Komerční banka se pustila do produkce medu


03. 09. 2019  15:13     Tisková zpráva     komentáře (0)

Komerční banka umístila na střechu své kancelářské budovy v pražských Stodůlkách deset včelích úlů. Vyprodukovaný med využije v rámci vlastních charitativních aktivit a zároveň včely podpoří křehký ekosystém v nejbližším okolí.

Komerční banka se pustila do produkce medu
„V Komerční bance nám záleží na životním prostředí. Chováme se zodpovědně tím, že třídíme odpad, snižujme spotřebu papíru, recyklujeme tonery i staré mobilní telefony, šetříme energie, podporujeme elektro mobilitu, vysazujeme stromy nebo se pravidelně účastníme akcí, jako je „Ukliďme Česko“. Nyní jsme se rozhodli pro další, tentokrát trochu netradiční projekt – včelí úly na střeše kancelářské budovy, kterým chceme pomoci naší planetě, podpořit přírodu a fungování ekosystému,“ uvedla Radka Nováková, iniciátorka projektu.

„Dopad působení člověka na životní prostředí se dotýká prakticky veškerého života v přírodě. Mezi ohrožené se dnes řadí i před pár lety samozřejmé věci, jako je například existence včelstev. Ochrana a posilování jejich počtů je tak velmi aktuální. Vážím si proto toho, že se k těmto aktivitám připojila i Komerční banka,“ doplnil odborník na střešní včelaření Augustin Uváčik.

V okrajových částech měst nebo v klášterních zahradách se včelařilo od nepaměti, a proto chov včel ve městech není nic nového. Ve městě je totiž bohatá druhová skladba květin a stromů, je zde mírnější podnebí a hlavně se v městském prostředí téměř nepoužívají chemické postřiky a hnojiva. Med, který se produkuje ve městech, je podle včelařů kvalitnější než venkovský, což potvrzují i laboratorní testy.Komerční banka se pustila do produkce medu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

3538640131

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7480
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,7690
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0740
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 26,6540
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,8320
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8434
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více