězství něco vyvozovat?

Podle názoru členů naší redakce je to velmi zajímavá zpráva, neboť se ukazuje, že po vítězných taženích zjevných absurdit mezi položkami ceníků bank se vlivem konkurence a rostoucího povědomí bankovních klientů o bankovních službách charakteristické znaky „absurdity“ posouvají do míst, které byly ještě donedávna mimo zorné pole respondentů této populární a popularizační ankety.

Toto zorné pole je blíže debatě o základním poslání bankovní činnosti, kterým je – dle ekonomické definice bankovnictví – zprostředkovatelská činnost na trhu zápůjčních fondů (poskytování úvěrů a přijímání vkladů) a z ní plynoucí výnosy založené na úrokové marži (rozdílem efektivní mírou z úvěrů a efektivní mírou z vkladů). Poplatky za cokoliv mezi poslání bank zcela jistě nepatří. Stejně jako je zcela legitimní tyto poplatky po klientech chtít, je legitimní i odmítat tyto poplatky platit. Zvyšující se konkurence v bankovním sektoru i osvětová činnost tuzemských médií (do první linie se v oblasti zvyšování finanční gramotnosti na poli retailového bankovnictví stavíme již od roku 2005) postupně zvyšují také očekávání a nároky, které klientky a klienti na české banky mají. A to je moc dobře.Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu

Poplatky České spořitelny
Tak Česká spořitelna si bere pokutu i za to že Vám zavolají - 500,00 Kč (dle sazebníku), k odesílání...
absurdnější poplatek v souvislosti s úvěrem:
Za nejabsurdnější poplatek považuji poplatky za pohyb (v rámci banky) týkající se inkasování splátek...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

18431304948

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3,7


ČÍSLO TÝDNE - 3,7 o tolik miliard korun se snížil čistý zisk bankám působícím v České republice v prvním čtvrtletí 2021. Doznívají tak negativní vlivy koronavirových restrikcí a útlumu ekonomiky.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,5090
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4020
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6325
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,8085
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3120
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,2150
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1805
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více