ČTK:
zisky stavebních spořitelen


06. 11. 2010  08:18     ČTK     komentáře (0)

Stavební spořitelna Wüstenrot za tři čtvrtletí letošního roku zvýšila čistý zisk meziročně o tři procenta na téměř 275 milionů korun.

Celková aktiva spořitelny stoupla o osm procent na 37,4 miliardy korun. Bank o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Na tuzemském trhu působí pět stavebních spořitelen. Stavební spořitelna České spořitelny ke konci září zaznamenala pokles čistého zisku o zhruba pětinu na 958 milionů korun. Stavební spořitelna Modrá pyramida zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 728 milionů korun. Ostatní stavební spořitelny výsledky za tři čtvrtletí zatím nezveřejnily. Stavební spořitelna Wüstenrot uzavřela tři čtvrtletí letošního roku 54.071 smluv o stavebním spoření na cílovou částku přes 17,7 miliardy korun. Podle banky je to nejlepší výsledek za posledních pět let. Spořitelna poskytla 6672 úvěrů v hodnotě 4,9 miliardy korun. Všechny domácí stavební spořitelny půjčily za devět měsíců letošního roku na bydlení 45,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o více než devět procent. Počet nově uzavřených smluv od ledna do konce září zůstal v meziročním srovnání prakticky nezměněn. Klienti uzavřeli do konce září téměř 593.000 nových smluv o stavebním spoření včetně navýšení cílových částek.


ČTK: zisky stavebních spořitelen

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20892733317

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více