Internetbanking

Internetbanking

Zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR si klienti oblíbili

19. 11. 2018  00:51  |   Klienti tuzemský bank se mohou už několik měsíců těšit ze zrychlených plateb, kdy jsou platby připsány ještě tentýž den, pokud klient příkaz zadá do 12, resp. 13 hodin.  více »

Konečně se můžeme srovnávat s nejbohatšími zeměmi. V internetovém bankovnictví

14. 06. 2018  00:07  |   Internetové bankovnictví využívá v České republice 57 procent populace. Je to stejně jako v Rakousku a dokonce více než v Německu, nebo Itálii. Česká republika dosahuje 12 až 13 nejlepší pozice v EU. více »

Číslo týdne - 57

12. 06. 2018  00:50  |   ČÍSLO TÝDNE - 57 - Právě tolik procent populace v České republice používá pravidelně internetvé bankovnictví. Před deseti lety přitom činil tento podíl pouhých 12 procent populace. Česká republika tak vykázala za toto období největší skok v používání internetového bankovnictví mezi všemi členskými zeměmi EU. více »

Podíl klientů internetového bankovnictví v ČR roste nejvíce v EU

11. 06. 2018  00:54  |   Podíl uživatelů internetového bankovnictví na celkové populaci vzrostl v Česku v posledních deseti letech z 12 na 57 procent, což je nejvyšší nárůst v zemích EU. Zatímco v roce 2007 se Češi řadili v žebříčku využívání internetového bankovnictví na 20. až 24. místo v EU, ke konci loňského roku jim patřila 12.až 13. pozice, vyplývá z údajů Eurostatu. více »

Equa Bank bude garantovat zrychlené platby

29. 01. 2018  00:39  |   BANKY A INOVACE: Equa Bank zavádí do praxe zrychlené platby. Klienti této banky se tak konečně dočkají naplnění svého snu, aby platby realizované v Equa Bank byly připsány u cizí banky ještě týž den. více »

Češi se internetového bankovnictví nebojí. Využívá ho více než polovina

29. 01. 2018  00:02  |   Více než polovina Čechů, konkrétně 57 procent využívat pravidelně internetové bankovnictví, o něco menší podíl pak využívá bankovnictví mobilní. Výsledky průzkumu přinesl Eurostat. více »

Senát schválil zákon posilující bezpečnost plateb na internetu

12. 10. 2017  15:35  |   Senát schválil nový zákon o platebním styku, který má kromě jiného zvýšit bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb. Do zákona také zavádí novou regulaci moderních postupů placení prostřednictvím mobilních nebo internetových aplikací. Zákon nyní dostane k podpisu prezident.  více »

UniCredit Bank postihl rekordní výpadek online bankingu

11. 10. 2017  22:58  |   Téměř třídenní výpadek postihle online banking čtvrté největší tuzemské banky UniCredit Bank. 450 tisíc klientů nemohlo po tuto dobu používat ani základní funkce internetbankingu, nebo se dokonce ani do systému přihlásit. více »

FINANČNÍ GRAMOTNOST: Jak bezpečně využívat internet?

11. 04. 2017  00:49  |   SERIÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST: Internet je svět a prostor neomezených možností. To platí jak pro běžné lidi, tak ale i pro pachatele trestných činů. Právě internetová kriminalita nejen ve světě, ale i v České republice velmi rychle roste.  více »

DOBRÁ RADA: Alfred Hitchcock: Není nic krásnějšího než děsit lidi za peníze

03. 03. 2017  00:59  |   DOBRÁ RADA: V rámci našeho seriálu vám přinášíme dobrou radu ze světa financí a finanční gramotnosti. Vše rychle a stručně, s uvedením citátu známé osobnosti, aby jste si to mohli co nejlépe zapamatovat. ČTĚTE DÁLE! více »

