K jakým změnám dochází v bezkontaktním placení?


18. 09. 2019  22:11     Tisková zpráva     komentáře (0)

Další články

Komerční banka v návaznosti na informace uveřejněné v posledních dnech ujišťuje své klienty i širokou veřejnost, že navzdory novým pravidlům pro zvýšení bezpečnosti placení, bude bezkontaktní funkčnost všech platebních karet zachována a tento momentálně nejpohodlnější a nejoblíbenější způsob bezhotovostního placení mohou klienti nadále využívat.

K jakým změnám dochází v bezkontaktním placení?
Vzhledem k novým pravidlům platným od 14. září 2019 v Evropské unii se uživatelé platebních karet mohou na terminálech při bezkontaktních transakcích do 500 Kč častěji potkat se situací, kdy bude nutné zadat PIN i u těchto nižších částek, případně provést kontaktní transakcí vložením karty do terminálu potvrzenou zadáním PIN. U některých platebních terminálů může v závislosti na jejich nastavení dojít k situaci, kdy bude nutné zrušení transakce ze strany obsluhy a iniciace nové transakce, při které klient bude vkládat kartu do terminálu.

Standardně se stačí řídit pravidlem – Pokud není možné uskutečnit transakci bezkontaktně, je možné jí uskutečnit vložením karty do terminálu a zadáním PIN.

Nová pravidla budou platit i pro úhrady kartami u obchodníků na internetu, kde ale zatím stávající způsob zadání informací o platební kartě s následným potvrzením unikátním SMS heslem zůstává pro klienty Komerční banky beze změny. Během několika měsíců budou moci klienti Komerční banky používat pro tento typ placení biometrické ověření prostřednictvím aplikace KB Klíče, která nahradí SMS heslo.K jakým změnám dochází v bezkontaktním placení?

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2448271637

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 70 000

70000


ČÍSLO TÝDNE - 70 000 právě tolik živnostníků se přihlásilo do poloviny ledna k platbě paušální daně, která činí 5469 korun. Je to méně než původně odhadovalo ministerstvo financí, ale naopak více než se mohlo ještě na začátku roku zdát, po schválení daňového balíčku. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více