Co je důležité krýt u pojištění osob?


28. 04. 2021  07:58     Veronika Kalátová     komentáře (0)

Pojištění je poměrně náročný produkt. Vždy záleží na obsahu konkrétní smlouvy, co vše pojištění kryje, v jakém rozsahu a za jakých podmínek. Velmi důležité je také sledovat pojistné výluky z pojištění, které brání vyplacení plnění v případě vzniku pojistné události.

Co je důležité krýt u pojištění osob?
Honí se vám hlavou otázky:

 • Z jakých pojistných rizik sestavit pojistnou smlouvu?
 • Jak zabezpečit kapitál pro rodinu při nečekané životní události?
 • Jak se vyhnout případné ztrátě příjmu v případě léčby nemoci či úrazu?
 • Která pojistná krytí jsou důležitější?

Na otázky není jednostranná odpověď. Pojistnou smlouvu je nutné nastavit individuálním způsobem na potřeby konkrétního klienta, jeho věku, rodinné anamnézy, na základě životního stylu (jaké sporty provozuje/ jaké má povolání), finančních možností a celkové analýzy potřeb – zda je nutné krýt závazky, rodinu nebo pouze sám sebe. Kompetence k nastavení kvalitního zabezpečení mají pojišťovací zprostředkovatelé, proto neváhejte jejich služeb využívat.

Poradci vám připraví konkrétní nabídky. Je vhodné si nechat udělat nabídku více pojišťoven, alespoň 2–3, abyste měli představu, kolik, co kde stojí a v jakém rozsahu je pojistné krytí. Někdy to zvládne jeden finanční poradce, někdy je zapotřebí oslovit více zprostředkovatelů. Rozhodně se nevyplatí být ukvapený. Dejte si čas, nabídky v klidu projděte, přečtěte si vaše povinnosti plynoucí z pojistné smlouvy, a hlavně výluky v pojistných smlouvách.

Pro úvahu důležitosti pojistného krytí mohou pomoci následující statistiky. Je důležitější krytí úrazů, nebo nemocí? Jak velké riziko úmrtnosti je úrazem, či nemocí? Nastává invalidita více úrazem, či nemocí? Je lepší mít krytí civilizačních chorob, jako jsou nemoci rakovina (novotvary), infarkt (nemoci oběhové soustavy), cukrovka, nebo se zaměřit na pojištění úrazů (vnější příčiny/ nahodilé události)? Zvažte a diskutujte vaše názory s pojišťovacími specialisty.

Statistika příčiny pracovní neschopnosti

16 Statistika příčiny pracovní neschopnosti 2017[

Zdroj: UZIS 2017

Statistika příčiny invalidního důchodu

19 Statistika příčiny invalidního důchodu[19615]

Zdroj: ČSSZ, důchodová statistika 2019

 

Statistika příčiny úmrtí dle věku

MUŽI

   18  Statistika příčiny úmrtí dle věku 2018_MUŽI[1 

  ŽENY

 18  Statistika příčiny úmrtí dle věku 2018_ŽENY[1

Zdroj: UZIS 2018

Před podpisem pojistné smlouvy doporučuji mít vždy snahu získat maximální informace a nespoléhat na informační povinnost finančních poradců. Pro získání větší bezpečnosti a udělání správného rozhodnutí je vhodné vést strukturovaný rozhovor, který vám umožní získat potřebné, a hlavně ucelené informace. Mezi základní otázky pro objasnění pojistného produktu a případné změny pojistitele patří:

 1. Co mě to bude stát?
 2. Co z toho budu mít?
 3. Za jak dlouho to budu mít?
 4. Jak je to jisté?
 5. Možnosti změn?

Co konkrétně je třeba se dozvědět na položené otázky? Jak předcházet případným chybám? Chcete si osvojit slovní zásobu pojistných produktů? Jak si vybrat tu správnou nabídku? Nebyli jste si jisti s odpovědí v kvízu níže? Pořiďte si knihu Finanční zralost autorky Veroniky Kalátové, kde najdete odpovědi.

Koupit ZDE:

https://www.plotknihy.cz/cs/financni-zralost/697/p/

Logo AirBank anketaCo je důležité krýt u pojištění osob?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36469831471

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,6220
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5495
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9190
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4140
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9250
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1400
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více