Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků


25. 04. 2019  00:04     Tisková zpráva      komentáře (0)

Česká Fio banka mění od úterý 23. 4. svůj ceník. Ruší nebo snižuje hned několik poplatků a jde tak vstříc požadavkům svých klientů. Mezi nejvýraznější změny patří Europlatby zcela zdarma nebo bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí.

Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků
Jedny z nejlevnějších standardních Europlateb na trhu za pouhých 20 Kč Fio banka nově snížila úplně na nulu, zdarma jsou všechny příchozí mezinárodní platby v EUR a všechny odchozí standardní Europlatby.

Další výrazné úpravy se týkají výběrů z bankomatů. Fio banka nabízí standardně 10 výběrů ze svých bankomatů měsíčně zdarma a až 5 výběrů z cizích bankomatů dle bonusového schématu, kdy klient výběr z cizího bankomatu získá za každé 4 000 Kč zaplacené danou kartou. Od teď ale Fio banka svým klientům, kteří na začátku měsíce nemají žádný výběr k dispozici, jeden daruje. Budou tak mít každý měsíc k dispozici minimálně jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Navíc poplatek za každý další výběr se snižuje z 30 Kč na 25 Kč.

Jeden výběr zdarma každý měsíc mají klienti Fio banky nově také v zahraničí. Zároveň banka zlevňuje další výběry na pevný poplatek 80 Kč a ruší 0,5 % z vybírané částky, které bylo doteď součástí poplatku.

Klienti nově nebudou platit ani za změnu PINu v Internetbankingu nebo v bankomatu. Stejně tak nebudou platit děti a mladiství do 15 let za zaslání PINu poštou.

Poplatek za prioritní platbu, která dorazí na účet příjemce v jiné bance ještě týž den, v českých korunách je nově 29 Kč. Poslední úpravou je snížení cen SMS hlásičů na 1 Kč.  

„Revizi našeho ceníku jsme připravovali delší dobu, kdy jsme sbírali podněty od našich klientů a zjišťovali, které poplatky je nejvíce pálí. Věříme, že jsme se jim snížením či dokonce zrušením některých poplatků trefili do noty a budou u nás nyní ještě spokojenější. Škrtání jsme provedli napříč celým ceníkem, takže si tam každý najde to své. Podnikatelé, ale nejen oni, určitě ocení Europlatby zdarma. Všichni naši klienti zase užijí bezplatný výběr v zahraničí, zvlášť když se čas dovolených kvapem blíží“ dodává Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.
Fio banka ruší nebo snižuje celou řadu poplatků

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

16253944970

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,6740
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2360
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,5745
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,2570
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7656
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více