Internetbanking

Smartbanking

Přes tři tisíce klientů Komerční banky už platí kartou v chytrém telefonu

07. 10. 2016  14:32  |   Novinku Komerční banky (KB) – bezkontaktní platební kartu v mobilním telefonu (MojeMobilní karta) – si za první měsíc od uvedení na trh pořídilo a začalo aktivně využívat více než tři tisíce klientů, což je výrazně nad očekáváním banky. Možnost bezpečných a pohodlných plateb prostřednictvím chytrého telefonu představila KB ve spolupráci s karetní asociací Visa letos na konci srpna. Moderní platební nástroj mohou využívat klienti Komerční banky na přístrojích s operačním systémem Android verze 4.4 KitKat nebo vyšší a NFC (Near Field Communication).  více »

MasterCard spouští novou službu pro platby přes mobilní telefon

06. 10. 2016  13:28  |   Vydavatel platebních karet MasterCard spouští v České republice a dalších 11 evropských zemích možnost ověřování totožnosti při platbě přes mobilní telefon prostřednictvím selfie či digitálního otisku. více »

Visa a ČS vidí budoucnost v mobilních platbách

29. 01. 2016  13:31  |   Visa Europea Česká spořitelna chtějí podpořit rozvoj bezkontaktních plateb pomocí mobilních zařízení. Cílem je zjednodušit přechod z karty na mobil. více »

Konec mýtů kolem mobilních plateb

14. 08. 2015  09:26  |   Boom bezkontaktního placení přináší také rozmach mobilních plateb. Inovativní technologie získává stále více příznivců, zároveň však vzbuzuje i řadu otázek.  více »

Více než polovina Evropanů je zvyklá nakupovat přes mobilní telefon

10. 06. 2015  00:04  |   Více než polovina Evropanů, kteří vlastní chytrý telefon nebo tablet, uskutečnila za poslední rok nákup přes toto zařízení. V Čechách takto nakoupilo 47 % uživatelů smartphonů. Nejčastěji lidé nakupují přes mobilní telefon oblečení a elektroniku. více »

Nová verze smartbankingu ČSOB a Ery jde nadále vstříc klientům, přináší tři zásadní novinky

12. 05. 2015  13:37  |   Více než 130 000 aktivních uživatelů ČSOB a Era smartbankingu se může těšit na zajímavé novinky v této aplikaci. V první polovině května byla spuštěna pro klienty ČSOB a Ery nová verze smartbankingu, která přináší tři zásadní novinky. Do aplikace banka přináší nový prvek, tzv. bankopojištění.  více »

Mobilní obchodování brzy zastíní tradiční online nákupy

09. 03. 2015  13:55  |   Nový průzkum společností PayPal a Ipsos* zjišťuje, že mobilní obchodování roste téměř třikrát rychleji než celý sektor elektronického obchodování. V období 2013–2016 se složená roční míra růstu (CAGR) v oblasti mobilního nakupování odhaduje na 42 procent oproti 13procentnímu růstu celého sektoru elektronického obchodování (včetně mobilního).  více »

Česká spořitelna spustila novou mobilní aplikaci MŮJ STAV – zobrazí informace o produktech rychle, bezpečně a pohodlně

27. 02. 2015  10:06  |   Od dnešního dne si mohou klienti České spořitelny stáhnout a využívat novou mobilní aplikaci MŮJ STAV. Díky ní budou mít všechny své účty neustále pod kontrolou.  více »

Ikona mobility: Nová aplikace mBank 2.0 už je i pro iOS

16. 01. 2015  12:50  |   Koncem loňského roku přinesla mBank na český trh jedinečnou bankovní aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. U zákazníků zaznamenala velký úspěch hned po svém zpřístupnění. Už za jeden měsíc od uvedení na ni přešla téměř polovina českých zákazníků využívajících mobilní bankovnictví. V těchto dnech mBank zpřístupnila její verzi pro operační systém iOS. více »

Od 1.10.2014 jízdenka na MHD v SEJFu v Českých Budějovicích

08. 10. 2014  07:47  |   Cestující v Českých Budějovicích budou moci od 1. října 2014 zaplatit za jízdenku na MHD v SEJFu. V tomto systému budou prodávány následující jízdenky: více »

Užitečná rada nejen pro uživatele internetbankingu - co dělat po zaslání peněz na jiný účet?

