Studentbroker - investování jako hra pro studenty


29. 03. 2018  21:56          komentáře (0)

Na českých a slovenských vysokých školách byl zahájen další semestr projektu Studentbroker, který hravou formou učí studenty obchodovat na burzách. Ti tak mají možnost uplatnit své znalosti v praxi a dokonce vyhrát některou z věcných cen, které věnovala Fio banka, pořadatel projektu.

Studentbroker - investování jako hra pro studenty
Studenti ekonomických oborů více než dvaceti vysokých škol a univerzit v Česku a na Slovensku se účastní v rámci učebních osnov projektu Studentbroker, který pořádá Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM. Získají přístup do investiční aplikace, která simuluje reálné dění na burzách v ČR, USA a Německu, a mohou využít fiktivní rozpočet 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty. Během tří měsíců se snaží zhodnotit svěřené portfolio a ti nejlepší jsou nakonec odměněni věcnými cenami. Studentbroker je hravý doplněk výuky, díky kterému si mohou účastníci v praxi ověřit, jak fungují kapitálové trhy.

„Projektem prošlo už několik ročníků studentů a nás moc těší jejich pozitivní ohlasy. Mohou si vyzkoušet, jak nakupovat a prodávat cenné papíry, aniž by sami museli nést reálné riziko. Jde pouze o fiktivní peníze, tím je možné být odvážnější. Mohou zkoušet různé strategie, některé vedou k úspěšnému zhodnocení, jiné naopak ukáží, jak rychle lze o všechno přijít. Takový je ale svět investic a Studentbroker má za úkol ukázat studentům víc, než jen teorii. Pro pedagogy se jedná o vhodný nástroj, jak sledovat znalosti studentů, přiblížit studium praxi a případně pak mohou konkrétní věci probrat v rámci přednášek,“ komentuje projekt Studentbroker Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.Studentbroker - investování jako hra pro studenty

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

16157510924

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7390
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3150
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2370
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6390
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4035
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7795
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více