Za rok 2009 připíše AXA penzijní fond klientům 2% zhodnocení


11. 05. 2010  12:42     Marek Zeman     komentáře (0)

V roce 2009 dosáhl AXA penzijní fond zisku ve výši 789 milionů korun, což je nejlepší výsledek ze všech penzijních fondů v České republice.

Podle rozhodnutí valné hromady akcionářů bude klientům připsáno zhodnocení 2 %. AXA penzijní fond patří mezi tři největší na českém trhu jak podle počtu klientů, tak podle objemu aktiv pod správou.   „Připsané zhodnocení dvojnásobně převýšilo 1% míru inflace za rok 2009 a k tomu ještě klienti získávají i státní příspěvek až 150 korun měsíčně nebo daňové odpočty. Výsledky AXA penzijního fondu jasně ukazují, že penzijní připojištění plní svůj účel a je stále dobrým produktem pro spoření na důchod,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.   Klienti AXA penzijního fondu mohou spořit na důchod ještě víc, a to díky věrnostnímu programu AXA Club. Jako jeho členové získají platební kartu, při jejímž využívání pro platby v obchodech je vždy část zaplacené ceny vrácena na účet penzijního připojištění. Minimálně jde o 1 % ze zaplacené částky, při platbách u partnerů může bonus dosáhnout až 11 %. „Z naší zkušenosti se ukazuje, že průměrný klient takto získá na svůj účet 150 Kč měsíčně,“ dodává Marek Zeman. Mezi partnery AXA Clubu patří například Penny Market, Benzina či Datart.   Služeb AXA penzijního fondu využívalo ke konci roku 526 tisíc účastníků penzijního připojištění, kteří zde měli uloženo více než 33,1 miliardu korun. Podle těchto údajů je AXA penzijní fond třetím, resp. druhým největším penzijním fondem v ČR.  


Za rok 2009 připíše AXA penzijní fond klientům 2% zhodnocení

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23363305590

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více