Každý jsme strůjcem svého štěstí


28. 08. 2008  01:22     H.K.Kobulejová     komentáře (3)

Vítězka I. ročníku soutěže pro studenty "Ideální banka 21. století" vzkazuje účastníkům dnes oficiálně zahájeného II. ročníku: každý může vyhrát, stačí jen chtít.

Lidské sny jsou krásné. Jejich splnění je ale mnohem krásnější. Mně se jeden životní sen splnil díky soutěži „Ideální banka“ a lidem, kteří stáli v pozadí. Otevřela se mi brána do světa literatury, o kterém jsem snila už v dětských letech. A nejen tam. Absolvovala jsem stáž u Poštovní spořitelny a získala jsem tak spoustu cenných zkušeností. Poznala jsem nespočet nových lidí. Setkala jsem se jen s jejich milým přístupem a to mi stále podvědomě říkalo: „Neboj, jsi tady dobře.“ Nebyl to sen, ale realita. A v to já uvěřila až s odstupem času.

Vítězství jsem vůbec nečekala. Byl to pro mě blesk z čistého nebe do všedního dne, u kterého věřím, že mi ozářil správnou budoucí cestu. A to rozhodl jediný moment, kdy jsem náhodou na serveru www.bankovnipoplatky.com, objevila ikonku pro soutěž. Esej jsem stihla odeslat jen pár dní před uzávěrkou celé soutěže a jak jsem se později dozvěděla, moje práce byla tou poslední ze všech. Nebýt již hotové pořadí vítězů, prohlásila bych, že nemám šanci, protože porotce jistě muselo zaujmout nespočet jiných favoritů, než by se vůbec dostali k mé práci. Naděje bych však v tu chvíli neztrácela, protože jsem si žádné nedávala. Chtěla jsem to jen zkusit. A to “jen zkusit“ pro mě znamenalo vítězství. Vzpomínám si, jak byl pro mě bílý zimní svět najednou barevnější. A když jsem se poté účastnila slavnostního vyhlášení a tam jsem se dozvěděla, že moje práce vlastně byla hodnocena jako poslední v řadě, úplně mi zatrnulo. Najednou jsem si uvědomila, z jak těžké startovní pozice jsem k ocenění vystartovala. A jak malý kousek stačil k tomu, aby porotce zaujala nějaká práce přede mnou. Když někdo hodnotí postupně několik desítek prací, podvědomě hledá chyby na straně jedné a favority na straně druhé. A asi jen těžko doufá, že v posledních esejích přijde něco závratného, co už nenapsal nikdo před tím. Myslím si, že je mnohem těžší, než-li udělat dobrý obrázek, ten stávající  převrátit. Byl to pro mě malý zázrak, že se to povedlo. Ale možná proto, že z mé práce netrýskalo přesvědčení o tom, že chci vyhrát, ale že jsem si jen tak pro radost zapřemýšlela nad zajímavým tématem, práce porotu zaujala.

 

Poštovní spořitelna a server www.bankovnipoplatky.com pořádají II. ročník velké soutěže pro studenty v ČR o výhry v celkové hodnotě přes 80 000,- Kč! Tentokrát půjde o zpracování úvahy na téma: „Ideální banka 21. století aneb o vzájemné komunikaci banky a klienta“.

Práce je možno přihlašovat od 1. 8. 2008 do 31. 10. 2008 a to na emailovou adresu soutez@bankovnipoplatky.com s uvedením jména, adresy, jména studované školy, telefonního čísla a emailové adresy autora práce. Rozsah prací je stanoven do 6 normostran.

Více najdete na adrese:

https://www.bankovnipoplatky.com/ii-rocnik-souteze-pro-studenty--idealni-banka-21-stoleti/zakladni-informace-5411/

 

Brzy přijdou noví vítězové. A nesmírně si vážím toho, že jsem dostala možnost spolurozhodovat o jejich zvolení. Díky vítězství v soutěži jsem zažila a naučila se tolik věcí. Ty zkušenosti už neztratím. A když se na to nyní dívám s odstupem času, ani ty nádherné pocity nevyprchaly. Mám své ideály a pořád v ně věřím.

            Každý jsme strůjcem svého štěstí, jak říkal Appius Claudius. Já bych tento citát maličko poupravila. Každý jsme strůjcem svého štěstí, když mu jdeme naproti. Ale jestli i ono přijde k nám nebo odbočí o uličku dříve, to už je jen na osudu. Vzpomínám si, jak mi tehdy otec pyšně řekl: „To je úspěch, který se s tebou potáhne celý život.“ Já jsem tomu uvěřila až postupem času. Ohlédla jsem se zpět a viděla jsem kus práce, kterou jsem udělala. Byl to nádherný pocit.

Pak jsem ale zapochybovala nad slovem celý. Přišla jsem za tátou a on mi moje pochyby potvrdil i vyvrátil, když mi na to odpověděl: „Tenhle úspěch na celý život máš. Ale jen na tobě a tvojí snaze je, jestli ho pak zastíní další tvoje úspěchy nebo neúspěchy.“ Jeho velikou myšlenku jsem pochopila. Pořád mluvím o štěstí. Ale bez vlastní snaživosti by to štěstí za mnou nepřišlo. Ta cesta, o které jsem mluvila a která vede tomu štěstí naproti, je právě naše snaha. To a mnohem více jsem si v životě díky této soutěži mohla uvědomit.

            A když teď přemýšlím o tom, co dodat závěrem, napadá mě jediné. Přeji si, aby novému vítězi dala soutěž novou životní cestu tak jako mě. A aby jeho úspěch na celý život byl něčím, co obklopené snahou, bude vytvářet smysl jeho budoucnosti.Každý jsme strůjcem svého štěstí

Diskutovat (3)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

16255337832

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,6740
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2360
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,5745
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,2570
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7656
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více