Hlavní cena – tablet iPad 2 black – předána vítězce soutěže s Cetelem a naším serverem


30. 11. 2012  17:26     Patrik Nacher     komentáře (0)

Do soutěže o zvyšování finanční gramotnosti s Cetelem a serverem www.bankovnipoplatky.com, která se uskutečnila v září, se zapojilo 374 čtenářů, kteří odpovídali na deset otázek. Níže si přečtěte rozhovor s vítězkou.

Abychom mohli odeslaný formulář zařadit do slosování o cenu, musel respondent správně odpovědět na všech 10 otázek. Ačkoliv byla první otázka tentokrát anulována, jelikož formulář u této položky byl špatně naprogramovaný a evidoval korektní odpovědi jako chybné, ani úspěšnost u zbylých otázek nebyla slavná. Správně odpovědělo na 9 otázek jen 64 návštěvníků, což znamená, že úspěšných bylo jen něco málo přes 17%. Rozbor správných a špatných odpovědí najdete ZDE.
V pátek 26. října jsme v centrále Cetelem na Smíchově v Praze vylosovali vítěze naší soutěže. Losování se zúčastnila tisková mluvčí společnosti Barbora Minksová a ředitel marketingu a komunikace Tomáš Siegler.
Ve čtvrtek 29. listopadu si pak v centrále Cetelem na Smíchově vyzvedla hlavní cenu - Tablet Apple iPad 2 black - Eliška Veselá z Mostu (viz foto). Cenu předávala mluvčí společnosti Barbora Minksová. Níže si můžete přečíst rozhovor s vítězkou.
 
 

Test jsem vyplňovala dva dny

„Jsem soutěživý typ. O financích něco vím, ale hodně mi pomáhala rodina,“ říká paní Eliška Veselá, výherkyně tabletu Apple iPad2 -  první ceny v soutěži finanční gramotnosti, kterou pořádal server bankovnipoplatky.com ve spolupráci se společností Cetelem ČR, a.s.
 
Proč jste se rozhodla vyplnit test? Lákaly vás ceny, nebo jste si chtěla ověřit své znalosti, či jen ráda soutěžíte?
Jsem soutěživý typ. A vlastně všechny důvody, co jste uvedla, jsou pravdivé. Velice ráda mám soutěže týkající se bankovní oblasti a financí. Opravdu. Ale také ráda luštím křížovky a tajenky pak často posílám do slosování. A baví mě i sudoku.
Pracujete v oblasti financí?
Kdepak. Po škole jsem nastoupila do družstva Jednota Most a pracuji tam dosud. Žádný pracovní vztah k bankovnictví nemám, ale vystudovala jsem ekonomickou školu, takže o financích něco vím. A můj syn má přítelkyni, která pracuje v bance. Když jsem něco nevěděla, poradila mi. Třeba to LTV (loan-to-value = poměr výše poskytnutého úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti, pozn.). Co tato zkratka znamená, jsem nenašla ani na internetu. Na většinu otázek se odpověď na internetu ale najít dá.
Všechny správné odpovědi jste tedy neznala. Byl vám internet velkým pomocníkem?
Ano, internet byl výborným pomocníkem. Některé otázky byly lehčí, ale některé byly zapeklité. Díky internetu jsem vyplnila test správně. A díky testu jsem poznala nové termíny z finanční oblasti. Třeba se mi to bude jednou hodit. Na internetu jsem si raději ověřovala i odpovědi, kterými jsem si byla téměř jistá. A na více místech, abych věděla, že odpovím správně. Ale na většinu otázek jsem musela odpověď vyhledat.
Jak dlouho vám vyplnění testu zabralo?
Docela dlouho. Asi dva dny.
Zmínila jste, že některé otázky byly lehčí. Například?
Například otázka týkající se RPSN (roční procentuální sazba nákladů – pozn.). Ta byla pro mě možná i nejlehčí. O RPSN se totiž hodně hovoří.
Pomáhal vám s testem i někdo jiný kromě přítelkyně vašeho syna?
Také manžel, který rovněž soutěžil. Odpovědi jsme spolu konzultovali.
Věřila jste, že vyhrajete?
Spíš ne, ale doufala jsem.
Už jste v nějaké soutěži vyhrála?
Ano, například v jedné soutěži jsem teď vyhrála pračku. Mám z toho velkou radost. Jak jsem již řekla, s manželem jsme hodně soutěživí.
A za co bylo možné pračku získat?
Měli jsme uhodnout, kolik prádla se vypralo v jednom divadle během určitého měsíce.
A kolik?
1098 kg. Nechtěla bych to žehlit. (úsměv)
Co byste vzkázala těm, kteří nebyli v soutěži tak úspěšní jako vy?
Aby se snažili, že štěstí jednou přijde. A aby si pamatovali, že nejdůležitější je stále zdraví. Možná to od výherkyně nezní jako upřímná odpověď, ale já to tak opravdu myslím a cítím.
Máte už doma tablet?
Ne a ani s ním neumím zacházet. Myslíte, že se to naučím?
Naučíte. Kolik času trávíte na internetu?
Tak hodinu až dvě denně. Čtu si tam hodně noviny a hledám nejrůznější informace. Baví mě poznávat nové věci a dozvídat se nové informace. A přiznám se, že ráda sleduji gorily na iDnes. Pohladí mě to na duši, když je mi těžko. Je to taková moje rodinka. (úsměv) Děti už doma nemáme. Ale ještě radši trávím čas čtením knížek. Mám ráda zejména kriminálky a knihy o současné politice. A samozřejmě ještě radši jezdím do Ostravy za svým 2,5letým vnoučkem.
Jak plánujete prožít letošní Vánoce?
S maminkou. Nechci, aby byla sama.
 


Hlavní cena – tablet iPad 2 black – předána vítězce soutěže s Cetelem a naším serverem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

13637583588

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

192


ČÍSLO TÝDNE 192 právě tolik miliard vykázal státní rozpočet schodek ke konci měsíce dubna. Jedná se o dosud nejvyšší schodek v historii České republiky. Za jeho vznikem stojí jak výrazný pokles příjmů, tak strmé zvýšení výdajů státního rozpočtu.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1070
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6310
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5115
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3975
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2063
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více