Vrba: Otevřel si spořící účet, zdvojnásobil se mu poplatek za elektronický klíč

06. 10. 2016  00:19  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Klient si stěžuje na to, že po zřízení spořícího účtu musí hradit dvojnásobnou částku za vedení elektronického klíče než doposud. Považuje to za absurdní. Co na to říká banka? více »

Vrba: Formulář pro zahraniční platby. Standardní znamená nejdražší? Banka uvádí na pravou míru

24. 09. 2015  00:59  |   ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Čtenář si stěžuje na Raiffeisenbank, že mu strhla z jeho účtu poplatek 500 korun za platbu na Slovensko. Bylo to oprávněné? A co na to říká Raiffeisenbank? ČTĚTE DÁLE! více »

Poradna Otakara Schlossbergera: Převod mezi účty by měl trvat maximálně dva dny

31. 07. 2015  00:45  |   PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Čtenář se ve svém dotazu podivuje nad tím, že platba převodním příkazem od jeho partnera nebyla vyřízena a ani po týdnu od odeslání nemá čtenář peníze na svém účtu. Je to možné? ČTĚTE DÁLE! více »

Ve Skandinávii vážně uvažují o zrušení peněz. Platit by se mělo jen bezhotovostně

30. 07. 2015  00:34  |   Vyspělý sever Evropy uvažuje o zrušení hotovosti, tedy papírových a kovových peněz. Tato platidla by nově nahradily v plném rozsahu bezhotovostní platby. Už nyní totiž například Švédové platí 9 z 10 transakcí výlučně bezhotovostně. Zprávu přinesly Hospodářské noviny. více »

Mobilní aplikace: Nejvíc záleží na funkčnosti a designu

03. 02. 2015  16:11  |   Lidé si vybírají mobilní aplikace bank zejména podle toho, jak jsou přehledné a jak vypadají. Budoucnost mají ty aplikace, které jsou schopny spojit funkčnost s vyšším uživatelským zážitkem díky lepší orientaci a designu. Ukazuje to průzkum Mapa Research pro portál The Financial Brand.  více »

Fio banka přichází s novou generací Internetbankingu

13. 01. 2015  13:28  |   Česká Fio banka představuje dlouho očekávanou novinku – dnes nabídne všem svým klientům nový Fio Internetbanking.  více »

PayPal bude klientům vracet poštovné

28. 10. 2014  15:45  |   PayPal, přední poskytovatel služeb pro globální obchodování[1], spouští službu PayPal Refunded Returns a odhaluje nejnovější data o nových spotřebitelských standardech pro elektronické obchodování v České republice.   více »

Elektronické podepisování smluv klienti vítají

16. 09. 2014  22:00  |   Elektronickým podpisem již bylo podepsáno více než 16 tisíc financovaných smluv v celkovém objemu přes 200 miliónů korun. Projekt elektronického podepisování spustila společnost Cetelem v září loňského roku v rámci splátkového prodeje a postupně ho rozšiřuje k dalším obchodním partnerům a do jejich dalších prodejen.  více »

Mobilní banku 2 využívá téměř 120 tisíc klientů

20. 05. 2014  18:15  |   Zájem o správu financí přes mobilní telefon stále roste. Aplikaci Mobilní banka 2 od Komerční banky má již téměř 120 tisíc klientů, z toho 90 tisíc ji užívá aktivně. Aplikace přináší řadu funkcí a užitečných informací nejen klientům Komerční banky, ale i ostatním uživatelům chytrých telefonů. více »

Užitečná rada nejen pro uživatele internetbankingu - co dělat po zaslání peněz na jiný účet?

