Domácnosti si loni nejčastěji půjčovali na rekonstrukce


18. 02. 2010  17:35     Martin Malý     komentáře (0)

V minulém roce si Češi nejčastěji žádali o půjčky na rekonstrukce, na vybavení svých domácností a nákupy automobilů. Vyplynulo to ze statistiky, kterou provedla finanční společnost Cetelem, člen mezinárodní bankovní skupiny BNP Paribas Personal Finance.





„Stejně jako každý rok, tak i v minulém roce jsme největší zájem o půjčky zaznamenali v prvním a třetím čtvrtletí roku, kdy Češi standardně rekonstruují své domy a byty,“ komentoval vývoj účelových osobních půjček v roce 2009 Ing. Tomáš Siegler ze Správy marketingu a komunikace společnosti Cetelem. „V období jara a podzimu, tedy v době sezóny je standardně zvýšený zájem o úvěrové produkty, což souvisí se zájmem Čechů inovovat, rekonstruovat a kutit,“ dodat T. Siegler.   Z celkového počtu financovaných žádostí bylo téměř 30 % úvěrů použito k rekonstrukcím a opravám domů a bytů. Dalších 19 % klientů využilo finanční prostředky účelově, a to k vybavení domácnosti resp. pořízení nábytku. Třetí nejčastější účel využití finančních prostředků z úvěru byl nákup automobilu. „Přes 12 % klientů si od naší společnosti půjčilo na nákup nového či ojetého motorového vozidla,“ uzavřel T. Siegler.


Domácnosti si loni nejčastěji půjčovali na rekonstrukce

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20763789674

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více