Máme novou středně velkou banku. Je jí Fio


23. 08. 2015  00:14     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Fio banka, se jako druhá z nízkonákladových bank zařadila mezi tzv. středně velké banky. Už se tedy nejedná o banku malou. Fio banka tak svým růstem potvrdila snahu dostat se mezi nejvýznamnější banky na tuzemském trhu.

Máme novou středně velkou banku. Je jí Fio
Pro Fio banku její růst znamená kromě zvyšování tržního podílu i závazek vůči klientům. Nejedná se totiž již o malou banku, u které bylo možné přimhouřit oko nad omezenou nabídkou služeb a produktů, nebo nad její horší dostupností. Nyní už je Fio středně velkou banou a zařadila se tak po bok mBank, která se mezi středně velké banky zařadila teprve loni, nebo Sberbank.

Důvodem zařazení Fio do této již prestižnější kategorie je skutečnost, že banka již přesáhla bilanční sumu 50 miliard korun. Počet klientů banky v létě narostl na 520 000. 

Zařazením do vyšší kategorie se malá banka stává v očích klientů, veřejnosti a investorů více důvěryhodnou a stabilní. Vliv banky v ekonomice i na bankovním trhu se zvyšuje. I konkurence pak vnímá středně velkou banku jiným způsobem než banku malou. Stále více dříve malých bank tak díky svému strmému růstu postupuje do kategorie středně velkých bank. 

Fio banka již delší dobu vystupuje a prezentuje se jako plnohodnotná banka, nikoliv jako jen banka tzv. nízkonákladová. Kromě standardních bankovních produktů nabízí Fio bank i několik produktů skutečně unikátních v nichž se řadí ke špičce na trhu. Jedná se například o on-line investování na tuzemské i světových burzách či zahraniční platby. Do budoucna pak banka plánuje zavést novinky, kterými zvýší rozsah a nabídku svých služeb. Novými produkty, které budou moci klienti Fio banky v blízké budoucnosti využít je platba mobilním telefonem, kreditní karty nebo platební terminály pro podnikatele.

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaMáme novou středně velkou banku. Je jí Fio

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

8449880202

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,9830
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3800
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0980
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,4545
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,1070
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0750
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8719
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více