30. 04. 2014  16:37  |     Zaujal nás článek, jehož obsah může využít leckterý uživatel internetového bankovnictví, ale i další osoby. Co by se dělo, když byste peníze zaslali omylem na nesprávný účet? Jak v takovém případě postupovat? Takové otázky si položily kolegyně z redakce Finexpert a položily je i vybraným bankám. více »

Přístup na bankovní účet přes internet - bezpečnostní desatero

11. 03. 2014  01:13  |   Zajímavá věc - seznamte se s desaterem bezpečnosti pro přístup na váš bankovní účet přes internet nebo mobilní telefon. Desatero připravila Česká bankovní asociace a seznámila s ním tento týden zástupce tisku a médií. Jaká jsou tedy ta nejdůležitější pravidla pro používání internetu při ovládání vašeho účtu? více »

dTest a ESC: Zpětná platba pomáhá řešit potíže při online nákupech

06. 03. 2014  23:45  |   Platíte-li při nákupu přes internet platební kartou a obchodník vám nedodá objednané zboží či službu, můžete využít bankovní nástroj zvaný zpětná platba. S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. více »

Nové internetové bankovnictví mBank udává směr a sklízí mezinárodní ocenění

04. 02. 2014  23:16  |   Nové internetové bankovnictví mBank S.A. se stalo měřítkem inovačních řešení v oblasti internetového bankovnictví. Společnost Forrester Research (USA), jedna z nejuznávanějších analytických a poradenských firem, vydala na toto téma zvláštní zprávu, která je založena na detailní analýze a předkládá doporučení pro ostatní banky a technologické firmy po celém světě, které realizují podobné projekty. více »

Tyto Vánoce budou o internetovém nakupování, dávejte si pozor a nakupujte bezpečně

06. 11. 2013  00:43  |   Vánoce se blíží a s nimi i nakupování dárků. Stále více Čechů nakupuje dárky na Internetu. Asi neuškodí zopakovat si pár pravidel, kterými by se měli všichni internetoví shoppeři řídit. Hlavní je vybrat si ten správný obchod. Pokud jste v něm ještě nenakupovali, měli byste si o něm zjistit další informace. Přinášíme Vám podrobný návod, jak postupovat. více »

Zaujalo nás: Přelomový projekt 31s nabízí řešení filmového pirátství

31. 10. 2013  14:46  |   Česká společnost 31s s.r.o. dnes představila novou službu online plateb za filmové licence, která veřejnosti umožní legálně užívat elektronické kopie filmů včetně tzv. pirátských. Projekt podpořili oceňovaní režiséři Jan Svěrák a Radim Špaček či Národní filmový archiv. K prvním zpřístupněným snímkům patří Tmavomodrý svět a Vratné lahve. více »

Pozor při práci s elektronickým bankovnictvím, pokusů o zneužítí přibývá

29. 10. 2013  12:16  |   Rozvoj moderních technologií se bankovnictví rozhodně nevyhývá, právě naopak. Počítače, notebooky, laptopy, tablety i telefony máme v ruce v podstatě neustále, a proto je logické, že na tyto přístroje jsou postupně implementovány funkce sloužící k naplnění našich potřeb. Jednou takovou potřebou je i bankovní styk. Ovšem pozor - čert nikdy nespí. Počet pokusů o zneužití elektronického bankovnictví stále roste. více »

Iuridicum Remedium: Bezkontaktní platební karty nejsou bezpečné

30. 09. 2013  16:33  |   Informace o bezkontaktní platební kartě, jejím držiteli nebo provedených transakcích mohou zloději jednoduše získat a následně zneužít k provedení neoprávněných plateb například přes internet. ČTK dnes na to upozornilo občanské sdružení Iuridicum Remedium (IuRe). Podle vydavatelů platebních karet je podíl podvodných transakcí minimální, navíc klienti by v těchto případech dostali peníze zpět. více »

Popularita bezkontaktních plateb stále roste

16. 08. 2013  10:34  |   Počet platebních transakcí, které se uskuteční pouhým mávnutím bezkontaktní kartou, nálepkou nebo mobilem, se neustále rozrůstá. Platba je rychlá, pohodlná, bezpečná a spokojenost klientů se odráží i na vzrůstajícím počtu bezkontaktních transakcí. více »

