Karikatury k nápadům - „Ideální banka v 21. století“


10. 01. 2008  18:46     Patrik Nacher     komentáře (0)

V soutěži, ve které studenti psali esej na téma "Ideální banka v 21.století" se neudělovaly ceny jen za práce, ale i za jednotlivé nápady. Podívejte se na karikatury pěti zajímavých nápadů, které by podle studentů, měly vést k "ideální" bance. V textu najdete příslušné úryvky z prací studentů.

1) Banka jako milenka

Ideální banka v 21. století by měla být mojí milenkou: reprezentativní, chytrá, chápavá, zdravá, rafinovaná, ctnostná a sexy. Zábavná, živá a rychlá jako dynamická hra – strategie, při které je třeba méně hloubat a víc dělat. Měla by být nejlépe na celý život a stát se manželkou – a proč ne, když se osvědčila.

2) Palec jako klíč k ovládání

Pokud půjdeme v těchto úvahách dále, pak se nabízí odemykání / zamykání platební karty pomocí otisku prstu. Před placením prostě jenom kartu aktivujeme svým otiskem, ať už na kartě samé, či platebním terminálu.

3) Věkově srovnatelná obsluha

Jedno z oddělení naší pobočky bychom předělali na moderní centrum, kde by pracovali experti na studentská konta a uzavírali jen smlouvy pro mladé. Vtip je v tom, že těmi experty by byli sami studenti. Středoškoláci se zájmem o bankovnictví a ekonomii by se připravovali na další studium a vysokoškoláci by si v tomto oddělení mohli odbývat povinné stáže. Prošli by odborným školením, kde by se naučili všechny důležité věci - jak sepsat platnou smlouvu, jak se chovat ke klientům a získali by tak zkušenosti, které využijí nejen ve škole, ale případně i v budoucím povolání. Sekce pro mladé by byla jakousi bankou v bance.

4) Čip pod kůži

V bance se objeví tzv. biotechnologická pracoviště. Tam nám pod kůži implantují čip, na kterém budou nahrány informace (např. o stavu našeho konta; jemné upozornění, že přečerpáváme domluvenou částku; omezte nákupy; omezte konzumaci cukru; máte křehké kosti a proto se vyvarujte tvrdých nárazů). Při nákupech pak bude stačit, když zápěstím či jinou částí těla – podle toho, kde budeme mít čip umístěn – přejedeme čtečku dat a okamžitě proběhnou veškeré transakce mezi obchodem a bankou. Nebudeme potřebovat bankomaty a možná ani peníze.

5) Trenažér pro seniory

Nejen starším klientům by měl být poskytnut servis ohledně názorné ukázky použití platebních karet, protože ne každý si ví rady, co s obdrženou platební kartou. Co tím myslím? Při převzetí platební karty zaměstnanec názorně ukáže na zkušebním bankomatu, jak se s ním zachází. Ukáže mu, jak vybrat, zjistit zůstatek a vůbec veškeré služby, které tam jsou k dispozici. Poté si to samozřejmě klient sám vyzkouší. Stejně tak názorná ukázka použití platební karty při placení v obchodě. Někteří lidé nechtějí platit kartou, protože neví, co se od nich požaduje…….Karikatury k nápadům - „Ideální banka v 21. století“

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15974121963

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,6890
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1120
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2425
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,3295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4655
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3750
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7759
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více