X. díl - Ideální banka 21. století:
Petr Litavec ze Znojma se v ideální bance dobře vyzná


12. 01. 2015  00:50     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Petr Litavec z Gymnázia Znojmo překvapil jako středoškolák svými hlubokými znalostmi bank a bankovních služeb.

X. díl - Ideální banka 21. století: Petr Litavec ze Znojma se v ideální bance dobře vyzná
Tyto znalosti přitom nejsou u studentů jeho věku obvyklé. Tyto znalosti velmi přispěly k výbronému umístění Petra Litavce na desátém místě. Zástupce Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo (GPOA)  tak udělal této škole velmi dobrou reklamu a jméno, stejně jako jeho spolužačka Bára Hortová, která se umístila dokonce na pátém místě soutěže.

Petr tak vidí svou ideální banku v blízké budoucnosti jako banku, která bude vylepšovat své dosavadní služby a to v základním rozdělení a inovacích v systému bankovních domů, bankomatech, internetovém bankovnictví a podpůrných službách.

Velmi oceňujeme, že studenti ze Znojma, kteří se soutěže zúčastnili, dorazili na předávání cen až do Prahy a vychutnali si celou soutěž i své výborné umístění až do konce. Za účast i aktivitu studentům i jejich škole Gymnáziu, střední pedagogické škole, obchodní akademii a jazykové škole Znojmo srdečně děkujeme a gratulujeme k vynikajícím výsledkům.

Představení školy naleznete na konci tohoto článku.

A nyní se již přesuneme k samotné Petrově práci. Přejem pěkné čtení a nechte se inspirovat.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Ideální banka v roce 2020

Myšlenka ideální banky by se dle mého názoru dala shrnout do několika bodů, které tematicky seřadím do následujících kategorií: samotný systém bankovních domů, bankomaty, internetové bankovnictví a podpůrné služby, tedy něco, co by lidi přimělo k tomu, aby bankovní služby využíval opravdu každý, seniory a studenty nevyjímaje.

Systém bankovních domů:
Tento trend již započala například Air Bank či mBank - omezit nutnost navštěvování bank na úplné minimum. Pryč jsou již doby, kdy bychom museli kvůli podpisu různých smluv, navštěvovat banku osobně, čekat zde frontu a konečně se dostat na řadu k našemu bankovnímu poradci, který nás ve finále ještě začně přesvědčovat o „výhodné investici“ do spořících fondů, či jiných aktivit, které si „ideální zákazník“ banky 21. století vyhledá sám. To se také týká volání a nabízení různých bankovních služeb po telefonu, o které lidé ve většině případů nemají zájem a toto nabízení pouze podkopává vztah mezi bankou a jejím klientem.

Bankomaty:
Tato část úzce souvisí s prvním bodem. Jedná se o masové rozšíření vkladových bankomatů, které opět omezí nutnost navštěvovat banku pouze v určitý čas. Jednoduše si v jakoukoliv hodinu vložíte hotovost na účet pomocí jakéhokoliv bankomatu. Další a zřejmě nejdůležitější věc ohledně bankomatů je jejich „sjednocení“. Ideální bankomaty by nebyly spjaty s určitou bankou. Byl by jeden druh bankomatu, který by nespadal pod žádnou banku a tím pádem by byl konec tomu, že by lidé v neznámém městě hledali bankomat svojí banky, aby nemuseli platit vysoké poplatky, kdy ve finále zjistí, že bankomat jejich banky v daném městě ani není.

Internetové bankovnictví:
Jednoduše zrušení poplatků za standartní služby typu vedení účtu, vystavení karty, odchozí platby, SEPA platby apod. Další kapitolou je dostupnost internetového bankovnictví, což je speciality České spořitelny, kdy není prakticky možné se přihlásit na internetové bankovnictví v pondělí ráno, protože je systém přetížen. Dále pak podpora internetového bankovnictví ve smartphonech, což vzhledem ke stále rostoucímu trendu je klíčové. Poslední věcí, která by přispěla k „ideálnímu internetovému bankovnictví“ je jeho zabezpečení. Pryč jsou již doby, kdy pro přihlášení stačí login, heslo a ověření sms zprávou. Kombinací bezpečnostního tokenu, který najdeme u Sberbank a certifikačního souboru KB bychom dosáhli daleko vyšší bezpečnosti internetového bankovnictví.

