Finanční gramotnost

Vzdělávání

Pravidla klientské péče při investování. Důvěřuj, ale prověřuj

Pro přípravu na jednání s finančními poradci si shrneme pravidla klientské péče, která jsou důležitá jak pro přípravu kapitálu pro stáří, tak pro tvoření střednědobé či dlouhodobé rezervy, prostě u investic obecně. Tato pravidla vám rovněž pomohou, jak poznat profesionálního finančního poradce, se kterým byste mohli udržet dlouhodobý obchodní vztah. Buďte obezřetní a konzultujte konkurenční nabídky.

21. 04. 2021

7 nejčastějších klientských chyb ve stavebním spoření

Také jste si mysleli, že se na stavebním spoření nedá nic pokazit? Analýza nejčastějších chyb ukazuje, že se dá dělat hodně chyb díky nedostatečné znalosti produktu. Jak tedy minimalizovat poplatky a maximalizovat zisky u stavebního spoření, u jednoho z nejoblíbenějších

14. 04. 2021

Jak moc (ne)znáte penzijko?

Jak vysoké platíte poplatky ve svém penzijním spoření? Proč vklady/příspěvky na penzijní spoření nejsou pojištěné ze zákona o bankách? Kdy se vyplatí změna ze staré smlouvy (transformovaného penzijního fondu) na novou (doplňkové penzijní spoření)?

07. 04. 2021

Jak využívají investiční příležitosti Češi a jiné národy?

Finanční trh nabízí širokou základnu spořících a investičních příležitostí – produktů. Zpráva ministerstva financí o vývoji finančního trhu popisuje, jak hospodaří lidé v České republice a jakých investičních příležitostí využívají.

31. 03. 2021