30. 04. 2014  16:37  |     Zaujal nás článek, jehož obsah může využít leckterý uživatel internetového bankovnictví, ale i další osoby. Co by se dělo, když byste peníze zaslali omylem na nesprávný účet? Jak v takovém případě postupovat? Takové otázky si položily kolegyně z redakce Finexpert a položily je i vybraným bankám. více »

Přístup na bankovní účet přes internet - bezpečnostní desatero

11. 03. 2014  01:13  |   Zajímavá věc - seznamte se s desaterem bezpečnosti pro přístup na váš bankovní účet přes internet nebo mobilní telefon. Desatero připravila Česká bankovní asociace a seznámila s ním tento týden zástupce tisku a médií. Jaká jsou tedy ta nejdůležitější pravidla pro používání internetu při ovládání vašeho účtu? více »

Zaujalo nás: Vyhlašte válku mincím - mobilní peněženka SEJF

12. 11. 2013  21:39  |   Nová mobilní peněženka SEJF má smělý cíl - vytlačit z kapes a peněženek mince a soustředit všechny podobné platby do mobilních telefonů... Má šanci uspět? více »

Tyto Vánoce budou o internetovém nakupování, dávejte si pozor a nakupujte bezpečně

06. 11. 2013  00:43  |   Vánoce se blíží a s nimi i nakupování dárků. Stále více Čechů nakupuje dárky na Internetu. Asi neuškodí zopakovat si pár pravidel, kterými by se měli všichni internetoví shoppeři řídit. Hlavní je vybrat si ten správný obchod. Pokud jste v něm ještě nenakupovali, měli byste si o něm zjistit další informace. Přinášíme Vám podrobný návod, jak postupovat. více »

Pozor při práci s elektronickým bankovnictvím, pokusů o zneužítí přibývá

29. 10. 2013  12:16  |   Rozvoj moderních technologií se bankovnictví rozhodně nevyhývá, právě naopak. Počítače, notebooky, laptopy, tablety i telefony máme v ruce v podstatě neustále, a proto je logické, že na tyto přístroje jsou postupně implementovány funkce sloužící k naplnění našich potřeb. Jednou takovou potřebou je i bankovní styk. Ovšem pozor - čert nikdy nespí. Počet pokusů o zneužití elektronického bankovnictví stále roste. více »

Nové aplikace pro mobilní telefony přiměly zlevnit i operátory

25. 09. 2013  00:24  |   S masivním rozšířením chytrých telefonů mezi běžnými uživateli roste i potenciál pro vývojáře nejrůznějších aplikací, které z těchto tzv. smartphonů dokáží učinit skutečně praktickou a nedocenitelnou pomůcku v životě každého člověka. více »

Zaujalo nás: Rychlé platby pomocí QR kódů

10. 09. 2013  00:16  |   QR kódy zažívají v posledních letech doslova boom. Zrychlují načítání externích dat do mobilního telefonu a lze díky nim rychle a bez námahy vložit kontakt nebo zobrazit internetovou stránku. více »

Popularita bezkontaktních plateb stále roste

16. 08. 2013  10:34  |   Počet platebních transakcí, které se uskuteční pouhým mávnutím bezkontaktní kartou, nálepkou nebo mobilem, se neustále rozrůstá. Platba je rychlá, pohodlná, bezpečná a spokojenost klientů se odráží i na vzrůstajícím počtu bezkontaktních transakcí. více »

