GEEN Zelená banka:
GE Money Bank se snaží být ekologická, ale neumí se prezentovat


06. 08. 2015  00:38     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Společně s naším partnerem společností GEEN - General Energy, a.s. jsme spustili hodnocení bank ve vztahu k jejich ekologické odpovědnosti. Jak je v ekologii, úsporách energií a podpoře zelených zdrojů aktivní GE Money Bank? 

GEEN Zelená banka: GE Money Bank se snaží být ekologická, ale neumí se prezentovat
Hodnocení této banky se dozvíte po vyhlášení výsledků části hodnocení GEEN Zelená banka. Toto hodnocení realizuje právě náš titulární partner General Energy, a.s., která se podpoře a investicím do zelených zdrojů energie jako investor dlouhodobě a aktivně věnuje

GE Money Bank je středně velká banka, která umí představit své inovace a ve své historii už několikrát dokázala, že umí být i lídrem v inovacích a zavádění nových, převratných produktů do života. Právě například GE Money stála u startu refinancování půjček. Jak si ale banka stojí ve svých ekologických aktivitách?

Její prezentace a vyjádření není úplně precizní a banka tak vůbec neprokazuje, že umí své ekologické aktivity dobře prezentovat. Ekologické aktivity banky jsme tak nezjišťovali pouze ze stručného vyjádření banky, ale i z jejích prezentací na stránkách banky a ze zkušeností našeho titulárního partnera.

Vlastní ekologické činnosti banky

GE Money Bank v loňském roce v rámci zjednodušování procesů a služeb pro klienty zavedla na všech svých  pobočkách biometrické podpisy, které mají mnoho výhod včetně prevence proti podvodům a ochrany životního prostředí. Klienti banky tak již podepsali více než 600 000 dokumentů dynamickými biometrickými podpisy a to ušetřilo téměř 20 vzrostlých stromů.

Biometrické podpisy a elektronické smlouvy zatím aktivně používá pouze několik bank. I z tohoto důvodu můžeme GE Money Bank za brzké zavedení této ekologicky vstřícné aktivity velmi pochválit.

Ekologické dobrovolnické projekty

Dobrovolníci GE Volunteers dlouhodobě podporují tyto organizace výsadbou stromků a pomocnými pracemi v přírodě: Chráněná krajinná oblast Beskydy, Chráněná krajinná oblast Pálava, Krkonošský národní park, Národní park Šumava, Ochrana fauny České republiky. Do těchto aktivit se zapojuje i vrcholový management společnosti

Zaměstnanci jsou v rámci školení etika a principy podnikání banky proškolováni, že v bance se třídí odpad, šetří se elektrickou energií a vybírají se společensky odpovědní dodavatelé.

Financování zemědělských a ekologických projektů

Banka je velmi aktivní na poli financování ekologických projektů, které jsou spojeny se zemědělskou produkcí a podnikáním. GE Money Bank je lídrem ve financování zemědělských projektů, které se velmi silně dotýkají i ekologického hospodaření zemědělců a ekologických aktivit v krajině. Podnikatelům v zemědělství a ekoenergii nabízí banka speciální produkty šité přímo na míru konkrétním projektům.

KOMPLEXNÍ INFORMACE O HODNOCENÍ PROJEKTU ZELENÁ BANKA NALEZNETE ZDE!

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricna

 GEEN Zelená banka: GE Money Bank se snaží být ekologická, ale neumí se prezentovat

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

2948554021

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,8940
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0580
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,1345
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7590
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8596
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více