Komerční banka se pustila do produkce medu


03. 09. 2019  15:13     Tisková zpráva     komentáře (0)

Komerční banka umístila na střechu své kancelářské budovy v pražských Stodůlkách deset včelích úlů. Vyprodukovaný med využije v rámci vlastních charitativních aktivit a zároveň včely podpoří křehký ekosystém v nejbližším okolí.

Komerční banka se pustila do produkce medu
„V Komerční bance nám záleží na životním prostředí. Chováme se zodpovědně tím, že třídíme odpad, snižujme spotřebu papíru, recyklujeme tonery i staré mobilní telefony, šetříme energie, podporujeme elektro mobilitu, vysazujeme stromy nebo se pravidelně účastníme akcí, jako je „Ukliďme Česko“. Nyní jsme se rozhodli pro další, tentokrát trochu netradiční projekt – včelí úly na střeše kancelářské budovy, kterým chceme pomoci naší planetě, podpořit přírodu a fungování ekosystému,“ uvedla Radka Nováková, iniciátorka projektu.

„Dopad působení člověka na životní prostředí se dotýká prakticky veškerého života v přírodě. Mezi ohrožené se dnes řadí i před pár lety samozřejmé věci, jako je například existence včelstev. Ochrana a posilování jejich počtů je tak velmi aktuální. Vážím si proto toho, že se k těmto aktivitám připojila i Komerční banka,“ doplnil odborník na střešní včelaření Augustin Uváčik.

V okrajových částech měst nebo v klášterních zahradách se včelařilo od nepaměti, a proto chov včel ve městech není nic nového. Ve městě je totiž bohatá druhová skladba květin a stromů, je zde mírnější podnebí a hlavně se v městském prostředí téměř nepoužívají chemické postřiky a hnojiva. Med, který se produkuje ve městech, je podle včelařů kvalitnější než venkovský, což potvrzují i laboratorní testy.Komerční banka se pustila do produkce medu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28809918024

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,6200
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1685
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6610
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9150
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9846
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více