Nepříjemné: Přichází nová generace bankovního malwaru

19. 07. 2013  15:23  |   Koncept potvrzování transakcí v internetovém bankovnictví, který je založen na přepisování jednorázových kódů, které banky zasílají svým klientům ve formě SMS na mobilní telefony, již není bezpečný a útoky z posledních týdnů to jasně potvrzují. více »

Air Bank spustila mobilní aplikaci pro Android, vylepšila i verzi pro iPhone

12. 07. 2013  11:14  |   Klienti Air Bank si mohou od dnešního dne stáhnout na Google Play mobilní aplikaci pro telefony se systémem Android. Aplikace jim poskytne kompletní přehled o účtech včetně možnosti jejich pohodlného ovládání. Přímo přes mobil mohou například jednoduše zadávat platby, a to i rychlým ofocením QR kódu. Mohou také vytvářet kódy pro výběr peněz u Sazky, vyhledávat nejbližší pobočky a bankomaty a využívat řadu dalších funkcí. více »

ČSOB přináší novou aplikaci pro chytrá mobilní zařízení

12. 07. 2013  10:38  |   ČSOB Finanční trhy je nová aplikace pro uživatele chytrých telefonů a tabletů s rychlými ekonomickými informacemi, analýzami a vybranými daty souvisejícími s děním v ekonomice a na finančních trzích doma i v zahraničí. Aplikaci, která je k dispozici zdarma a nevyžaduje žádnou registraci, lze také využívat jako nástroj pro prezentování makroekonomických a tržních ukazatelů. více »

Studie: Elektronické platby snižují šedou ekonomiku

09. 05. 2013  15:12  |   Výsledky studie Visa Europe – Šedá ekonomika v Evropě 2013 dokládají, že v boji proti stínové ekonomice může výrazně pomoci používání elektronických plateb. Cílené používání elektronických plateb by podle studie pomohlo snížit stínovou ekonomiku v Evropě o 200 miliard euro ročně. více »

Zajímavé: Jaké finty používají současní vykradači kont?

05. 04. 2013  00:21  |   Bankovní malware je škodlivý kód, který se na počítač klienta dostává mnoha různými způsoby, a jeho výsledkem je převod částky o určité výši na zcela jiný účet, zpravidla v jiné bance, z kterého je daná částka následně vybrána. více »

Zaujalo nás: Je smartbanking bezpečnější než internetbanking?

19. 03. 2013  18:19  |   Pokud hovoříme o smartbankingu, máme na mysli přístup klienta banky ke svému účtu prostřednictvím nativní aplikace, kterou si nainstaloval do svého smartphonu nebo tabletu s operačním systémem Google Android nebo Apple iOS, které jsou momentálně nejrozšířenější. V případě internetbankingu pak máme na mysli přístup klienta k bankovnímu účtu prostřednictvím webové aplikace v prohlížeči internetu, jako je například Internet Explorer nebo Google Chrome. více »

Objem plateb přes mobily loni vzrostl o desetinu na 2,5 miliardy

19. 03. 2013  10:24  |   Celkový objem plateb prostřednictvím mobilního telefonu v tuzemsku loni vzrostl o desetinu na téměř 2,5 miliardy korun. Nejpoužívanější jsou platby prostřednictvím SMS. ČTK to dnes oznámila Asociace provozovatelů mobilních sítí. více »

Mobilní placení MasterCard Mobile spuštěno na českém trhu

28. 01. 2013  12:30  |   Společnosti MasterCard Europe, ČSOB, Era, Global Payments Europe a Wincor Nixdorf dnes oficiálně spouští revoluční formu mobilních plateb – platební aplikaci MasterCard Mobile. Ta umožňuje jednoduše vložit všechny platební karty (nezávisle na vydávající bance) do mobilního telefonu a pak jej používat k placení. MasterCard Mobile má široké uplatnění a umožňuje placení mobilním telefonem na internetu, přímo v mobilních aplikacích, dárcovské platby, ale chystá se také do kamenných obchodů. Od 28. ledna 2013 je pro zájemce služba MasterCard Mobile zdarma ke stažení na Google Play a App Store a je možné s ní platit v přibližně 2000 internetových obchodech. více »

