Hypoteční zástavní listy Hypoteční banky poprvé kupuje privátní klientela ČSOB


09. 06. 2011  16:01     Rita Gabrielová     komentáře (0)

Hypoteční banka vydala v těchto dnech novou emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v hodnotě 1 miliardy korun a poprvé ji nabídla klientům Private Banking skupiny ČSOB. Právě privátní klienti ČSOB měli o investice do HZL dlouhodobý zájem.





Emise hypotečních zástavních listů (HZL) patří z dlouhodobého hlediska mezi nejspolehlivější investice. Na trhu probíhají emise HZL pravidelně už od roku 1996 - tehdy byla vůbec prvním emitentem právě Hypoteční banka. Postupně se HZL staly vyhledávaným nástrojem k zajištění finančních zdrojů pro řadu dalších bank, nicméně největším emitentem HZL zůstala až do současnosti Hypoteční banka.   „Tato emise je již 64. v historii Hypoteční banky. Od roku 1996 jsme vydali HZL v celkovém objemu 139,4 miliardy korun“, říká Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. „Během minulých let bylo zároveň úspěšně splaceno 28 emisí v objemu 53,8 miliardy korun“.   HZL z této emise mají jednotlivě jmenovitou hodnotu 10 tisíc korun. HZL byly vydány s emisním kurzem k datu emise 93,50% jmenovité hodnoty a splatné jsou v roce 2014. Právě z hlediska výnosu mohou být HZL zajímavou alternativou k jiným investičním nástrojům.  Celá emise byla vydána formou sběrného dluhopisu v hodnotě jedné miliardy korun a nebude tentokrát obchodována na veřejném trhu cenných papírů.   „Hypoteční zástavní listy jsou bezpečným a vyhledávaným doplňkem našeho investičního portfolia,“ říká Martin Kosobud, výkonný ředitel Private Banking ČSOB. „Vůbec první emise určená exkluzivně pro naši privátní klientelu měla velký úspěch a během pár dnů byla téměř celá prodána. Do konce roku proto chceme tyto zajímavé investiční příležitosti ještě zopakovat.“


Hypoteční zástavní listy Hypoteční banky poprvé kupuje privátní klientela ČSOB

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

28722655096

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

ČÍSLO TÝDNE

9


Číslo týdne - 9 právě o tolik procent sníží od října tohoto roku největší tuzemský prodejce a výrobce elektřiny ČEZ cenu elektřiny pro domácnosti. Na poklesu cen ušetří tuzemské domácnosti, jako například Poplatkovi několik tisíc korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více