II. díl:
Ideální banka 21. století - Bára Hortová ji vyjádřila komiksem


15. 12. 2014  08:00     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a budou předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Víte, že ideální banka se dá vyjádřit i formou komiksu? Bara Hortová z Gymnázia Znojmo to umí.

II. díl: Ideální banka 21. století - Bára Hortová ji vyjádřila komiksem
Komiks. Zajímavá a přitom náročná forma pro vyjádření představy o ideální bance v roce 2020. Přesto se však několik studentů této formy ujalo a vyplatilo se jim to. Jedním ze soutěžících, která přijala výzvu a nakreslila komiks popisující na jednoduchém přípěhu ideální banku, je i Bára Hortová z Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo. Bára se umístila na pátém místě a jen o pár bodů jí uniklo třetí místo.

Velmi oceňujeme, že studenti ze Znojma, kteří se soutěže zúčastnili, dorazili na předávání cen až do Prahy a vychutnali si celou soutěž i své výborné umístění až do konce. Za účast i aktivitu studentům i jejich škole Gymnáziu, střední pedagogické škole, obchodní akademii a jazykové škole Znojmo srdečně děkujeme a gratulujeme k vynikajícím výsledkům.

Představení školy naleznete na konci tohoto článku. Doplňujeme, že další zástupce této školy Petr Litavec se umístil na velmi dobrém desátém místě.

Podstatou příběhu je standardní rodiná porada v útulném bytě, kde si manželé či přátelé dohodnout, že by si jeden z nich měl změnit banku, protože ta stará již nevyhovuje jeho novým požadavkům a moderním trendům. Nová banka je schopna zajistit spoustu nových služeb a to i těch, které přímo s bankovnictvím nesouvisí. Zvyšuje se tak komplexnost služeb ideální banky, která dokáže nabídnou i další služby, které od ní klienti požadují či očekávají. 

Hlavním smyslem příběhu a sdělení je nutnost vypravit se do nové banky osobně a zjistit možnosti, které nová banka nabízí. Klient se nesmí nové banky bát a nesmí se stydět na cokoliv zeptat. 

Hortová

 

Představení Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo

Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo vznikla 1.7.2012 sloučením školy Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Znojmo a Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Znojmo v rámci optimalizace škol. Ředitelství školy sídlí v budově na ulici Pontassievská 3. Další součástí školy je budova Obchodní akademie an ulici Přemyslovců 4 a na ulici Dolní Česká č.33.Zde se nachází aula školy. Škola má vlastní Domov mládeže na ulici Alšova č.16 se školní jídelnou ( kapacita 1000 strávníků). Domov mládeže je určen pro ubytování 116 studentek. Tato budova je od školy vzdálena asi 6 minut chůze.

Škola se zapojila do několika eTwinningových projektů s různými partnerskými školami: How can you change our world – digitální fotografie a počítačová grafika (Polsko), My city, my life – Am I proud of it? – prezentace o našem městě a škole (Polsko, Řecko), Geometry in our region – geometrické útvary v našem okolí (Portugalsko). Loňský projekt Scoprirsi vicini (Itálie) získal ocenění Evropský certifikát kvality.
V rámci informatiky spolupracovala naše škola s italskou školou v Livornu v prostředí e-learningové platformy TeamFormula – jednalo se hlavně o prezentace zaměřené na vědu a techniku v období renesance.

Škola byla zastoupena na přípravné schůzce projektu –Comenius v Cádizu (Španělsko). Podílela se na vypracování projektu zaměřeného na matematiku a přírodní vědy International Maths and Science Studio. Protože byl projekt schválen, v následujících dvou letech 2008-2010 budeme spolupracovat se školami v Německu, Řecku, Portugalsku, Itálii, Rumunsku, Francii, Nizozemí a Španělsku.

Již dvakrát se naší škole podařilo zapojit do mezinárodních projektů Sokrates – Comenius. Druhý projekt byl s ekologickým obsahem a názvem Trees and Plants in Europe. Byla vybrána jako koordinující škola pěti evropských škol (z Irska, Německa, Itálie, Bulharska).

Naše škola se stala 1. gymnáziem v Jihomoravském kraji, které bylo za svou činnost v environmentální oblasti oceněno diplomem 1. stupně Škola udržitelného rozvoje – předán jí byl dne 29. ledna 2008 na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Praze. Jedná se o nejvyšší stupeň, je propůjčen na tři roky.

Je též partnerskou školou Masarykovy univerzity v Brně.

logo Znojmo

Webové stránky školy naleznete ZDE!

 

KOMPLETNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ I JEJÍCH VÝSLEDCÍCH NALEZNETE ZDE!

Ideální banka logoII. díl: Ideální banka 21. století - Bára Hortová ji vyjádřila komiksem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29048254525

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6860
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,4670
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0860
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6890
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9510
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9885
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více