ČSOB a Era smartbanking slaví první narozeniny

14. 01. 2013  12:13  |   ČSOB a Era smartbanking má za sebou první rok úspěšného provozu. Za relativně krátkou dobu svého působení na českém trhu si dokázala aplikace získat desítky tisíc spokojených aktivních uživatelů a také například zvítězit v prestižní anketě Mobilní aplikace roku 2012. Smartbanking od ČSOB a Ery si doposud stáhlo přes 100 tisíc majitelů chytrých telefonů a tabletů, kteří přes něj provedli transakce v objemu přesahujícím 5 miliard korun. více »

Analýza funkcí smartbankingových aplikací jednotlivých bank

11. 01. 2013  17:00  |   Smartbanking je dnes v každé bance naprostá povinnost - technologický pokrok v oblasti mobilních telefonům tabletů a dalších zařízení zkrátka nezastavíme. Proto je zajímavé porovnat, jak se ta která banka s vývojem smartbankingové aplikace popasovala. Podívejte se na následující detailní anaýzu... více »

Mobilní aplikace roku ČSOB a Era smartbanking přináší nové funkce

17. 12. 2012  15:28  |   Smartbanking od ČSOB a Ery se od prosince rozšiřuje o další služby. Uživatelé si mohou pomocí aplikace nově sjednat cestovní pojištění, dobíjet kredit a také prohlížet platební karty či blokované částky na účtu. Aplikaci si za necelý rok fungování stáhlo přes 90 tisíc uživatelů, kteří přes něj provedli transakce v objemu téměř 4,5 miliardy korun. více »

Smartbanking a novinky českých bank – co stojí za pozornost?

23. 10. 2012  12:24  |   Na naši redakci se každodenně valí záplava zpráv z bank, což je perfektní zdroj informací. Pro klienta však nemusí být časově únosné všechny tyto zprávy pročítat. Udělali jsme to za vás a přinášíme tematický filtr zajímavých tiskových zpráv – tentokráte o mobilních platbách a smartbankingu. více »

Fio posunula Smartbanking zase o krůček dále

17. 08. 2012  17:46  |   V minulém týdnu zpřístupnila Fio banka na Google Play novou verzi aplikace pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android. Vylepšená aplikace nabízí klientům s vlastními kartami Fio banky možnost zobrazovat realizované karetní transakce nebo spravovat parametry karet bez nutnosti navštěvovat pobočku banky. více »

Fio Smartbanking umožňuje nově správu platebních karet

10. 08. 2012  11:23  |   Fio banka zpřístupnila na Google Play novou verzi aplikace pro telefony s operačním systémem Android. Upgrade aplikace nabízí klientům s vlastními kartami Fio banky možnost zobrazovat realizované karetní transakce nebo spravovat parametry karet. více »

Aplikace ČSOB a Era smartbanking dostupná i pro Windows Phone

26. 07. 2012  09:32  |   Úspěšná aplikace ČSOB a Era smartbanking je od dnešního dne zpřístupněna i pro telefony s operačním systémem Windows Phone. Zároveň dochází k optimalizaci aplikace pro tablety s OS Android 3.0 a vyšší. Smartbanking od ČSOB a Ery si za prvních šest měsíců stáhlo 57 tisíc uživatelů, kteří přes něj již provedli transakce v objemu 1,5 miliardy korun. více »

Další milník pro smartbanking ČSOB a Era – objem transakcí překročil 1 miliardu korun

30. 05. 2012  13:41  |   Popularita smartbankingu ČSOB a Ery se zvyšuje ode dne jeho spuštění. Od začátku roku, kdy začala být aplikace oficiálně dostupná, si ji stáhlo přes 52 tisíc klientů, přičemž aktivně ji používá bezmála 30 tisíc uživatelů, kteří provedli transakce v celkové hodnotě přes 1 miliardu korun. více »

