ČSOB Penzijní fondy fúzují v jednu společnost


25. 10. 2011  13:58     Pavla Hávová     komentáře (0)

ČSOB Penzijní fondy Stabilita a Progres zahájily fúzi sloučením, kdy zanikající společností je ČSOB Penzijní fond Progres, a. s., člen skupiny ČSOB a nástupnickou společností ČSOB Penzijní fond Stabilita, a. s., člen skupiny ČSOB. Završení fúze je směřováno k 31. 12. 2011. ČSOB, jako jediný akcionář ČSOB Penzijních fondů, tímto krokem reaguje na připravovanou důchodovou reformu.

„Sloučení obou penzijních fondů ve skupině ČSOB je logickým krokem vzhledem k připravované transformaci penzijních fondů na penzijní společnosti, které od roku 2013 budou moci prostřednictvím účastnických fondů nabízet různé investiční strategie. Současná existence dvou subjektů s rozdílnou investiční strategií tak do budoucna ztrácí smysl,“řekl Karel Svoboda, generální ředitel ČSOB Penzijního fondu Stabilita.

 .

Stávající účastníci penzijního připojištění u penzijních fondů ve skupině ČSOB tak získají zázemí třetího nejpočetnějšího penzijního fondu na trhu.ČSOB Penzijní fondy fúzují v jednu společnost

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20893714258

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více