Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker


19. 09. 2017  14:16          komentáře (0)

Studenti ekonomických oborů českých a slovenských vysokých škol mají v rámci osnov možnost vyzkoušet si reálné fungování kapitálových trhů a pokusit se zhodnotit své investiční portfolio. Projekt Studentbroker pořádá česká Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM.

Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker
V půlce září začal na dvaceti třech vysokých školách a univerzitách v České republice a na Slovensku pravidelný projekt Studentbroker. Studenti v rámci školních osnov dostanou přístup do speciální investiční aplikace, která reflektuje reálné dění na burzách v ČR, USA, Německu a Polsku. Na začátku získají fiktivní rozpočet ve výši 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty, poté je jen na nich, jaké portfolio si vytvoří a jak dokáží svěřené finance zhodnotit. Na závěr jsou nejúspěšnější mladí investoři ohodnoceni věcnými cenami. Registrace zájemců probíhá na webu www.studentbroker.cz.

„Účastníci projektu Studentbroker mají jedinečnou šanci zjistit, jak jejich znalosti a předpoklady fungují v praxi. Teorii z oblasti kapitálových trhů konfrontují s realitou a získají tak jasnou představu, jaké možnosti ale i rizika burza nabízí. Pro pedagogy se jedná o výborný způsob, jak sledovat výkony svých studentů, a doplňovat tím běžné hodnocení. Zároveň mohou studenti navzájem své investice hodnotit a obhajovat. Projekt má dlouholetou tradici a nás moc těší, že se ho chtějí účastnit stále další vysoké školy,“ dodává Jan Bláha, obchodní a marketingový ředitel Fio banky.Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

18906028438

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7300
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,4490
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7700
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4685
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0014
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více