GEEN Zelená banka:
Equa Bank je nejen nízkonákladová, ale i ekologická


14. 08. 2015  00:40     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Společně s naším partnerem společností GEEN - General Energy, a.s. jsme spustili hodnocení bank ve vztahu k jejich ekologické odpovědnosti. Jak je v ekologii, úsporách energií a podpoře zelených zdrojů aktivní Equa Bank? 

GEEN Zelená banka: Equa Bank je nejen nízkonákladová, ale i ekologická
Hodnocení této banky se dozvíte po vyhlášení výsledků části hodnocení GEEN Zelená banka. Toto hodnocení realizuje právě náš titulární partner General Energy, a.s., která se podpoře a investicím do zelených zdrojů energie jako investor dlouhodobě a aktivně věnuje

Equa Bank je nízkonákladová banka, která působí na tuzemském trhu čtvrtým rokem. Za tu dobu, i navzdory své nevelké velikosti zrealizovala několik zajímavých, ekologických aktivit.

Equa Bank se už od počátku působení na trhu snaží začlenit principy společenské odpovědnosti, mezi které patří i environmentální hledisko, jak do firemních hodnot, tak i rozhodovacích procesů a vnitřní kultury.

Podpora a financování ekologických projektů a investic

Ve svých podnikatelských aktivitách se banka snaží jít příkladem a přispět tak svým dílem ke zkvalitnění českého podnikatelského prostředí. Jednou ze specializací této banky je financování obnovitelných zdrojů energie, zejména bioplynových technologií nebo refinancování projektů fotovoltaických elektráren.

Ekologické chování banky a jejích zaměstnanců

Banka se také snaží zvyšovat povědomí zaměstnanců o dopadech činností banky na životní prostředí a podniká kroky ke snižování těchto dopadů.

Projekty zaměřené na recyklaci odpadu podporuje banka ve všech svých kancelářských prostorách.

Na firemních tiskárnách automaticky banka uplatňuje:

- úsporný režim tisku,

- používá renovované tonery,

- archivuje materiály pouze v elektronické podobě,

Bankovní datové centrum získalo certifikaci Tier III. Budova Amazon Court, ve které Equa bank a. s. sídlí, byla v roce 2011 oceněna zlatým certifikátem certifikačního systému DGNB (http://www.dgnb.de/en/), prováděného auditory ÖGNI.

Dobrovolnické ekologické aktivity

V loňském roce se uskutečnil první ročník firemního Dobrovolnického dne, do kterého se zapojilo 12 % zaměstnanců banky. Jedna z aktivit byla zaměřena na kultivaci zahrady občanského sdružení Dům tří přání. Aktivity banky ve prospěch neziskového sektoru se u zaměstnanců setkávají se stále se zvyšujícím zájmem.

KOMPLEXNÍ INFORMACE O HODNOCENÍ PROJEKTU ZELENÁ BANKA NALEZNETE ZDE!

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaGEEN Zelená banka: Equa Bank je nejen nízkonákladová, ale i ekologická

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28799257558

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6550
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,6210
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1845
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,3705
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,7590
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9891
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více