Podpůrné služby:
Jsme svědky nástupu bezkontaktních plateb, které jsou stále rozšířenější, nicméně to má stále jeden zádrhel – musíme mít s sebou platební kartu. To odpadá používáním NFC plateb smartphony, nicméně podpora těchto plateb ze strany bank je zcela katastrofální. Abychom mohli platit bezkontaktně mobilním telefonem, tak potřebujeme kombinaci speciální sim karty a specifický druh bankovního účtu, což brání rozšíření této služby. Nadějí je nedávno představená funkce Apple Pay od firmy Apple, kdy stačí naskenovat číslo platební karty a platit díky tomu bezkontaktně, kdy se o bezpečnost stará senzor otisku prstů, díky čemuž může mobilním telefonem platit opravdu jeho majitel. Má to ale opět jeden problém, a tím je podpora této služby ze strany bank. Ideální banka by měla být těmto novinkám více otevřená, protože nevěřím, že se v brzké budoucností dočkáme podpory této služby ze strany českých bank.

Podpůrné služby by měli být také součástí platebních karet – bonusy, které nás budou motivovat k tomu, abychom kartu více využívali. Příkladem by nám mohli být kreditní karty CITI bank, které nabízí například 2% z každé platby kartou, ale i věrností slevy na nákup u vybraných řetěžců.
Poslední službou, kterou by klienti bank rozhodně ocenili je „Nezávislý srovnávač bankovních služeb“. Aktuálně jsou na trhu webové stránky, které se o toto snaží, nicméně nejsou spravovány bankami a nejsou aktualizovány. Banky by měli mít motivaci předvést na nezávislé půdě svoje služby, kdy by si ve finále každý mohl vybrat dle vlastních preferenci a potažmo si zde i službu zřídit – bez nutnosti navštívit banku.

Jméno: Petr Litavec

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Představení Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo

Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo vznikla 1.7.2012 sloučením školy Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Znojmo a Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Znojmo v rámci optimalizace škol. Ředitelství školy sídlí v budově na ulici Pontassievská 3. Další součástí školy je budova Obchodní akademie an ulici Přemyslovců 4 a na ulici Dolní Česká č.33.Zde se nachází aula školy. Škola má vlastní Domov mládeže na ulici Alšova č.16 se školní jídelnou ( kapacita 1000 strávníků). Domov mládeže je určen pro ubytování 116 studentek. Tato budova je od školy vzdálena asi 6 minut chůze.

Škola se zapojila do několika eTwinningových projektů s různými partnerskými školami: How can you change our world – digitální fotografie a počítačová grafika (Polsko), My city, my life – Am I proud of it? – prezentace o našem městě a škole (Polsko, Řecko), Geometry in our region – geometrické útvary v našem okolí (Portugalsko). Loňský projekt Scoprirsi vicini (Itálie) získal ocenění Evropský certifikát kvality.
V rámci informatiky spolupracovala naše škola s italskou školou v Livornu v prostředí e-learningové platformy TeamFormula – jednalo se hlavně o prezentace zaměřené na vědu a techniku v období renesance.

Škola byla zastoupena na přípravné schůzce projektu –Comenius v Cádizu (Španělsko). Podílela se na vypracování projektu zaměřeného na matematiku a přírodní vědy International Maths and Science Studio. Protože byl projekt schválen, v následujících dvou letech 2008-2010 budeme spolupracovat se školami v Německu, Řecku, Portugalsku, Itálii, Rumunsku, Francii, Nizozemí a Španělsku.

Již dvakrát se naší škole podařilo zapojit do mezinárodních projektů Sokrates – Comenius. Druhý projekt byl s ekologickým obsahem a názvem Trees and Plants in Europe. Byla vybrána jako koordinující škola pěti evropských škol (z Irska, Německa, Itálie, Bulharska).

Naše škola se stala 1. gymnáziem v Jihomoravském kraji, které bylo za svou činnost v environmentální oblasti oceněno diplomem 1. stupně Škola udržitelného rozvoje – předán jí byl dne 29. ledna 2008 na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Praze. Jedná se o nejvyšší stupeň, je propůjčen na tři roky.

Je též partnerskou školou Masarykovy univerzity v Brně.

Webové stránky školy naleznete ZDE!

logo Znojmo

KOMPLETNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ I JEJÍCH VÝSLEDCÍCH NALEZNETE ZDE!

Ideální banka logoX. díl - Ideální banka 21. století: Petr Litavec ze Znojma se v ideální bance dobře vyzná

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36044694363

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více