Přehled: 10 bank, které nabízí mobilní aplikace

28. 05. 2012  03:34  |   Mobilní telefony už dávno neslouží jen k telefonování. Uvědomují si to i mnohé banky, které připravily aplikace pro ovládání účtů z chytrých mobilů či alespoň optimalizovaly běžné internetové bankovnictví pro jejich displeje. více »

UniCredit Bank jako první banka představuje Smart Banking pro Windows Phone

20. 04. 2012  13:19  |   Od 20. dubna 2012 si mohou majitelé chytrých telefonů značek Nokia nebo HTC s operačním systémem Windows Phone stáhnout aplikaci Banka v mobilu - Smart Banking. UniCredit Bank tak potvrzuje svojí pozici lídra v oblasti mobilního bankovnictví s největším počtem typů podporovaných mobilních telefonů na českém trhu. Jednoduchá aplikace boří zažité hranice a umožňuje velmi snadný přístup k účtu přes jedinou ikonu na ploše mobilního telefonu. více »

Smartbanking v českých bankách v roce 2012

16. 04. 2012  17:08  |   Bankovnictví pro chytré mobilní telefony, tzv. smartbanking, je spolu s bezkontaktními platbami považováno za vlajkovou loď současných inovací v bankovním odvětví. Zeptali jsme se jednotlivých bank, které smartbanking nabízejí, jak se tato služba rozvíjí a kolik si již získala zájemců. více »

Aplikace ČSOB a Era smartbanking trhá rekordy

11. 04. 2012  11:13  |   Klientů využívajících smartbanking od ČSOB a Ery neustále přibývá, v současné době je to 28 tisíc aktivních uživatelů. Aplikaci si od lednového spuštění stáhlo 45 tisíc uživatelů, kteří učinili transakce v objemu více než 560 milionů korun. Lidé si na svých chytrých telefonech a tabletech nejčastěji zjišťují zůstatky na účtech a zobrazují šablony platebních příkazů. více »

Smartbanking: Co čekat od „banky v mobilu“

28. 02. 2012  07:24  |   Aplikace povětšinou prozrazují finanční obnos na účtu, nabízí seznam přijatých a odchozích plateb a umožňují zadávat nové příkazy k platbě. Pokud nejste klientem banky nebo se do aplikace nepřihlásíte, můžete obvykle využívat obecné informace v podobě kontaktů na pobočky, seznam bankomatů a třeba podrobnostech o poplatcích. více »

Aplikace ČSOB a Era smartbanking sklízí úspěchy

17. 01. 2012  10:48  |   Nová aplikace ČSOB a Ery pro obsluhu internetového bankovnictví prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů – smartbanking, se těší velké oblibě ze strany klientů. Od jejího spuštění na začátku ledna si ji do svých telefonů stáhlo více než 20 tisíc uživatelů, kteří jejím prostřednictvím uskutečnili bezmála přes 5 tisíc transakcí v objemu 42 milionů korun. více »

Smartbanking: Jaké aplikace banky nabízí?

25. 10. 2011  13:54  |   Mobilní telefon se stal nedílnou součástí života každého z nás. Technologie jdou ovšem rychle dopředu a utržená sluchátka už dávno neslouží jen k telefonování. Dnešní chytré mobily, tzv. Smartphony jsou vlastně spíše okna do světa internetu a komunikace především prostřednictvím sociálních sítí. více »

Fio banka uvádí na trh unikátní Smartbanking

26. 05. 2011  18:28  |   Fio banka uvádí na trh nový jedinečný produkt Smartbanking, který umožňuje klientům ovládat účet prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. V první verzi je aplikace určena pro telefony iPhone, brzy bude následovat verze pro telefony s operačním systémem Android. více »
1

Sekce obsahuje celkem 42 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti