Děti a účty:
průměrné kapesné na účet je 700 Kč. Nejčastější útrata je za jídlo, aplikace a dopravu.


09. 03. 2020  01:53     Tisková zpráva     komentáře (0)

Praxe ukazuje, že děti a mladí lidé mají bankovní účty rády. Z dat Banky CREDITAS o využívání dětských účtů Richee Junior se ukazuje, že průměrné kapesné, které dětem chodí, činí 700 Kč za měsíc. Nejčastěji pak peníze používají na potraviny, občerstvení, dopravu a hry. Zhruba polovinu si ale uspoří.

Děti a účty: průměrné kapesné na účet je 700 Kč. Nejčastější útrata je za jídlo, aplikace a dopravu.
Výše kapesného se liší hlavně v závislosti na věku uživatelů. Zatímco děti ve věku 6 až 10 let hospodaří v průměru s 350 korunami, starší děti mezi 11 až 14 lety už mají 650 korun. Nejvíc mají mladí lidé mezi 15 až 17 lety, tam průměrný příjem dosahuje 1350 korun.

 „Naprostá většina dětí si k účtu nechává zřídit platební kartu a zhruba dvě třetiny ji aktivně využívají k platbám nebo výběrům hotovosti. Děti jsou také intenzivními uživateli mobilních telefonů, proto nás nepřekvapila vysoká míra využívání mobilních plateb Google Pay a Apple Pay,“ říká ředitelka komunikace a marketingu Banky CREDITAS Lucie Brunclíková.

Zajímavé je, jak děti s kapesným nakládají: z celkového počtu transakcí téměř dvě třetiny (60 %) jsou za jídlo, rychlé občerstvení nebo delikomaty. Na druhém místě se zhruba 13 % jsou hry a mobilní aplikace, na třetím místě pak se 7% podílem doprava. Průměrná platba za jídlo a pochutiny se pohybuje kolem padesáti korun, za dopravu kolem třiceti korun a za hry či aplikace se blíží dvěma stům. Plateb v kategoriích hraček a oblečení je minimum. Pravděpodobně proto, že tyto věci dětem kupují rodiče, než že by si je kupovaly samy.

Potvrzuje se, že děti jsou poměrně racionálními uživateli bankovních služeb. Běžný Richee účet Junior má pro část zůstatku úročení 1,5 % ročně – drtivá většina účtů toho využívá a větší zůstatky má na Spoření Richee Junior, kde je sazba 1,6 % bez omezení výše vkladu či pásem.

 

Dětské účty u Banky CREDITAS

Od podzimu 2019 jsou v nabídce Banky CREDITAS dva účty pro děti. Richee účet Junior a Spoření Richee Junior. Běžný účet je určen dětem ve věku 6–17 let, spořicí již od narození. Do 14 let zakládá dětem účet zákonný zástupce, po dosažení 15 let si jej mohou založit samy. Výhodou je, že rodiče mají přes své IB a mobilní aplikaci CREDITAS nebo Richee přehled o tocích a mohou také nastavovat limity.

Richee účet Junior je bez poplatků, a to včetně výběrů z bankomatů kdekoli na světě. Část zůstatku do 50 tisíc Kč se úročí 1,5 % p.a. Ovládání je přes mobilní aplikaci Richee či internetové bankovnictví, ke kartě lze zřídit službu Google Pay a Apple pro placení mobilem.

Spoření Richee Junior má vysokou úrokovou sazbu 1,6 % p.a., a to bez omezení výše vkladu.Děti a účty: průměrné kapesné na účet je 700 Kč. Nejčastější útrata je za jídlo, aplikace a dopravu.

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

27654054704

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9530
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1685
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9670
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0951
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více