Vstřícná banka:
Dejte Fio bance své vysvědčení - II. čtvrtletí 2018


13. 04. 2018  01:08     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Fio banka a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

Vstřícná banka: Dejte Fio bance své vysvědčení - II. čtvrtletí 2018
U Fio banky nemůžeme začít jinak než zopakovat její prvenství a zisk titulu GEEN Nejvstřícnější banka po dobu pěti let za sebou, až do roku 2016. První klientský rating bank je přitom nejkomplexnější a nejcitovanějším projektem pro objektivní hodnocení tuzemských bank.

Fio banka je v rámci nízkonákladových bank tou výraznější bankou a společně s Air Bank představuje špičku segmentu nízkonákladových bank. Banka, stejně jako Air Bank vytváří opakovaně zisk a přichází na trh pravidelně s novinkami a inovacemi, které rychle zavádí do praxe. Fio banka také pravidelně rozšiřuje svou pobočkovou síť, kdy se snaží dostat se ke svým klientům co nejblíže.

Fio je banka, která je sice nyní už střední, ale je aktivní, inovativní, je dobře vidět a také je česká. Právě na českosti postavila banka svou novou image. Banku tedy hodnotím velmi pozitivně.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

Fio banka

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2017

Co nám přinesla koza Líza z Fio banky? Zjistili jsme že aktivita banky ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 zůstala obdobná jako v předchozích čtvrtletích. Stejně jako v minulých kvartálech jsme tak ohodnotili některé novinky a inovace této banky. A musíme začít hned u první inovace, tedy možnost posílat platby bez autorizací. Pro někoho holá formalita. Pro tisíce lidí však osvobození od otravného vyťukávání pinů a hesel. Bezpečnost je bezesporu důležitá, ale když si máte pamatovat dvacet hesel a zapomínáte stejně jako já, pak je to spíše k otrávení. Sám klient si určí, které platby a do jaké výše nebude muset autorizovat a světe div se, banka mu v tom vyhoví. Děkujeme. I Fio si chce urvat svůj díl z klientské masy podnikatelů a tak jim nabízí různé sladkosti ve formě karet a účtů zdarma. Velmi skvělou inovací se kterou banka přichází neohroženě mezi prvními je příslib připsání plateb z Fio banky na účty u jiných bank ještě téhož dne, pokud je klient zadá do 12 hodin. To je to co lidi potřebují vědět, slyšet, přesvědčit se, že to funguje. A můžeme za to Fio bance zatleskat. Banka také dosahuje zisku, přestože je nízkonákladová a tento zisk činí za tři čtvrtletí 268 milionů korun. Obdobně jako u Sberbank, nebo Air Bank. Počet klientů dosáhl 770 tisíc. Hodnocení zvyšuji o dva body.

Fio banka umožňuje posílat některé platby bez autorizace

Rychlejší a jednodušší odesílání peněz, s touto novinkou nyní přichází česká Fio banka. Do Internetbankingu přidala možnost posílat bez nutnosti autorizace platby mezi vlastními účty, na vybrané známé účty a také platby s menšími částkami.

Fio banka opět ukázala, že je velmi inovativní bankou. Ani ve třetím čtvrtletí Fio nezahálela a představila další vylepšení. Nově tak mohou klienti posílat ve svém internetovém bankovnictví platby bez autorizace. To znamená, že platby budou zadávány a realizovány mnohem rychleji a pohodlněji. Zjednodušení plateb by však nemělo nijak snižovat bezpečnost těchto plateb. Je mnoho klientů, kteří dávají jednoduchosti a snadnosti přednost před zbytečně přehnanou bezpečností. Nápad určitě chválíme a oceňujeme.

Fio banka nově nabízí business karty pro podnikatele zdarma

Fio banka přichází s novinkou pro podnikatele - platební karty Mastercard Business nabízí bez poplatků ke každému podnikatelskému účtu. Zdarma lze získat kartu nejen pro majitele účtu, ale i pro dalšího disponenta. Novinka platí pro nové i stávající klienty.

Když jsme popisovali, že nejvýznamnějšími bankami, které se zaměřují cíleně na klientelu podnikatelů jsou ČSOB, Komerční banka a v menší míře Moneta, pak můžeme mezi tyto banky zařadit i Fio. Jedná se sice o nízkonákladovou banku, ale banku, která to s podnikateli umí. V tomto případě získají podnikatelé ke svému účtu platební kartu zdarma a bez poplatků. Pro mnoho podnikatelů zajímavá motivace.

Fio banka zrychluje běžné tuzemské platby, dorazí v den odeslání

Klienti Fio banky teď mohou posílat tuzemské platby v korunách s jistotou, že je příjemce obdrží ještě ten samý pracovní den. Stačí je zadat do 12 hodin přes Internetbanking, Smartbanking nebo osobně na pobočce. Zrychlení je bez příplatku, platby jsou i nadále úplně zdarma.

Zrychlení plateb z účtu na účet u jiné banky je stále velmi diskutované téma. Právě tento rok by mělo dojít k zavedení rychlých plateb v celém platebním systému. Prakticky by tak každá platba poslána dopoledne příslušného dne měla být připsána na účet u jiné banky ještě ten den. Fio tak v tomto případě předběhla ostatní banky a službu svým klientům garantuje zcela zdarma. Vysoce hodnotíme.

Fio banka má 770 tisíc klientů a chystá novinky

Česká Fio banka je pátou největší bankou podle počtu klientů. V současné době jich má více než 770 tisíc, což je meziroční nárůst o 19 %. Přestože stále nabízí běžné bankovní služby bez poplatků, dokáže být v zisku, ke konci září 2017 činil její zisk před zdaněním 268 milionů Kč. Chystá řadu novinek jako kreditní karty, vlastní investiční fondy nebo Android Pay.

Banka se už nemůže dočkat dosažení zásadní mety a to jednoho milionu klientů. Až této mety banka dosáhne bude to velká sláva. I dosavadní vývoj je pro banku velmi příznivý. Během skutečně několika let nasbírala banka tolik klientů, že ji to zařadilo na páté místo podle počtu klientů. Je sice pravdou, že dobou banku nedělá jen počet klientů, ale také jejich solventnost a kvalita, ale musíme velmi ocenit pokrok, kterého tato banka dosáhla. Banka je tak dobrým příkladem toho, že i banka bez poplatků může být vysoce konkurenceschopná a stabilní.Vstřícná banka: Dejte Fio bance své vysvědčení - II. čtvrtletí 2018

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15974876533

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,6890
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1120
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2425
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,3295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4655
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3750
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7759
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více