Ideální banka 21. století - vyhrála se svým snem o ideální bance


24. 10. 2014  00:21     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: V roce 2010 oslovila porotu výherkyně svým snem o ideální bance, která rozvíjí úvahy o bance nikoliv jako stroje na zisk, ale jako odpovědného člena společnosti ve které působí. Zúčastnit soutěže v letošním ročníku se stále můžete i vy.

Ideální banka 21. století - vyhrála se svým snem o ideální bance
Ideální banka v roce 2020. To je téma na které mohou soutěžit studenti středních a vysokých škol. Zúčastnit soutěže je přitom velmi jednoduché. Stačí zaslat svou práci v písemné, filmové či obrázkové podobě na mailovou adresu organizátora.

Současný ročník soutěže studentů středních a vysokých škol je již sedmý. V předchozích šesti ročnících si tak vítězové odnesli za svou snahu a schopnosti výhry přesahující dvacet tisíc korun, nebo získali výhry ve výši kolem deseti tisíc korun v případě obsazení dalších míst v pořadí. K vítězství stačí přitom především snaha, zajímavý nápad a určité znalosti bankovnictví či finančnictví a to třeba i z praktického života.

Čtvrtý ročník soutěže vyhrála studentka Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Eva Sobková. Její práce by se dala popsat jako sen o ideální bance. Styl psaní výherkyně je velmi příjemný a čtivý. Autorka si přitom všímá banky i v souvislostech, které by běžného člověka vůbec nenapadly. Například víte kam vaše banka vaše peníze investuje? Je vám to jedno do doby, kdy banka investuje do investic například v Číně a vy kvůli přesunu výroby přijdete o práci. Je zajímavé do jakých detailů a souvislostí dokáže autorka přemýšlet.

Jako úkol banky také autorka a současně výherkyně soutěže v roce 2010 vidí starost o životní prostředí i pomoc chudším zemím a chudším a ohroženým obyvatelům země. Bance by také nemělo jít pouze o zisk, ale o celkovou dobrou atmosféru ve společnosti. Prioritní pro ideální banku by měl být dobrý vztah s klientem a celkově dobré vztahy banky se společností.

Seznámit se s vítěznou prací prvního ročníku naší soutěže můžete na následujícím odkazu:

VÍTĚZNÁ PRÁCE 2010 Sobková

Autor práce mimochodem ideální banku popisuje: 

" Banka rozpětím svých aktivit a jejich hlubokým vnořením do obyčejných životů zdaleka přesahuje klasický podnikatelský koncept. Jde nám o zisk. Moje ideální banka je uvědomělá banka, ví o svém velkém vlivu a svojí zodpovědnosti. Nestará se jenom o mě, o to, abych si měla na pobočce kde sednout, abych měla přehled o svých financích, aby byl každou chvíli k zastižení ochotný telefonní bankéř, i když si toho od ní velice vážím. Je tu pro mě a za to jí patří vřelé díky, ale já přeci nežiji ve vzduchoprázdnu.

Moje ideální banka má jasně definované hodnoty a filosofii svého působení a podnikání. Tyto hodnoty a filosofii nemá pouze na papíře, plakátech, internetu nebo během reklamního spotu. Tyto hodnoty se odrážejí v každém jejím větším rozhodnutí, v každé nové službě, produktu. Je pro mě znamením její vstřícnosti, když hodnoty dodržuje a já jednoduše vím, na čem zrovna jsem."

Zajímavé je, že i práce souvisí s dobou ve které vznikaly. Můžeme tak postřehnout, že mnoho nápadů a představ, které v době vzniku práce nebyly běžné, jsou dnes standardem. I to vypovídá o tom, že bankovní služby a přístupnost klientům se velmi rychle rozvíjí.

Práce je možno přihlašovat od 1. 9. 2014 do 17. 11. 2014. Za přihlášení práce se považuje její zaslání na emailovou adresu soutez@bankovnipoplatky.com s uvedením jména, adresy, jména studované školy, telefonního čísla a emailové adresy autora práce.

Hodnotící kritéria:

Hodnocení je subjektivní a porota se zaměří na vyváženost tří základních aspektů prací – originálnosti, realizovatelnosti a celkového dojmu:

-  Originalita (40 %) - nejdůležitější je samotný nápad

-  Realizovatelnost (30 %) - důležitá je i jeho realizovatelnost v praxi

-  Celkový dojem (30 %) - a také kreativita jeho zpracování 

Ceny pro studenty:

  1. místo        - Cena v hodnotě 25.000 Kč.
  2. místo        - Cena v hodnotě 15.000 Kč.
  3. místo        - Cena v hodnotě 5.000 Kč.

Speciální cena PRIMA RÁDCE pro výherce hlasování veřejnosti u mediálního partnera:

Cena v hodnotě 10.000 Kč pro soutěžícího.

Ostatním soutěžícím bude odměnou účast na originální a zábavné divadelní akci na pobočce Air Bank s herci, které známe z televizní reklamy banky.

KOMPLEXNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI NALEZNETE ZDE!

 Ideální banka 21. století - vyhrála se svým snem o ideální bance

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29870358540

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5420
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0470
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0510
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0545
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2730
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7950
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9670
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více