I. díl - Ideální banka - Banka pro finančně gramotné klienty míří na náš trh


05. 05. 2016  00:29     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. První místo získala banka pro finančně gramotné studenty. ČTĚTE DÁLE!

I. díl - Ideální banka - Banka pro finančně gramotné klienty míří na náš trh
Nikol je studentkou Západočeské univerzity, která se sice soutěže neúčastnila, ale i tak Nikol tuto svou školu velmi zviditelnila. Studentka, která získala se svým nápadem první místo okouzlila porotu unikátností svého nápadu, který je přitom možné přímo aplikovat na tuzemském trhu bankovních produktů. 

Popis převratné půjčky - FINGRAM. Čím odpovědnější klient s vyšší finanční gramotností, tím nižší úrok a tím výhodnější podmínky úvěru. Práce obsahuje i komiksový popis celé situace schvalování úvěru a náhled testu při schvalování úvěru - Nikol ze Západočeské univerzity Plzeň. Smyslem půjčky je zvýhodnění klientů, kteří jsou odpovědní a mají vysoký stupeň finanční gramotnosti. Vše se zjistí patnáctiminutovým testem v rámci schvalování půjčky. Čím lépe v testu klient dopadne, tím bude mít nižší úrok u své půjčky a další výhody. Naopak lidé, kteří testem neprojdou, půjčku nedostanou. Je to zajímavý posun v porovnání s dnešní situací, kdy rozhoduje hlavně klientova úvěrová spolehlivost zjištěná z bankovních registrů a jeho bonita, tedy dostatečný příjem. Testy finanční gramotnosti zatím banky při schvalování půjček nevyužívají. 

PRÁCI STUDENTKY NIKOL - FINGRAM - PŮJČKA SI MŮŽETE STÁHNOUT NA NÁSLEDUJÍCÍM ODKAZU:

FINGRAM PŮJČKA, ANEB BANK PRO LIDI S VYSOKOU FINANČNÍ GRAMOTNOSTÍ

Zatímco loni zvítězil nápad studenta z Univerzity Hradec Králové, který představil ideální banku jako místo, kde lidé mohou vyrůst a kde mohou uplatnit své schopnosti a talent, nyní pro změnu zvítězil návrh konkrétního produktu, který by měla ideální banka budoucnosti poskytovat.

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!

 I. díl - Ideální banka - Banka pro finančně gramotné klienty míří na náš trh

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36040839871

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více