Službu eScribe mohou lidé se sluchovým postižením využít už i na poštách


20. 05. 2015  15:46          komentáře (0)

Služba eScribe, určená pro lidi se sluchovým postižením, je od února nově dostupná na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny v 11 pobočkách České pošty v Jihočeském kraji. Pilotní provoz na poštách bude probíhat čtvrt roku, a pokud bude vyhodnocen jako úspěšný, je v plánu zavedení služby na všechny specializované bankovní přepážky v síti pošt po celé České republice.

Službu eScribe mohou lidé se sluchovým postižením využít už i na poštách
„Specializované přepážky Poštovní spořitelny na pobočkách České pošty poskytují soukromí a klid pro řešení všech požadavků. Jedná se o přepážky, kde si klient může pohodlně sednout a komunikovat s personálem bez bariér tváří v tvář. Poslední překážka nyní padá díky službě eScribe, která umožňuje on-line přepis hovoru do textové podoby. Bez problémů tu proto mohou být obslouženi i klienti se sluchovým postižením,“ vysvětluje Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny. 

Jen v loňském roce využili klienti služby simultánního přepisu téměř ve 300 případech. Dosud byla služba klientům k dispozici ve všech 74 Era finančních centrech. Pokud pilot probíhající na poštách v jižních Čechách dopadne dobře, rozšíří se eScribe na všech 150 specializovaných bankovních přepážek Poštovní spořitelny. 

 

Jak funguje služba eScribe:

eScribe je speciální simultánní přepis, díky němuž může neslyšící pohodlně sledovat odpovědi klientského pracovníka na monitoru počítače. Stačí, aby si klient o tento přepis požádal, klientský pracovník naváže přes internet kontakt s přepisovatelem, a ten on-line převede mluvenou řeč do textové podoby zobrazující se na monitoru. Oba účastníci rozhovoru tak mají jistotu, že neslyšící klient dostal všechny potřebné informace a správně jim porozuměl. 

 

Na jakých poštách lze službu využít:

Název pošty

Adresa

České Budějovice 1

Senovážné nám. 240/1

České Budějovice 5

Ant. Barcala 404

České Budějovice 4

Pražská tř. 2304/69

Písek 1

Žižkova třída 270/2

Strakonice 1

Podskalská 601

Prachatice

Pivovarská 1118

Český Krumlov 1

Latrán 193

Tábor 2

U Bechyňské dráhy 2926

Pelhřimov

Příkopy 1889

J. Hradec 1

Husova 129

Soběslav

tř. Dr. Edvarda Beneše 286/5Službu eScribe mohou lidé se sluchovým postižením využít už i na poštách

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

31458179162

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více