Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker


19. 09. 2017  14:16          komentáře (0)

Studenti ekonomických oborů českých a slovenských vysokých škol mají v rámci osnov možnost vyzkoušet si reálné fungování kapitálových trhů a pokusit se zhodnotit své investiční portfolio. Projekt Studentbroker pořádá česká Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM.

Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker
V půlce září začal na dvaceti třech vysokých školách a univerzitách v České republice a na Slovensku pravidelný projekt Studentbroker. Studenti v rámci školních osnov dostanou přístup do speciální investiční aplikace, která reflektuje reálné dění na burzách v ČR, USA, Německu a Polsku. Na začátku získají fiktivní rozpočet ve výši 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty, poté je jen na nich, jaké portfolio si vytvoří a jak dokáží svěřené finance zhodnotit. Na závěr jsou nejúspěšnější mladí investoři ohodnoceni věcnými cenami. Registrace zájemců probíhá na webu www.studentbroker.cz.

„Účastníci projektu Studentbroker mají jedinečnou šanci zjistit, jak jejich znalosti a předpoklady fungují v praxi. Teorii z oblasti kapitálových trhů konfrontují s realitou a získají tak jasnou představu, jaké možnosti ale i rizika burza nabízí. Pro pedagogy se jedná o výborný způsob, jak sledovat výkony svých studentů, a doplňovat tím běžné hodnocení. Zároveň mohou studenti navzájem své investice hodnotit a obhajovat. Projekt má dlouholetou tradici a nás moc těší, že se ho chtějí účastnit stále další vysoké školy,“ dodává Jan Bláha, obchodní a marketingový ředitel Fio banky.Na vysokých školách probíhá investiční projekt Studentbroker

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

3721676547

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7760
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,9640
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0455
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 26,5205
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7580
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8517
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více