Nepříjemné: Přichází nová generace bankovního malwaru

19. 07. 2013  15:23  |   Koncept potvrzování transakcí v internetovém bankovnictví, který je založen na přepisování jednorázových kódů, které banky zasílají svým klientům ve formě SMS na mobilní telefony, již není bezpečný a útoky z posledních týdnů to jasně potvrzují. více »

Studie: Elektronické platby snižují šedou ekonomiku

09. 05. 2013  15:12  |   Výsledky studie Visa Europe – Šedá ekonomika v Evropě 2013 dokládají, že v boji proti stínové ekonomice může výrazně pomoci používání elektronických plateb. Cílené používání elektronických plateb by podle studie pomohlo snížit stínovou ekonomiku v Evropě o 200 miliard euro ročně. více »

Zajímavé: Jaké finty používají současní vykradači kont?

05. 04. 2013  00:21  |   Bankovní malware je škodlivý kód, který se na počítač klienta dostává mnoha různými způsoby, a jeho výsledkem je převod částky o určité výši na zcela jiný účet, zpravidla v jiné bance, z kterého je daná částka následně vybrána. více »

Zaujalo nás: Je smartbanking bezpečnější než internetbanking?

19. 03. 2013  18:19  |   Pokud hovoříme o smartbankingu, máme na mysli přístup klienta banky ke svému účtu prostřednictvím nativní aplikace, kterou si nainstaloval do svého smartphonu nebo tabletu s operačním systémem Google Android nebo Apple iOS, které jsou momentálně nejrozšířenější. V případě internetbankingu pak máme na mysli přístup klienta k bankovnímu účtu prostřednictvím webové aplikace v prohlížeči internetu, jako je například Internet Explorer nebo Google Chrome. více »

ČSOB a Era smartbanking je jako první na trhu dostupný i pro Windows 8

05. 03. 2013  18:31  |   Aplikace ČSOB a Era smartbanking je nově přístupná i pro zařízení s operačním systémem Windows 8, což v současnosti neumožňuje žádná jiná banka v České republice. Smartbanking od ČSOB a Ery si zatím stáhlo přes 114 tisíc uživatelů, kteří přes něj provedli transakce v objemu více než 5 miliard korun. více »

Klienti České spořitelny zaplatili přes PLATBU 24 ČS na internetu nákupy za více než 1 miliardu Kč

22. 01. 2013  11:00  |   V průběhu dvou let, kdy byla on-line služba České spořitelny PLATBA 24 spuštěna, vyrostla z nuly na miliardu korun co do objemu transakcí a využívá ji již téměř 300 tisíc klientů. Smyslem služby PLATBA 24 je pohodlné placení na internetu - bezpečně a rychle. Vzhledem k okamžitému provedení platby se urychlí dodání zboží až o tři dny. Služba PLATBA 24 se tak právem zařadila mezi nejoblíbenější metody placení na internetu. více »

Zaujalo nás: Jak bezpečný je smartbanking?

11. 10. 2012  02:42  |   Klienti bank mohli doposud přistupovat ke svým účtům přes internet ze svého počítače. S rozmachem mobilních telefonů mnozí z nich začali používat GSM banking, kde komunikace mezi klientem a bankou probíhá prostřednictvím textových zpráv. S nástupem smartphonů a poklesem ceny datových tarifů začali mnozí z nich přistupovat do internetového bankovnictví přímo ze svého smartphonu. více »

Jak vypadá nové internetového bankovnictví ČS, KB a dalších bank?

