GEEN Zelená banka:
Sberbank je v ekologii velmi aktivní


11. 09. 2015  00:47     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Společně s naším partnerem společností GEEN - General Energy, a.s. jsme spustili hodnocení bank ve vztahu k jejich ekologické odpovědnosti. Jak je v ekologii, úsporách energií a podpoře zelených zdrojů aktivní Sberbank? 

GEEN Zelená banka: Sberbank je v ekologii velmi aktivní
Hodnocení této banky se dozvíte po vyhlášení výsledků části hodnocení GEEN Zelená banka. Toto hodnocení realizuje právě náš titulární partner General Energy, a.s., která se podpoře a investicím do zelených zdrojů energie jako investor dlouhodobě a aktivně věnuje

Sberbank je středně velká banka, kterou vlastní ruský investor. V ekologii je však tato banka překvapivě aktivní a silná.

Dobrovolnická aktivita banky a jejích zaměstnanců

Banka realizuje široké aktivity v rámci dobrovolnických akcí na poli podpory ekologie. Každý zaměstnanec Sberbank má vyhrazen jeden den v roce, který může využít na pomoc ekologickým projektům. Zaměstnanci banky a další dobrovolníci se tak v roce 2012 podíleli ve spolupráci s Centrem ekologické výchovy Pálava v přírodní rezervaci Děvín CHKO Pálava, na úklidu přírody a sběru odpadků. Tato akce pak byla zopakována i v roce 2013.

Stejný rok pak ve spolupráci s občanským Sdružením Tereza uskutečnila banka dobrovolnický den v Průhonickém parku, který je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Dobrovolníci se podíleli na odstraňování náletových dřevin z azalkových a rododendronových strání, prořezávkách keřů, pletí alpinek na skalkách či štěpkování větví.

V roce 2014 postavili zaměstnanci Sberbank v areálu střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně ve spolupráci s neziskovou organizací Bet bot stezku pro chůzi bez bot. Stezku tvoří 11 zastavení z různých přírodních materiálů a je přístupná i veřejnosti.

V roce 2013 vysadilo 31 zaměstnanců Sberbank ve spolupráci s neziskovou organizací Čmelák – společnost přátel přírody Sberbank les v Podještědí na rozloze 16 122 metrů čtverečních. Cílem bylo vysadit druhově pestrý hospodářský les, který tvoří listnáče (buk, dub, habr, klen, mléč, jasan, třešeň, lípa) a jedle. Zaměstnanci vysadili celkem 1500 stromů.

Na podzim v rámci dalšího dobrovolnického dne bylo kolem lesa zaměstnanci postaveno pletivo o délce 350 metrů, aby zvěř přes zimu nesežrala mladé sazenice.

V roce 2014 došlo k dosazování lesa na pozemku poblíž – bylo vysazeno 250 vzrostlejších listnatých stromků (mj. jilmů či třešní).

Ekologické chování banky a jejího provozu

  • Na firemních tiskárnách se používá jako výchozí nastavení oboustranný tisk
  • Zaměstnanci tisknou minimum e-mailů, na což upozorňuje příjemce korespondence i poznámka umístěná v zápatí e-mailů
  • Ve firmě se třídí odpad jak na pobočkách, tak na back-officových pracovištích
  • Zaměstnanci cestují mezi městy maximálně úsporně a využívají systému spolujízdy s ostatními kolegy, k čemuž slouží i interně používaná webová aplikace

Informace o chování banky v číslech

K dispozici jsou informace za rok 2013 a 2014. V roce 2014 došlo k poklesu spotřeby elektrické energie banky o více jak 10 %. Jedním z důvodů je zavádění moderních LED technologií do osvětlení poboček. Taktéž původní neonové zářivky v osvětleném logu byly nahrazeny LED technologií.

Spotřeba papíru poklesla o více jak 10 % u formátu A4 a o 21 % u formátu A3.

Kategorie

2013

V tunách

2014

V tunách

Balení papíru - A4 formát

21420,4

53,6

19246,8

48,1

Balení papíru - A3 formát

2135,3

10,7

1678,4

8,4

 

Tomu odpovídá i pokles spotřeby inkoustu v tiskárnách o 7 %

 

2013

2014

Inkoust/toner v tunách

0,257

0,239

 

Recyklace papíru stoupla o 17 %.

 

2013

2014

Hmotnost papíru předaného k recyklaci (v tunách)

2,3

2,7

 

Produkce odpadu klesla o 7 %.

 

2013

2014

Běžný denní odpad (v tunách)

4,6

4,3

 

KOMPLEXNÍ INFORMACE O HODNOCENÍ PROJEKTU ZELENÁ BANKA NALEZNETE ZDE!

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricna

 GEEN Zelená banka: Sberbank je v ekologii velmi aktivní

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

31450553057

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více