Jak vypadá ideální banka podle našich studentů?


04. 12. 2008  10:49     Denisa Salátková     komentáře (0)

Druhý ročník soutěže Ideální banka 21. století, kterou pořádá Poštovní spořitelna a server bankovnipoplatky.com, pomalu spěje ke konci. Z rekordních 197 přihlášených prací vybrala odborná porota do semifinále šedesát nejlepších.

Druhý ročník soutěže Ideální banka 21. století, kterou pořádá Poštovní spořitelna a server bankovnipoplatky.com, pomalu spěje ke konci. Z rekordních 197 přihlášených prací  vybrala odborná porota do semifinále šedesát nejlepších. Od prosince jsou jednotlivé práce představeny na internetu.

 

„Do semifinále se dostaly už jen ty nejlepší práce se zajímavými nápady a přehlednou strukturou. Musím říct, že vybrat z nich dvacet finalistů bude velmi obtížné, úroveň prací šla letos hodně nahoru. Je vidět, že soutěž má smysl a já věřím, že získané podněty nám pomohou přiblížit se ideálu banky 21. století,“ ohodnotil letošní eseje ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář.

Studenti nešetřili originálními nápady a v několika oblastech se překvapivě jasně shodli. Ideální banka 21. století má podle mnoha autorů být místem, kam lidé chodí rádi. Pomoci tomu mají především příjemní a dobře vyškolení zaměstnanci, příjemné prostředí banky, prodloužené otevírací doby poboček a absence front. Většina studentů také shodně volala po širším využití internetu při komunikaci s bankou a zjednodušení často nesrozumitelného „bankovního jazyka“. 

Kvalita některých prací překvapila i provozovatele serveru bankovnipoplatky.com Patrika Nachera. „Někteří studenti navrhli celý koncept moderní banky, od ekologického pohledu, přes splnění individuálních potřeb klientů, až po rozvoj banky a jejich produktů a služeb. Zaujala mě často opakovaná myšlenka, že by banka měla významně odměňovat své stálé klienty a vytvořit tak hlubší pouto mezi bankou a klientem“.

Studenti také požadují větší důraz na ekologii, snížení množství reklamy či zrušení poplatků za přímé bankovnictví. „Naprosto nečekaně pak mnoho autorů navrhovalo větší ohled a zaměření na seniory, například formou školení či pomoci s užíváním elektronického bankovnictví. Bylo to velmi příjemné zjištění, že mladí lidé nemyslí pouze na sebe,“ svěřil se se svými dojmy ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář.

Většina studentů, kteří postoupili do semifinále (60), navštěvuje vysokou školu (50), mezi autory pak převažují dívky (39). O dvaceti finálových místech a celkovém pořadí teď bude rozhodovat 11-ti členná odborná porota složená z představitelů Poštovní spořitelny a serveru, dále pak ze zástupců odborných partnerů (BIVŠ, Technická univerzita v Liberci a VŠB-TU), mediálního partnera (www.kurzy.cz) a dvou studentek, které v loňském roce obsadily první dvě místa.Jak vypadá ideální banka podle našich studentů?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

14125258468

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3


ČÍSLO TÝDNE - 3 o tolik procent vzrostla v dubnu 2021 v České republice inflace. Jednoduše se zrychlilo zdražování zboží a služeb, které si pořizujeme. Tuzemská inflace patří k nejvyšším v Evropě.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,5720
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1930
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6215
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7915
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3055
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1894
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více