24. 09. 2012  13:30  |   Před rokem v srpnu jsme Vám přinesli podrobné srovnání internetového bankovnictví všech českých bank. Nyní na toto srovnání navazujeme s přiblížením nových aplikací internetového bankovnictví, které se od té doby objevily. S novinkami v této oblasti přišla Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank a Fio banka. Ukážeme Vám, jak nové verze internetového bankovnictví vypadají, a porovnáme je navzájem. Do srovnání přidáme i internetbanking od ČSOB, abychom získali přehled o převážné části trhu, vzhledem k tomu, že budeme porovnávat čtyři největší banky (bez Fio Banky). více »

Mobilní telefony se do roku 2020 stanou nejdůležitějším prodejním kanálem

19. 09. 2012  16:25  |   Největší maloobchodníci světa se tento týden sejdou v Londýně na letošním ročníku Světového maloobchodního kongresu (World Retail Congress). V průzkumu MasterCard evropští obchodníci předpovídají, že mobilní telefony do roku 2020 předstihnou kamenné prodejny, webové stránky i call centra. Mobilní telefon bude představovat jediný a nejdůležitější kanál pro komunikaci se zákazníky. Pouhá 3 % obchodníků jsou ale přesvědčena, že jejich odvětví momentálně drží krok s poptávkou zákazníků po vícekanálovém fungování maloobchodu. více »

Zaujalo nás: 10 aplikací, které vám usnadní život

24. 08. 2012  18:30  |   Mobilní telefony nám usnadňují život. Co se týče financí, můžeme díky nim prakticky odkudkoli do své banky a existují i mnohé užitečné aplikace pro sledování a následnou analýzu výdajů. Peníze nám ale přímo či nepřímo dovedou ušetřit i další aplikace. V našem dnešním článku se proto podíváme na deset takových aplikací, které jsou v češtině a navíc ke stažení úplně zdarma (poplatky operátorům za datové připojení neuvažujeme). více »

Role internetu při výběru banky a využívání jejích služeb je v ČR mnohem vyšší než na Západě

27. 07. 2012  20:30  |   Čeští klienti se už nespoléhají na informace získané z letáčků na bankovních pobočkách nebo od bankovních pracovníků. O produktech či službách se radí spíše s rodinnými příslušníky a přáteli, na sociálních sítích nebo se informují na srovnávacích internetových portálech. Internetové bankovnictví volí pro ovládání svého bankovního účtu 78 % respondentů z České republiky, což ve srovnání se západní Evropou nemá obdoby. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu, který provedla společnost Ernst & Young mezi 28 560 klienty bankovních institucí z 35 zemí celého světa včetně České republiky. více »

Češi využívají internetové bankovnictví víc než Evropa i svět

16. 07. 2012  09:00  |   Internetové bankovnictví pro ovládání svého bankovního účtu využívají přes tři čtvrtiny Čechů, což je nad evropským i celosvětovým průměrem. Vyplývá to z průzkumu, který provedla společnost Ernst & Young mezi více než 28.000 klienty bank z 35 zemí světa. Celosvětově využívá internetové bankovnictví 47 procent klientů, v EU je to 55 procent. více »

Češi nejsou spokojeni s pobočkami bank, přesouvají se na internet

11. 07. 2012  15:26  |   Čeští klienti opouštějí tradiční komunikační nástroje bank. Pro informace o produktech či službách neradi chodí do poboček, ale spíše je získávají od rodinných příslušníků a přátel, ze sociálních sítí nebo srovnávacích internetových portálů. Internetové bankovnictví volí pro ovládání svého bankovního účtu 78 % respondentů z České republiky, což ve srovnání se západní Evropou nemá obdoby. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu, který provedla společnost Ernst & Young mezi 28 560 klienty bankovních institucí z 35 zemí celého světa včetně České republiky. více »

Internetové bankovnictví Komerční banky může být nedostupné

18. 06. 2012  16:06  |   Někteří uživatelé dnes mohou mít problémy s přihlášením do internetového bankovnictví Komerční banky, aplikace také může být zpomalená. Souvisí to s přechodem na novou verzi webové správy účtu, kterou banka spustila v neděli. Vyplývá to ze sdělení mluvčí Komerční banky Moniky Klucové pro ČTK. I my jsme banku oslovili, přinášíme kompletní odpověď tiskové mluvčí Moniky Klucové. Už teď je však jasné, že vzhledem k rozsahu problému by se dalo s "úspěšným spuštěním" polemizovat. více »

Platby nové generace získávají v ČR důvěru

12. 06. 2012  15:04  |   Elektronické platby nejsou již žádnou novinkou na trhu. Nakupování zboží a služeb prostřednictvím e-platby se osvědčilo jako relativně úspěšný způsob nakupování. Platby nové generace, jak se jim často nazývá, jsou uznávány jako jedny z nejvíce rostoucích oblastí v „oboru“, proto obchodníci nelení a vymýšlejí stále nové a nové platební systémy. více »

Rychlé bankovní převody v oblibě poráží dobírku

06. 06. 2012  13:08  |   Průzkum nákupního chování agentury Insight realizovaný pro poskytovatele platebních řešení PayU ukázal, jak by Češi rádi platili na internetu. Nejoblíbenější metodou jsou pro ně bankovní převody prostřednictvím internetového bankovnictví a rychlé bankovní převody (tzv. platební tlačítka). V Česku tolik „oblíbenou“ a užívanou dobírku preferují nakupující na internetu zhruba stejně jako placení kartou. více »

Počet stažení mobilních aplikací bank v ČR přesáhl 100 tisíc

25. 05. 2012  11:25  |   Mobilní aplikace bank v České republice nabírají na popularitě. V celkovém součtu už bohatě přesáhly hranici 100 tisíc stažení z online obchodů jednotlivých mobilních platforem. Vyplývá to z ankety serveru Médiář.cz mezi tuzemskými bankovními domy. více »

Zásady plateb na internetu – 7 bodů k bezpečnému využití!

14. 02. 2012  13:55  |   Platby po internetu jsou skvělým pomocníkem – jsou rychlé, levné a jednoduše dostupné. Jen musíte vědět, jak na ně. Našich sedm bodů rad vás naučí, jak tento v zahraničí běžný prostředek bezpečně používat. více »

Pozor na internetové viry – řádí jeden nový, má políčeno na internetbanking

09. 01. 2012  15:32  |   V minulém týdnu jsme vás upozorňovali na chyby, které se vám nemusí vymstít při používání platebních karet či internetového bankovnictví (link v textu). A hle, na vaše peníze mají podvodníci políčeno prostřednictvím dalšího, ještě propracovanějšího viru, jak upozornil americký server MSNBC. více »

HN: Raiffeisenbank odkládá spuštění nového IT systému

30. 12. 2011  16:58  |   Raiffeisenbank odkládá nejméně o rok spuštění nového informačního systému. Jeho zavedení přitom plánovala na přelom roku. Na vině je špatná spolupráce s indickým dodavatelem Infosys. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny, podle kterých je postavení zcela nového IT systému Raiffeisenbank v tuzemském bankovním sektoru největším projektem za posledních pět let. Jeho náklady se před rokem odhadovaly na více než jednu miliardu korun. více »

Internetové bankovnictví vs. kamenné pobočky – jak to jde v 21. století dohromady?

07. 12. 2011  03:11  |   V minulém týdnu jsme psali o internetovém bankovnictví a o tom, jak jej využívají klienti jednotlivých bank v České republice. A napadlo nás zamyslet se nad tím, jestli s vyšším využíváním internetového bankovnictví nedochází k potlačování role kamenných poboček? více »

Jak využívají klienti internetové bankovnictví? Hodně, ale přesná čísla některé banky tají…

25. 11. 2011  01:38  |   Internetové bankovnictví je nedílnou součástí bankovních balíčků pro retailové klienty, ale neobejdou se bez něho ani podnikatelé a firmy. Ve věku internetu, počítačů, notebooků a smartphonů je to naprosto samozřejmé, chtělo by se říci. Zajímalo nás proto, jestli je to skutečně tak i v České republice. Jak intenzivně využívají bankovní klienti internetové bankovnictví v jednotlivých ústavech? Má jej 100 % z nich? více »

Sekce obsahuje celkem 79 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti