Kutilové si berou méně úvěrů, bojí se investovat


02. 08. 2010  14:38     Martin Malý     komentáře (0)

Češi se bojí investovat do nákladnějších projektů, snižuje se poptávka po kutilském náčiní, potřebách pro zahrádkáře a stavebním materiálu na splátky a provádějí se jen nezbytné opravy a rekonstrukce. Vyplývá to z průzkumu společností Cetelem, lídra splátkového prodeje a člena mezinárodní banky BNP Paribas.

Za posledních šest měsíců zaregistrovala společnost Cetelem výrazný pokles v objemu poskytnutých spotřebitelských úvěrů na splátky v segmentu „Do it yourself (DIY)“. „Není to však dáno zpřísněnými úvěrovými podmínkami, ale spíše neochotou lidí v tuto nejasnou dobu investovat větší finanční prostředky do nákladných přestaveb či stavebních akcí. Situaci zhoršuje i nižší počet vydaných stavebních povolení,“ sdělil Tomáš Chlíbec, obchodní ředitel společnosti Cetelem. „I přes tento vývoj jsme zákazníkům hobbymarketů Hornbach od března do června 2010 umožnili, aby nakoupili zboží na splátky bez navýšení. A klienti toho skutečně využívali, neboť vědí, že nulové úvěry jsou na trhu stále vzácnější,“ dodal T. Chlíbec.  

Mezi nejčastěji nakupované kutilské zboží na splátky v současné době patří sekačky a zahradní technika, zahradní domky, bazény a vodní příslušenství. „Stále však platí trend, že se Češi soustřeďují zejména na opravy a rekonstrukce vlastními silami,“ řekl T. Chlíbec a vzápětí dodal: „Již na začátku jara příštího roku očekáváme obrácený trend a meziroční nárůst splátkového prodeje v řádu několika procent.“Kutilové si berou méně úvěrů, bojí se investovat

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23285168011

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více