Co si myslíte o opakovaných únicích dat u ČSOB v Brně?

Dotaz:

Dobrý den, víte o tom něco? Co si myslíte i o trestním oznámení na ČSOB a 2 manažery, Kavánka a Švejnara? Znáte osobně "dobře" někoho z ČSOB, myslím z právního, mediálního oddělení nebo obecně z TOP-manažerů? Děkuji za zodpovězení, ať se Vám daří...(:-+)Z.Vašíček,Brno  

Odpověď:

Dobrý den, pane Vašíčku,

 

já o oznámeních na ČSOB ve věci úniku dat nic nevím. Jednou jeden stěžovatel se u mne zastavil, když jsem byl v pozici finančního arbitra a sděloval mi jisté skutečnosti, které souvisly s tím, že jakési dokumenty se měly nalézat v kontejnerch u předmětné banky, které obsahovaly údaje podleháající zákonu na ochranu osobních údajů. Já mu tehdy vysvětlil, že kompetence arbitra do této oblasti nezasahuje. Pokud však kterýkoliv občan ČR má zato, že by mohl být spáchán buď trestný čin nebo přestupek, je (dopkonce) povinen toto nahlásit příslušným orgánům.

Samozřejmě znám lidi z ČSOB, s některými jsem přicházel běžně do služebních kontaktů vyplývající z funkce finančního arbitra. Vystupování zástupců např. právního odboru bylo, podle mého subjektivního názrou, vřždy profesionální. Dobře znám pár lidí z této banky také, ale to se jedná spíše o soukromý, resp. osobní vztahy, které se služebními nemají nic společného. Ale TOP management to není.

Ovávám se, že tato odpověď Vás asi moc neuspokojí.

 Otakar SchlossbergerZobrazit všechny dotazy