Historie bankovnictví

Římská říše. Bankovní a obchodní velmoc. Předchůdce EU?

19. 07. 2019  00:01  |   HISTORIE BANK A BANKOVNICTVÍ: Římská říše existovala více než 800 let. Po většinu této doby dominovala jako velmoc velké části Evropy. Na rozdíl od dnešní EU však Římská říše sjednocovala Evropu silou. ČTĚTE DÁLE! více »

Česko je historicky ekonomicky slabší než Německo

17. 05. 2019  02:00  |   Pořád se jako Česko porovnáváme v ekonomické a platové úrovni s naším největším a nejbohatším sousedem Německem. Pravdou je, že v moderní historii jsme se nemohli nikdy Německu ekonomickou výkoností rovnat. více »

Bohatství a kapitál začaly vznikat ve městech

08. 03. 2019  00:42  |   HISTORIE BANKOVNICTVÍ A FINANCÍ: Bohatství a kapitál začaly vznikat ve městech, nikoliv z půdy a zemědělství. I proto začala v historii vznikat bohatá města a městské státy, jejichž osudy řídili bohatí měšťané a kupci. ČTĚTE DÁLE více »

Je bohatý jako Rothschild. Nejznámnější bankovní dynastie

09. 11. 2018  00:10  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - HISTORIE BANK: Bankovní rod a dynastie Rothschildů je skutečný pojem známý na celém světě. Jen málo jmen symbolizuje bohatství a bankovnictví minulých staletí, než právě toto jméno. ČTĚTE DÁLE! více »

Základem bohatství byl v historii hlavně obchod II. DÍL

26. 10. 2018  00:07  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - HISTORIE BANKOVNICTVÍ: Základem bohatství byl v historii lidstva především obchod. Zatímco zemědělství zajišťovalo výživu a přežití lidí, obchod zajišťoval bohatství a to v jakékoliv době naší historie. ČTĚTE DÁLE! více »

Základem bohatství byl v historii hlavně obchod I. DÍL

19. 10. 2018  00:49  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - HISTORIE BANKOVNICTVÍ: Základem bohatství byl v historii lidstva především obchod. Zatímco zemědělství zajišťovalo výživu a přežití lidí, obchod zajišťoval bohatství a to v jakékoliv době naší historie. ČTĚTE DÁLE! více »

Albrecht z Valdštejna. Génius finančnictví, nebo podvodník?

12. 10. 2018  00:31  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - HISTORIE BANKOVNICTVÍ: Albrecht z Valdštejna, generalisimus císařských vojsk a vévoda Frýdlantský byl bezpochyby zajimavou a kontroverzní postavou své doby. Pohádkově zbohatl a dokázal vyzbrojit a uživit statisícové armády třicetileté války. ČTĚTE DÁLE! více »

Před sto lety zemřel císař František Josef I. Za jeho vlády se stalo Česko vyspělým státem

20. 05. 2016  00:22  |   Je tomu sto let co zemřel historicky náš nejdéle vládnoucí panovník, rakouský císař František Josef I. V České republice se na rozdíl od Rakouska toto výročí nijak nepřimíná. Za jeho vlády se však Český stát stal regionální ekonomickou velmocí. ČTĚTE DÁLE! více »
1

Sekce obsahuje celkem 8 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti