Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí - přichází s kvalitními pracemi svých studentů


01. 12. 2015  10:35     Miroslav Zeman     komentáře (0)

IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí se účastní studentské soutěže prvním rokem. Přesto se škola účastní soutěže s kvalitními pracemi svých studentů. Přečtěte si o této aktivní a oblíbené škole více!

Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí - přichází s kvalitními pracemi svých studentů
Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí se tradičně účastní nejrůznějších znalostních a dovednostních soutěží. Posledním projektem je právě účast v soutěži studentů středních a vysokých škol IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ. Škola se klání účastní několika kvalitními pracemi svých studentů, kteří popisují jaké produkty a služby by v budoucnu měla právě ta jejich ideální banka poskytovat.

O ŠKOLE

Zaměření naší školy

Naše gymnázium nabízí studium v dvou vzdělávacích programech – šestileté a čtyřleté studium. Vzhledem k pozici školy jako jediného státního gymnázia pro spádovou oblast Frýdlantska je zachována klasická nabídka předmětů s integrací vzdělávacích oblastí.

Základní společné učivo ve všech všeobecně vzdělávacích předmětech je rozloženo do nižších ročníků studia, v posledních dvou ročnících mají žáci možnost profilace prostřednictvím výběru z široké nabídky volitelných předmětů.

Poslání školy

Posláním našeho gymnázia je motivovat studenty ke vzdělávání, rozvíjet jejich tvůrčí myšlení, samostatnost při řešení problémů, komunikační dovednosti a ochotu spolupracovat. Klademe důraz na kvalitu všeobecného vzdělávání, potřebnou ke studiu na vysoké škole.

Dlouhodobé projekty

Škola udržuje od roku 1996 partnerský vztah s německým gymnáziem ve Friedlandu, v jehož rámci se pořádají pravidelné týdenní výměnné pobyty žáků a učitelů. Žáci vyšších ročníků mají rovněž možnost ve Friedlandu absolvovat několikaměsíční studijní pobyt.

K rozvoji a uplatnění jazykových schopností a dovedností škola každoročně pořádá poznávací zájezdy do zahraničí, v posledních letech jsme navštívili Anglii, Skotsko, Francii, Švýcarsko, ale i sídlo EU a NATO v Bruselu a Štrasburku. Dále se naši žáci aktivně zapojují do mezinárodních projektů, např. Abeceda OSN, Evropská unie a nediskriminace, Comenius, eTwinning. Pro zatraktivnění výuky působí na naší škole v rámci možností zahraniční lektoři.

Školní aktivity

Pořádáme lyžařské kurzy, sportovně turistické kurzy, výchovné koncerty, studentský ples, sbírky pro ADRU, apod.

VÍCE INFORMACÍ O ŠKOLE NALEZNETE ZDE!

FrýdlantGymnázium Frýdlant nad Ostravicí - přichází s kvalitními pracemi svých studentů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24102861904

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7260
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0540
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6835
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2715
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9684
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více