GEEN Zelená banka:
Expobank CZ umí ekologické aktivity dobře prodat


04. 09. 2015  00:45     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Společně s naším partnerem společností GEEN - General Energy, a.s. jsme spustili hodnocení bank ve vztahu k jejich ekologické odpovědnosti. Jak je v ekologii, úsporách energií a podpoře zelených zdrojů aktivní Expobank CZ? 

GEEN Zelená banka: Expobank CZ umí ekologické aktivity dobře prodat
Hodnocení této banky se dozvíte po vyhlášení výsledků části hodnocení GEEN Zelená banka. Toto hodnocení realizuje právě náš titulární partner General Energy, a.s., která se podpoře a investicím do zelených zdrojů energie jako investor dlouhodobě a aktivně věnuje

Expobank CZ je středně velká banka, kterou vlastní stejně jako Sberbank ruský investor. Banka umí velmi dobře své ekologické aktivity zpropagovat a "prodat". I to je důležité, protože banka pak představuje v ekologickém chování velký vzor nejen pro konkurenci, ale i své klienty.

Tištění materiálů a dokumentů banky.

V roce 2013 implementovala banka nové centrální tiskové řešení, které přineslo:

  • 44 % úsporu el.energie
  • 35 % úsporu spotřeby papíru, zavedením oboustranného tisku společně se zavedením autorizace tisku zaměstnancem

 

Banka také postupně přechází k nahrazování tištěné klientské dokumentace elektronickou, což opět znamená významnou úsporu papíru a energií.

Tisk klientských výpisů z účtů :

  • Zde je pro banku standardem oboustranný tisk
  • Zavedení elektronických výpisů  – nahrazení tisku, kde objem rozesílaných el. výpisů dosahuje dnes 30%. Plánovanou snahou banky je dosáhnout objemu el. výpisů vyšší než 50% do konce roku 2015.
  • Banka motivuje klienty banky k přechodu na el. výpisy odpuštěním poplatku za tento výpis

Spotřeba el. energie

V datových centrech snížila banka od roku 2013 spotřebu elektrické energie o 36 %  a to jak zavedením nových IT technologií tak zavedením nového chladícího systému.

Veškeré světelné zdroje v centrále banky i jejích pobočkách využívají úsporné žárovky. Investice do úsporných žárovek se tak bance i životnímu prostředí vrací v podobě výrazně nižších nákladů a spotřebované elektrické energie.

Třídění odpadu.

Ve všech pobočkách a na centrále banky je dostatečné množství třídicích nádob na odpad, zejména papír a plasty. Banka důsledně dohlíží na třídění veškerého odpadu v budovách a maximálně podporujeme ekologické chování zaměstnanců.

Úspory pitné vody

Od začátku roku 2015 přestala banka poskytovat zaměstnancům pitnou vodu v PET lahvích: jedná se o úsporu nejen finanční, ale zejména ekologickou. Bylo spočítáno, že za rok firma vyprodukovala 100 m3 a 1800 kg plastového odpadu pouze z PET lahví. Na jejich výrobu se spotřebovalo 3600 kg ropy. K tomu lez připočíst pohonné látky a energii spotřebovanou na dopravu lahví do poboček Expobank, hluk a emise z dopravy. Na toto téma si nechala banka udělat v roce 2014 interní průzkum a více než 60% zaměstnanců odpovědělo, že zrušení vody v PET lahvích uvítají nebo s ním nemají žádný problém.

Podpora ekologických aktivit a projektů

Expobank se účastní projektu Zelená firma, (http://www.zelenafirma.cz), projekt recyklace elektroodpadu ve firmách. Sběrných nádob využívá nejen firma pro ekologickou recyklaci firemního elektroodpadu, ale také ke sběru drobných elektroodpadů od zaměstnanců banky.

KOMPLEXNÍ INFORMACE O HODNOCENÍ PROJEKTU ZELENÁ BANKA NALEZNETE ZDE!

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaGEEN Zelená banka: Expobank CZ umí ekologické aktivity dobře prodat

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

2951437468

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,8940
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0580
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,1345
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7590
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8596
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více